Erasmus+
„Królówka” w projekcie Unii Europejskiej ERASMUS+ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia Lubelska   
czwartek, 11 grudnia 2014 22:00

Dowodem na to, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi  jest otwarte na współpracę  międzynarodową stanowi  udana realizacja projektu Comenius „Water gives live” w latach 2011-2013 z krajami partnerskimi Niemcy, Hiszpania , Szwecja i Węgry.

Następne wyzwanie postawił przed nami udział w projekcie „Fit for work in Europe”.

Projekt ma na celu przygotowanie młodych ludzi do europejskiego rynku pracy. Projekt jest częścią programu "Erasmus+, programu UE na rzecz Edukacji, Młodzieży i Sportu. "

Do Agencji Narodowej wpłynęło  1200 wniosków ale tylko 207 szkół otrzymało akceptację w 2014 roku. Nasz jest jednym z nich, uzyskaliśmy aż 97,5 na 100 pkt. Koordynatorem projektu jest po raz kolejny pani Elżbieta Zadrożniak (nauczyciel  j. angielskiego). Przedsięwzięcie  realizowane będzie w latach 2014-2017 razem ze szkołami w Lahr (Niemcy), Tarragona (Hiszpania), Debreczyn (Węgry), Hennebont (Francja).

Projekt podzielony został na trzy części, z których pierwszą nazwano "badania i aplikacje."  Młodzież będzie uczyć się jak profesjonalnie znaleźć zatrudnienie na europejskim rynku pracy. W języku angielskim  będą przeprowadzane przez profesjonalistów z poszczególnych krajów rozmowy kwalifikacyjne .

W drugim roku realizacji projektu tematem będzie "mobilność". Uczniowie zbadają gotowość młodych ludzi do poruszania się na europejskim obszarze pracy, porównywają wymagania i oczekiwania pracodawców. Ocenią przeszkody i skorzystają  z doświadczeń tych, którzy już zdobyli pracę.

"Styl życia" będzie zagadnieniem poruszanym w trzecim roku. Uczestnicy zbadają warunki panujące na rynkach pracy w Europie.

Zatem główne cele projektu to odpowiednie ubieganie się o pracę, bycie elastycznym, zrozumienie  innych kultur, zawiązywanie przyjaźni. Młodzież będzie wspierana praktycznymi poradami, kursami językowymi, pobytami w krajach partnerskich i ożywioną wymianą,  tak aby móc potem radzić sobie za granicą. Językiem komunikacji będzie język angielski a narzędziem platforma internetowa.

W dniach 16-22 listopada młodzież naszej szkoły wraz z Elżbietą Zadrożniak i Sylwią  Lubelską uczestniczyła w spotkaniu międzynarodowym w Lahr (Niemcy), gdzie współtworzyła harmonogram działań. Szkoła w Lahr zaprosiła przedstawicieli i uczniów ze szkół partnerskich na inauguracyjny tydzień. Odbyły się warsztaty i dyskusje, a także  wycieczka do „Europa-Park” - ważnego pracodawcy w regionie. Mieliśmy również okazję spacerować po malowniczych ulicach Strassburga  i zobaczyć Parlament Europejski.

Młodzież nawiązała nowe przyjaźnie, które z pewnością zaowocują w niedalekiej przyszłości. Mamy nadzieję, że wykażemy się nie mniejszą niż pozostali uczestnicy projektu gościnnością i godnie reprezentować będziemy nasze miasto. Z niecierpliwością czekamy na wizytę gości w maju 2015 roku w naszej szkole.

Sylwia Lubelska

Poprawiony: czwartek, 14 maja 2015 16:05
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.