Siedlce-Oranienburg: projekt polsko-niemiecki
Tym razem w Oranienburgu przełamywaliśmy stereotypy… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Kosieradzka   
poniedziałek, 22 października 2012 15:20

Od 17. września 2012 r. do 22. września 2012 r. 12-osobowa grupa uczennic z klas II i III przebywała na polsko-niemieckiej wymianie młodzieży w Oranienburgu. Młodzież mieszkała u koleżanek i kolegów z Niemiec, a więc miała okazję poznać styl życia i tradycje panujące w rodzinach niemieckich. Nauczyciele wraz z uczniami z Gimnazjum im. F. F. Runge przygotowali bardzo ciekawy program. Projekt był realizowany w mieście położonym tylko 40 km na północ od Berlina, dlatego obowiązkowym i ważnym punktem było zwiedzanie stolicy Niemiec. W Berlinie grupa zobaczyła Bramę Brandenburską, Reichstag, Check Point Charlie, Muzeum upamiętniające Holocaust oraz podziwiała popiersie królowej Nefretete w Nowym Muzeum. Również Oranienburg jest miastem, które warto zobaczyć - nasza młodzież zwiedziła tu Zamek Księżnej Luizy Henrietty oraz Miejsce Pamięci Sachsenhausen. Ponadto grupa projektowa angażowała się w zajęcia sportowe – wielką frajdą była wspinaczka w lesie niedaleko miejscowości Hennigsdorf. CLIMB UP! to miejsce, w którym odważni i wysportowani mogli spróbować swoich sił wspinając się i spuszczając na linach. 21. września nasze uczennice uczestniczyły także w uroczystym otwarciu nowego i bardzo nowoczesnego budynku gimnazjum. Z tej okazji młodzież szkolna przygotowała prawie 3-godzinny spektakl oparty na wątkach z serii o Harrym Poterze. Można było podziwiać zaangażowanie, kunszt artystyczny i entuzjazm uczniów Gimnazjum im. F. F. Runge, którzy ponad pół roku przygotowywali się do wystawienia tej sztuki. Jako pracę projektową nasi i niemieccy uczniowie wykonali plakaty przedstawiające każdy dzień spotkania. Prace były prezentowane podczas uroczystości związanych z otwarciem nowego budynku szkoły. Młodzież polska i niemiecka integrowała się również podczas wspólnego grillowaniai wieczorów spędzanych m.in. na przygotowywaniu „pizzy po polsku i niemiecku” oraz długich rozmowach przy ognisku.

 

relacja fotograficzna

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:08
 
Gościliśmy młodzież z Oranienburga ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Kosieradzka   
środa, 27 czerwca 2012 21:06

W dniach 10-16 czerwca 2012 odbył się w naszej szkole projekt polsko-niemiecki, w którym brało udział 12 uczennic z klas pierwszych i drugich oraz 12 uczniów Gimnazjum im. F. F. Runge z Oranienburga (Brandenburgia – Niemcy). Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie programu     i organizację spotkania były nauczycielki - Justyna Kosieradzka i Monika Kamont. W projekt zaangażowane były również Panie - Anna Lipińska i Renata Suchożebrska, które poprowadziły warsztaty dla młodzieży oraz Pani Anna Woźniak, która przygotowała zaplecze do prac projektowych w pracowni informatycznej.

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:08
Więcej…
 
Wizyta w Oranienburgu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Bareja   
środa, 15 lutego 2012 15:13

W dniach 24-28 stycznia 2012r. p. dyrektor Urszula Bałkowiec oraz p. Justyna Kosieradzka i p. Elżbieta Zadrożniak były z wizytą w Gimnazjum im. F. F. Runge w Oranienburgu w Niemczech. Wzięły udział w uroczystym otwarciu sali gimnastycznej oraz zwiedziły Targi Produktów Regionalnych w Berlinie. Ważnym punktem wizyty było spotkanie z nauczycielami i uczniami realizującymi zadania w ramach projektu „Typowo polskie? – Typowo niemieckie? – próba rozprawienia się ze stereotypami”.

Wizyta odbyła się na zaproszenie dyrektora szkoły - p. Uwe Seidlera i Starosty Powiatu Oberhavel p. Karla- Heinza Schrötera.

Wizyta młodzieży ze szkoły w Oranienburgu planowana jest na czerwiec 2012.


relacja fotograficzna

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:08
 
Siedlce i Oranienburg – projekt polsko-niemiecki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Kosieradzka   
poniedziałek, 13 lutego 2012 23:40

Od 2008 roku II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi prowadzi wymianę młodzieży z partnerską szkołą niemiecką – Gimnazjum im. F. F. Runge w Oranienburgu niedaleko Berlina. W tym roku szkolnym uczniowie z Polski i Niemiec, w dwunastoosobowych grupach, biorą udział w projekcie  edukacyjnym podejmującym problem stereotypów narodowych. Celem współpracy jest przede wszystkim poznanie kultury, historii i codziennego życia obu narodów, przełamywanie negatywnych stereotypów i wzajemnych uprzedzeń , oraz rozwijanie umiejętności językowych. Od grudnia do maja młodzież opracowuje zagadnienia dotyczące różnych dziedzin życia, które są zamieszczone na platformie internetowej http://www.lo-net2.de. W czerwcu obie grupy spotkają się w naszym liceum na pięciodniowych warsztatach. W projekcie biorą udział uczennice z klas I. i II. pod opieką nauczycieli Moniki Kamont, Anny Lipińskiej, Anny Woźniak i Justyny Kosieradzkiej.

Uczniów zainteresowanych językiem niemieckim zachęcamy do poczytania informacji na temat ulubionych miejsc w Polsce uczennic naszej szkoły – dziewczyny przygotowały prezentację po niemiecku.

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:08
 
Początki współpracy z Gimnazjum im. F. Runge w Oranienburgu (RFN) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Bareja   
środa, 21 września 2011 10:42

W dniach 5 - 8 września 2011 r. delegacja nauczycieli naszej szkoły w składzie: wicedyrektor Paweł Bareja, p. Justyna Kosieradzka (nauczyciel jęz. niemieckiego), p. Elżbieta Zadrożniak (nauczyciel jęz. angielskiego, koordynator projektów Comenius) była z wizytą w Oranienburgu w Niemczech na zaproszenie Dyrektora Gimnazjum im. F. Runge – p. Uwe Seidlera i starosty powiatu Oberhavel - p. Karla-Heinza Schrötera. Celem spotkania było nawiązanie współpracy między naszymi szkołami (w tym przygotowanie projektu polsko-niemieckiego, w którym weźmie udział modzież naszej szkoły i gimnazjum w Oranienburgu). Ponadto uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć będący w trakcie budowy, nowoczesny budynek Gimnazjum im. Runge oraz zwiedzić miasto Oranienburg, jego okolice oraz Berlin.
Teraz kolej na naszych uczniów. Mamy nadzieję, że chętnie zaangażują się we współpracę polsko-niemiecką.

relacja fotograficzna

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:09
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.