Erasmus+
„EuroWeek - Szkoła Liderów” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestnicy projektu   
niedziela, 16 października 2016 16:12

W dniach 27 września - 1 października 2016 roku wspólnie z paniami Sylwią Lubelską i Elżbietą Zadrożniak już po raz kolejny mieliśmy okazję wziąć udział w programie EuroWeek - Szkoła Liderów, projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.

Specjalistyczny obóz szkoleniowy miał miejsce w Międzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z Azerbejdżanu, Meksyku, Wietnamu, Indii, Filipin, Kenii, Ugandy, Niemiec. Program obejmował 5 bloków tematycznych: leadership, praca w grupie, kierowanie, kultury świata, Europa - stosunki międzynarodowe.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy, poznaliśmy wiele ciekawych osób, poszerzyliśmy swoją wiedzę o świecie oraz sprawdziliśmy nasze umiejętności językowe. EuroWeek był dla nas ciekawą przygodą, którą jeszcze długo będziemy wspominać.


Uczestnicy projektu

 

relacja fotograficzna

Poprawiony: niedziela, 16 października 2016 16:20
 
Broszura informacyjna o projekcie Erasmus+ " Fit for work in Europe" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Sobiech   
niedziela, 16 października 2016 16:11

Broszura informacyjna o projekcie Erasmus+ " Fit for work in Europe"

 

 
Z ERASMUSEM+ we Francji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
poniedziałek, 13 czerwca 2016 21:22

W dniach 28.05-04.06.2016 we Francji odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizacji projektu Erasmus + „Fit for work in Europe ‘’. W międzynarodowej grupie uczestniczyła młodzież z Francji, Niemiec, Węgier, Hiszpanii oraz Polski. Braliśmy udział w wielu zajęciach organizowanych przez uczniów ze szkoły
w Hennebont. Dzięki nim poznaliśmy kulturę i zwyczaje Bretanii. Odbyły się również warsztaty na temat zalet i wad studiowania w innym kraju, różnic kulturowych i  rynku pracy w Europie. Rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs. Nasz „flyer’’ zajął pierwsze miejsce i stał się oficjalną broszurą reklamującą projekt we wszystkich krajach partnerskich.

Wielu wrażeń dostarczyła nam  wycieczka do Paryża. Przez dwa dni zachwycaliśmy się zabytkami stolicy Francji.

Udział w projekcie dał nam możliwość zdobycia nowych doświadczeń. Zawiązane przyjaźnie będziemy jeszcze długo pamiętać. Nie zapomnimy o wielkiej gościnności mieszkańców Etel i okolic oraz smaku przygotowanych przez nich regionalnych potraw.

Koordynatorem projektu jest Elżbieta Zadrożniak.

relacja fotograficzna

Poprawiony: niedziela, 16 października 2016 16:11
 
Erasmus+ na Węgrzech PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
czwartek, 26 listopada 2015 22:22

W dniach 8 – 14 listopada 2015 roku w Debreczynie (Węgry) odbyło się spotkanie partnerskie uczestników projektu Erasmus+ „Fit for work  in Europe”. W programie znalazły się międzynarodowe warsztaty z udziałem uczniów z Węgier, Niemiec, Francji i Hiszpanii dotyczące strategii rekrutacji w krajach europejskich. Zaprezentowano filmy nagrane przez młodzież. Przeprowadzone w nich wywiady wzbudziły wiele emocji. Uwagę odbiorców zwróciły polskie projekcje, w szczególności prezentacja  placówki zdrowia „Centrum” w Siedlcach. Wizyta w międzynarodowej firmie telekomunikacyjnej w Debreczynie i zajęcia Assessment Centre były kontynuacją działań podjętych w Polsce w maju 2015.

 

Ciekawym doświadczeniem okazał się kurs języka węgierskiego i tańca narodowego. Pobyt umiliły wycieczki do Budapesztu  i regionu Tokaj. Gospodarze przygotowali wiele atrakcji.  Wspomnienia  na długo  pozostaną w naszej pamięci.

 

Zapraszamy na naszą stronę na facebooku:

https://www.facebook.com/fitforworkfitforworkineurope/?fref=ts

relacja fotograficzna

Poprawiony: czwartek, 26 listopada 2015 22:35
 
Realizacja projektu Erasmus+ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
czwartek, 05 listopada 2015 18:34

W ramach zaplanowanych działań projektu Erasmus+ „Fit for work in Europe” w dniu 21.10.2015 roku, dzięki uprzejmości dyrekcji poradni "Centrum", zwiedziliśmy tę placówkę. Uczniowie przeprowadzili wywiad z panem Tomaszem Włodarczykiem - analitykiem finansowym, dotyczący polityki kadrowej Centrum Medyczno-Diagnostycznego. Zakład ten w 2012 roku otrzymał nagrodę "Srebrnego Partnera Powiatowego Urzędu Pracy". Wyróżnienie plasuje go w gronie najlepszych pracodawców w regionie.

 

W dniach 8 -14 listopada młodzież Królówki wyjedzie do Debreczyna (Węgry) na spotkanie projektowe. Relacja z pobytu wkrótce.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.