Erasmus+
Certyfikat „European Language Label” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
niedziela, 01 października 2017 16:31

Z przyjemnością informujemy, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach otrzymało certyfikat „European Language Label”- europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych za projekt Erasmus+„ Fit for work in Europe”. Nasze działania w dziedzinie nauczania języków obcych zostały uznane za oryginalne, nowatorskie i mające europejski wymiar. Nasza praca jest przykładem dobrej praktyki godnej naśladowania. Koordynatorem projektu jest Elżbieta Zadrożniak.

 

 
Erasmus+ 30 lat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elzbieta Zadrożniak   
niedziela, 01 października 2017 16:25

W dniu 15.09.1017 w szkole odbyła się uroczystość podsumowania projektu Erasmus + „Fit for work in Europe”. Gościliśmy nauczycieli z krajów partnerskich : Niemiec, Francji, Hiszpanii, Węgier. Swoją obecnością zaszczycili nas Prezydent Wojciech Kudelski, prezes Centrum Medyczno - Diagnostycznego Paweł Żuk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Ewa Marchel. Ich zaangażowanie doprowadziło do sprawnej i efektywnej realizacji projektu. Podczas uroczystości wymienione zostały główne cele przedsięwzięcia. Podkreślono w jaki sposób wpłynęły one na młodzież, nauczycieli, szkołę i środowisko lokalne. Atutem projektu była bardzo dobra współpraca międzynarodowa. Umożliwiła  ona uczniom poznanie nowych kultur, doskonalenie znajomości języka angielskiego oraz dała możliwość stania się otwartym na europejski rynek pracy. Młodzież otrzymała międzynarodowy dokument Europass Mobilność. Całość uświetnił występ utalentowanych uczniów z Królówki. Wszyscy otrzymali upominki promujące projekt i szkołę.

relacja fotograficzna

Poprawiony: niedziela, 01 października 2017 16:30
 
OBÓZ EUROWEEK- SZKOŁA LIDERÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
niedziela, 01 października 2017 16:02

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Elżbiety Zadrożniak, pani Sylwii Lubelskiej oraz pani Doroty Cichy, brali udział w programie EuroWeek - Szkoła Liderów, projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. Zajęcia odbywały się w dniach od 3 do 8 września 2017 r. Uczestnicy mieli okazję poznać wolontariuszy z całego globu i zawrzeć międzynarodowe przyjaźnie. Warsztaty prowadzone były w języku angielskim i dały możliwość poszerzenia horyzontów. Uczniowie nabrali pewności siebie, nauczyli się asertywności, odkryli swoje mocne strony.

Na długo w naszej pamięci pozostaną wycieczki - spacer po wrocławskim zoo i oceanarium oraz wędrówka  na Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych.

Poprawiony: niedziela, 01 października 2017 16:23
 
Z Erasmusem+ w Parlamencie Europejskim w Strasburgu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
wtorek, 20 czerwca 2017 12:29

W dniach 22-29 kwietnia 2017 roku w Lahr w Niemczech odbyło się spotkanie podsumowujące trzyletni projekt „Fit for work in Europe” w ramach programu europejskiego Erasmus+. Wspólnie z uczniami z Niemiec, Francji, Hiszpanii i Węgier opracowano collage dotyczący zachowania równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Przedstawiono przygotowane w grupach prezentacje związane z rolą związków zawodowych w krajach partnerskich. W Parlamencie Europejskim w Strasburgu młodzież miała okazję zorganizować debatę, w której poruszono problem młodych ludzi na europejskim rynku pracy. Studenci z Francji  zebrali w całość i zaprezentowali w formie slajdów wszystkie podjęte działania projektowe w latach 2014-2017.

Ciekawym doświadczeniem była wizyta w Europa Park w Rust. To kompleks, w którym pracują osoby różnych narodowości, ze zróżnicowanym wykształceniem i umiejętnościami zawodowymi. Nocleg w Tipi Village i korzystanie z atrakcji tego wspaniałego parku rozrywki, dostarczył uczniom wielu emocji i wspaniałych wrażeń. Ogromnym wyzwaniem okazało się zwiedzanie kopalni srebra w  górach Schauinsland. Wąskie korytarze, panująca ciemność i wilgoć uświadomił nam, jak trudna jest praca górnika.

Był to bardzo pracowity tydzień, owocny w nowe znajomości i wartościowe przeżycia. Na długo pozostanie w naszej pamięci.

Uczestnicy projektu oraz koordynator Elżbieta Zadrożniak

relacja fotograficzna

Poprawiony: wtorek, 20 czerwca 2017 13:52
 
Z ERASMUSEM+ w Hiszpanii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Klaudia Siestrzewitowska   
wtorek, 29 listopada 2016 20:10

Jesień może kojarzyć się z deszczem i niskimi temperaturami. Jednak uczniowie Królówki pod opieką p. Elżbiety Zadrożniak i p. Sylwii Lubelskiej obalili ten mit odwiedzając słoneczną Hiszpanię. Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu Erasmus+ “Fit for work in Europe“ w dniach 5 - 12.11.2016 r. Oprócz grupy z Polski przybyli uczniowie ze szkół partnerskich z Węgier, Francji oraz Niemiec. Gospodarzem spotkania była szkoła w Tarragonie.

 

Wszyscy razem mogli podziwiać uroki Barcelony i wybrzeża Morza Śródziemnego. Grupa odwiedziła takie miejsca jak kościół Sagrada Familia czy Park Guell. Wyjazd nie opierał się na samych przyjemnościach. Reprezentacje poszczególnych państw musiały przygotować prezentacje, prowadzić ćwiczenia wspomagające koncentrację, uczestniczyć w szkoleniach dotyczących umiejętności pracy w grupie. Ważną ideą projektu była integracja europejska.

 

Nowe przyjaźnie, duże zróżnicowanie kulturowe połączone z otwartością sprawiły, że była to idealna okazja do poznawania odmiennych tradycji, nauki tolerancji oraz doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Klaudia Siestrzewitowska

relacja fotograficzna

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.