religia
Pielgrzymka maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Wetoszka   
wtorek, 01 grudnia 2015 20:34

W piątek, 20 listopada, uczniowie klas maturalnych, pod opieką wychowawców i katechetów pielgrzymowali na Jasną Górę, gdzie tradycyjnie modlili się o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości i dokonanie dobrych wyborów życiowych. Uczestniczyli we Mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu, sprawowanej w ich intencji przez ks. Bogumiła i ks. Marcina, oraz w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.
Atmosfera oraz pogoda, jak na tę porę roku, była zadowalająca. Mieliśmy szczęście przeżywać pielgrzymkę, kiedy nie było tłoczno.

relacja fotograficzna

 

Poprawiony: wtorek, 01 grudnia 2015 20:37
 
Szkolny Klub Kultury Chrześcijańskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Wetoszka   
niedziela, 08 listopada 2015 23:28

Z inicjatywy ks. Bogumiła, powstał w naszej Szkole Klub Kultury Chrześcijańskiej. Pierwsze spotkanie odbyło się 21 października w sali lustrzanej. Przebiegało ono w rytmie walca wiedeńskiego, gdyż ks. prefekt, który  jest „i do tańca i do różańca” uczył nas  kroków walca! Spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 15.30 w sali lustrzanej. W planach jest jeszcze nauka takich tańców jak: walc angielski, tango, rumba, samba, cha cha, quickstep, jive, salsa, bachata, slow fox, paso doble oraz tańce integracyjne jak menuet czy belgijka.

 

Cel i założenia SKKCH

 

Celem Szkolnego Klubu Kultury Chrześcijańskiej jest troska o rozwój osobowości naszych uczniów w oparciu o chrześcijańskie wartości kulturalne, moralne i religijne; angażowanie młodzieży w organizację imprez o charakterze patriotycznym i religijnym;  popularyzacja tego, co dobre i piękne: wartości historii, kultury i sztuki wyrosłej z chrześcijańskich korzeni. Spotkania  członków Klubu  będą  obejmowały różne formy m.in.: naukę tańca, śpiewu, modlitwy, dyskusji, współpracy w grupie, a także będą zawierały elementy sportu i rekreacji.
Planowane są rajdy rowerowe, pielgrzymki, wycieczki, wyjazdy np. na Europejskie Spotkania Młodych – Taize'. Z założenia Klub jest otwarty zarówno dla uczniów jak i nauczycieli oraz innych pracowników Szkoły.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 10

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.