Erasmus+
Królówka na obozie EUROWEEK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
poniedziałek, 05 października 2015 16:37

Dzięki inicjatywie p. Elżbiety Zadrożniak i p. Sylwii Lubelskiej po raz kolejny wzięliśmy  udział w obozie szkoleniowym Euroweek - Szkoła Liderów prowadzonym w języku angielskim.

 

W dniach 27 września  - 1 października 2015 roku  byliśmy w Międzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej .

 

Wykłady prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów pozwoliły na doskonalenie umiejętności językowych. Oprócz świetnej zabawy i pogłębienia swojej wiedzy o świecie, kulturze i łamaniu stereotypów  zostaliśmy przeszkoleni m. in. w: Leadership,  programach „Erasmus +”, prowadzeniu autoprezentacji. Tegoroczną atrakcją było zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie.

 

Obóz  Euroweek to wspaniała przygoda, która integruje młodzież. Panuje tam atmosfera przyjaźni  i zrozumienia . Wyjazd dostarczył nam wielu wrażeń ,cennych doświadczeń i pozwolił poznać samego siebie.  Był to niezapomniany czas z fantastycznymi ludźmi. Każdy powinien przeżyć coś tak wspaniałego. Polecamy wzięcie udziału w projekcie wszystkim Królówkowiczom.

Uczestnicy wyjazdu

 

 

Poprawiony: wtorek, 06 października 2015 08:41
 
Spotkanie projektowe Erasmus+ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
czwartek, 11 czerwca 2015 22:05

Praca, doświadczenie, przyjaźń, różnorodność, języki, Europa – wszystko to Erasmus+.

Spotkanie w Siedlcach dobiegło końca, ale zdobyte doświadczenie i wiedza oraz zawarte przyjaźnie pozostaną już na zawsze.

Gratulacje dla młodzieży za wykonaną pracę!

Szczegółowa relacja z przebiegu wizyty już wkrótce.

Koordynator projektu Elżbieta Zadrożniak
Poprawiony: poniedziałek, 15 czerwca 2015 20:22
 
Międzynarodowy Projekt Partnerski Unii Europejskiej Erasmus+ „Fit for work in Europe” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
czwartek, 14 maja 2015 15:45

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach uprzejmie informuje, że w dniach 17-23 maja 2015 r. nasza szkoła będzie gościć uczniów i  nauczycieli z Lahr (Niemcy), Tarragona (Hiszpania), Debrecen (Węgry), Hennebont (Francja) w ramach realizacji międzynarodowego projektu partnerskiego Unii Europejskiej Erasmus+ „Fit for work in Europe”.

Celem projektu jest przygotowanie młodych ludzi do aktywnego poszukiwania pracy na rynku europejskim.

Projekt jest realizowany przy współpracy:

  • Powiatowego Urzędu Pracy w Siedlcach,
  • Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach,
  • Polmosu Siedlce,
  • Agencji  Rozwoju Miasta Siedlce.

W dniu 18 maja 2015 r. o godz.14.00 w Urzędzie Miasta odbędzie się spotkanie z Panem  Prezydentem Wojciechem  Kudelskim, który zawsze bardzo chętnie wspiera młodzież.

W dniu 19 maja 2015 r. o godz. 9.00 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Siedlcach odbędą się warsztaty „Assessment Centre”,  prowadzone przez doradców zawodowych.

Koordynatorem projektu jest pani Elżbieta Zadrożniak – nauczyciel języka angielskiego.

Elżbieta Zadrożniak

 

Poprawiony: czwartek, 14 maja 2015 16:04
 
„Królówka” w projekcie Unii Europejskiej ERASMUS+ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia Lubelska   
czwartek, 11 grudnia 2014 22:00

Dowodem na to, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi  jest otwarte na współpracę  międzynarodową stanowi  udana realizacja projektu Comenius „Water gives live” w latach 2011-2013 z krajami partnerskimi Niemcy, Hiszpania , Szwecja i Węgry.

Następne wyzwanie postawił przed nami udział w projekcie „Fit for work in Europe”.

Projekt ma na celu przygotowanie młodych ludzi do europejskiego rynku pracy. Projekt jest częścią programu "Erasmus+, programu UE na rzecz Edukacji, Młodzieży i Sportu. "

Do Agencji Narodowej wpłynęło  1200 wniosków ale tylko 207 szkół otrzymało akceptację w 2014 roku. Nasz jest jednym z nich, uzyskaliśmy aż 97,5 na 100 pkt. Koordynatorem projektu jest po raz kolejny pani Elżbieta Zadrożniak (nauczyciel  j. angielskiego). Przedsięwzięcie  realizowane będzie w latach 2014-2017 razem ze szkołami w Lahr (Niemcy), Tarragona (Hiszpania), Debreczyn (Węgry), Hennebont (Francja).

Projekt podzielony został na trzy części, z których pierwszą nazwano "badania i aplikacje."  Młodzież będzie uczyć się jak profesjonalnie znaleźć zatrudnienie na europejskim rynku pracy. W języku angielskim  będą przeprowadzane przez profesjonalistów z poszczególnych krajów rozmowy kwalifikacyjne .

W drugim roku realizacji projektu tematem będzie "mobilność". Uczniowie zbadają gotowość młodych ludzi do poruszania się na europejskim obszarze pracy, porównywają wymagania i oczekiwania pracodawców. Ocenią przeszkody i skorzystają  z doświadczeń tych, którzy już zdobyli pracę.

"Styl życia" będzie zagadnieniem poruszanym w trzecim roku. Uczestnicy zbadają warunki panujące na rynkach pracy w Europie.

Zatem główne cele projektu to odpowiednie ubieganie się o pracę, bycie elastycznym, zrozumienie  innych kultur, zawiązywanie przyjaźni. Młodzież będzie wspierana praktycznymi poradami, kursami językowymi, pobytami w krajach partnerskich i ożywioną wymianą,  tak aby móc potem radzić sobie za granicą. Językiem komunikacji będzie język angielski a narzędziem platforma internetowa.

W dniach 16-22 listopada młodzież naszej szkoły wraz z Elżbietą Zadrożniak i Sylwią  Lubelską uczestniczyła w spotkaniu międzynarodowym w Lahr (Niemcy), gdzie współtworzyła harmonogram działań. Szkoła w Lahr zaprosiła przedstawicieli i uczniów ze szkół partnerskich na inauguracyjny tydzień. Odbyły się warsztaty i dyskusje, a także  wycieczka do „Europa-Park” - ważnego pracodawcy w regionie. Mieliśmy również okazję spacerować po malowniczych ulicach Strassburga  i zobaczyć Parlament Europejski.

Młodzież nawiązała nowe przyjaźnie, które z pewnością zaowocują w niedalekiej przyszłości. Mamy nadzieję, że wykażemy się nie mniejszą niż pozostali uczestnicy projektu gościnnością i godnie reprezentować będziemy nasze miasto. Z niecierpliwością czekamy na wizytę gości w maju 2015 roku w naszej szkole.

Sylwia Lubelska

Poprawiony: czwartek, 14 maja 2015 16:05
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.