Erasmus+
Z Erasmusem+ w Parlamencie Europejskim w Strasburgu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
wtorek, 20 czerwca 2017 12:29

W dniach 22-29 kwietnia 2017 roku w Lahr w Niemczech odbyło się spotkanie podsumowujące trzyletni projekt „Fit for work in Europe” w ramach programu europejskiego Erasmus+. Wspólnie z uczniami z Niemiec, Francji, Hiszpanii i Węgier opracowano collage dotyczący zachowania równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Przedstawiono przygotowane w grupach prezentacje związane z rolą związków zawodowych w krajach partnerskich. W Parlamencie Europejskim w Strasburgu młodzież miała okazję zorganizować debatę, w której poruszono problem młodych ludzi na europejskim rynku pracy. Studenci z Francji  zebrali w całość i zaprezentowali w formie slajdów wszystkie podjęte działania projektowe w latach 2014-2017.

Ciekawym doświadczeniem była wizyta w Europa Park w Rust. To kompleks, w którym pracują osoby różnych narodowości, ze zróżnicowanym wykształceniem i umiejętnościami zawodowymi. Nocleg w Tipi Village i korzystanie z atrakcji tego wspaniałego parku rozrywki, dostarczył uczniom wielu emocji i wspaniałych wrażeń. Ogromnym wyzwaniem okazało się zwiedzanie kopalni srebra w  górach Schauinsland. Wąskie korytarze, panująca ciemność i wilgoć uświadomił nam, jak trudna jest praca górnika.

Był to bardzo pracowity tydzień, owocny w nowe znajomości i wartościowe przeżycia. Na długo pozostanie w naszej pamięci.

Uczestnicy projektu oraz koordynator Elżbieta Zadrożniak

relacja fotograficzna

Poprawiony: wtorek, 20 czerwca 2017 13:52
 
Z ERASMUSEM+ w Hiszpanii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Klaudia Siestrzewitowska   
wtorek, 29 listopada 2016 20:10

Jesień może kojarzyć się z deszczem i niskimi temperaturami. Jednak uczniowie Królówki pod opieką p. Elżbiety Zadrożniak i p. Sylwii Lubelskiej obalili ten mit odwiedzając słoneczną Hiszpanię. Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu Erasmus+ “Fit for work in Europe“ w dniach 5 - 12.11.2016 r. Oprócz grupy z Polski przybyli uczniowie ze szkół partnerskich z Węgier, Francji oraz Niemiec. Gospodarzem spotkania była szkoła w Tarragonie.

 

Wszyscy razem mogli podziwiać uroki Barcelony i wybrzeża Morza Śródziemnego. Grupa odwiedziła takie miejsca jak kościół Sagrada Familia czy Park Guell. Wyjazd nie opierał się na samych przyjemnościach. Reprezentacje poszczególnych państw musiały przygotować prezentacje, prowadzić ćwiczenia wspomagające koncentrację, uczestniczyć w szkoleniach dotyczących umiejętności pracy w grupie. Ważną ideą projektu była integracja europejska.

 

Nowe przyjaźnie, duże zróżnicowanie kulturowe połączone z otwartością sprawiły, że była to idealna okazja do poznawania odmiennych tradycji, nauki tolerancji oraz doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Klaudia Siestrzewitowska

relacja fotograficzna

 
„EuroWeek - Szkoła Liderów” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczestnicy projektu   
niedziela, 16 października 2016 16:12

W dniach 27 września - 1 października 2016 roku wspólnie z paniami Sylwią Lubelską i Elżbietą Zadrożniak już po raz kolejny mieliśmy okazję wziąć udział w programie EuroWeek - Szkoła Liderów, projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.

Specjalistyczny obóz szkoleniowy miał miejsce w Międzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z Azerbejdżanu, Meksyku, Wietnamu, Indii, Filipin, Kenii, Ugandy, Niemiec. Program obejmował 5 bloków tematycznych: leadership, praca w grupie, kierowanie, kultury świata, Europa - stosunki międzynarodowe.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy, poznaliśmy wiele ciekawych osób, poszerzyliśmy swoją wiedzę o świecie oraz sprawdziliśmy nasze umiejętności językowe. EuroWeek był dla nas ciekawą przygodą, którą jeszcze długo będziemy wspominać.


Uczestnicy projektu

 

relacja fotograficzna

Poprawiony: niedziela, 16 października 2016 16:20
 
Broszura informacyjna o projekcie Erasmus+ " Fit for work in Europe" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Sobiech   
niedziela, 16 października 2016 16:11

Broszura informacyjna o projekcie Erasmus+ " Fit for work in Europe"

 

 
Z ERASMUSEM+ we Francji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
poniedziałek, 13 czerwca 2016 21:22

W dniach 28.05-04.06.2016 we Francji odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizacji projektu Erasmus + „Fit for work in Europe ‘’. W międzynarodowej grupie uczestniczyła młodzież z Francji, Niemiec, Węgier, Hiszpanii oraz Polski. Braliśmy udział w wielu zajęciach organizowanych przez uczniów ze szkoły
w Hennebont. Dzięki nim poznaliśmy kulturę i zwyczaje Bretanii. Odbyły się również warsztaty na temat zalet i wad studiowania w innym kraju, różnic kulturowych i  rynku pracy w Europie. Rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs. Nasz „flyer’’ zajął pierwsze miejsce i stał się oficjalną broszurą reklamującą projekt we wszystkich krajach partnerskich.

Wielu wrażeń dostarczyła nam  wycieczka do Paryża. Przez dwa dni zachwycaliśmy się zabytkami stolicy Francji.

Udział w projekcie dał nam możliwość zdobycia nowych doświadczeń. Zawiązane przyjaźnie będziemy jeszcze długo pamiętać. Nie zapomnimy o wielkiej gościnności mieszkańców Etel i okolic oraz smaku przygotowanych przez nich regionalnych potraw.

Koordynatorem projektu jest Elżbieta Zadrożniak.

relacja fotograficzna

Poprawiony: niedziela, 16 października 2016 16:11
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.