Jesteśmy cyfrowobezpieczni
Wygraliśmy pracownię komputerową! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
poniedziałek, 29 maja 2017 13:24

Z radością i dumą informujemy, że w konkursie Cyfrowobezpieczni, do którego przystąpiliśmy we wrześniu 2016r., zdobyliśmy I miejsce w kategorii szkół licealnych. Nagrodą za I miejsce jest mobilna pracownia cyfrowa.

Konkurs ma charakter ogólnopolski, obejmuje wszystkie typy szkół (w tym roku przystapiło do konursu 177 szkół z całej Polski) i stanowi element projektu „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”, do którego nasza szkoła także przystąpiła. Projekt patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Bardzo dziękujemy wszystkim Nauczycielom za włączenie się w działania konkursowe, Rodzicom za udział w szkoleniach i spotkaniach, Uczniom za szereg różnorodnych inicjatyw podejmowanych w wielu obszarach (przedstawienia w szkole i poza nią, filmy, zajęcia z przedszkolakami, gazetki, publikacje i wiele wiele innych).

Gratulujemy sukcesu, który jest wspólnym dziełem. Oprócz niewątpliwej wartości, którą jest pracownia cyfrowa pozostaje jeszcze jedna - bardzo ważna - wspólnota. Kiedy przyświeca nam (Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom) wspólny cel, wówczas możemy osiągnąć bardzo wiele.

Dyrekcja Szkoły

Agnieszka Borkowska, Małgorzata Kotarska, Tadeusz Koczoń

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Cyfrowobezpieczni i zapoznania się z oficjalnymi wynikami konkursu.

https://www.cyfrowobezpieczni.pl/aktualnosci/85-wyniki-2-edycji-konkursu-jestesmy-cyfrowobezpieczni

 

Poprawiony: poniedziałek, 05 czerwca 2017 22:28
 
Konwent Cyfrowobezpieczni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
środa, 09 listopada 2016 19:36

W dniach 8 - 9 listopada 2016 roku nauczyciele naszej szkoły: p. Anna Woźniak, Małgorzata Kotarska, Sylwester Gajowniczek wzięli udział w konwencie poświęconym cyfrowemu bezpieczeństwu. W dwudniowej konferencji uczestniczyło  ponad 250 nauczycieli i dyrektorów z całej Polski, który dzielili się doświadczeniem i wiedzą.

Jak zawsze liczby robią wrażenie... Kiedy uświadomimy sobie, że w Polsce 78% ludności korzysta z Facebooka, z czego 10% , tj. ponad 2mln. to dzieci  wieku od 7 do 12 lat, to widzimy skalę zjawiska. Nie liczba jest jednak problemem,  a czas w sieci spędzony. 43,5 % uczestników korzysta z Internetu przez cały dzień, dzieci  zaś średnio  3,6 h dziennie.

Na konferencji prelegenci wielokrotnie podkreślali, że największym problemem jest  fałszywa wiara dorosłych w wysokie kompetencje cyfrowe swoich dzieci.

Nauczyciele naszej szkoły wraz ze specjalistami będą więc starali się  uświadamiać uczniom i ich rodzicom nie tylko zagrożenia płynące z sieci, ale wskażą przede wszystkim sposoby jak z nimi sobie radzić lub jak ich unikać. W związku z tym zapraszamy Rodziców uczniów Królówki na wykład  poświęcony cybeprzemocy już 17 listopada 2016r. (czwartek).

Temat wykładu zaproponowali sami Rodzice po ostatnim spotkaniu, które dotykało  problemu dopalaczy. 17 listopada, podczas zebrania, zaproponujemy Państwu podobną, równie atrakcyjną jak ostatnio formę. Zachęcamy do aktywnego i licznego udziału. Konkrety  pojawią się wkrótce przy  informacji na temat zebrania.

 

Poprawiony: środa, 09 listopada 2016 19:49
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.