spotkania projektowe
Spotkanie w "Królówce" - 23.11.2011 r. - co piszą o nas inni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
czwartek, 01 grudnia 2011 00:00

Spotkanie w Królówce

 

 

(Fragment artykułu opublikowano za zgodą p. Iwony Zajfryd)

W środę 23 listopada 2011roku, w pierwszym dniu międzynarodowej wizyty, uczestników projektu Woda daje życie” przyjęła – jak zawsze gościnna – Królówka. Dyrektor Urszula Bałkowiec  przywitała zebranych gości, po czym oddała głos koordynatorce projektu – Elżbiecie Zadrożniak. Po części oficjalnej, nadszedł czas na multimedialną prezentację. Uczniowie Królówki przygotowali materiał filmowy o Siedlcach i opowiadali o naszym mieście: położeniu, warunkach demograficznych, historii i zabytkach. Poruszenie i uśmiech wśród zebranych wywołał El Greco oraz stare kościoły i Pałac Ogińskich. Kolejno, młodzież przeszła do prezentacji szkoły.
Zainteresowani goście
Mówili o życiu Królowej Jadwigi, wspomnieli historię powstania szkoły oraz scharakteryzowali obecną działalność placówki. Chwalili się sukcesami w sporcie, nauce i tańcu, nowoczesną i nową sala gimnastyczną oraz tym, że w szkole są klasy, w których matematyka, biologia i techniki informacji wykładane są w języku angielskim. Kolejnym etapem, przygotowanej przez młodzież prezentacji, była opowieść o znaczeniu wody dla człowieka, w ujęciu historycznym. Uczniowie bardzo barwnie opowiadali o dorzeczach, powstawaniu plemion i różnych języków, wodzie – symbolu życia. Niezwykle ciekawe prezentacje, przygotowane pod fachowym okiem nauczycielek przedmiotowych, spotkały się z wielkim zainteresowaniem, uwagą i podziwem zebranych gości zza granicy.
Środowe spotkanie w Królówce trwało około trzech godzin. Jedynym językiem komunikacji był język angielski. Uczniowie dali popis biegłego posługiwania się tym językiem, czym udowodnili wysoki poziom nauczania w II LO w Siedlcach.
Iwona Zajfryd

 

 

 

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:59
 
Spotkanie w Siedlcach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
niedziela, 27 listopada 2011 00:00

Spotkanie w Siedlcach
W dniach 22-26 listopada 2011 r. w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach odbyło się pierwsze spotkanie uczestników międzynarodowego projektu programu Comenius „Woda daje życie”. Na pierwszą wizytę roboczą do Siedlec przyjechało 11 nauczycieli – koordynatorów projektu z krajów partnerskich
W naszym spotkaniu udział wziął również Naczelnik Wydziału Edukacji –p. Sławomir Kurpiewski oraz Przewodniczący Komisji Oświaty - p. Lech Poduch.
25 listopada uczestnicy projektu obejrzeli jeden z trzech najcenniejszych obrazów w Polsce – Ekstazę św. Franciszka autorstwa El Greco. Obraz jest unikalnym dziełem sztuki i dorobku kultury europejskiej i znajduje się w Muzeum Regionalnym w Siedlcach.
W dniu 25 listopada 2011 r. koordynatorzy projektu  byli w Urzędzie Miasta na zaproszenie Pana Prezydenta Wojciecha Kudelskiego, który z życzliwością odniósł się do współpracy międzynarodowej uczniów i nauczycieli.

 

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 20:00
 
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
piątek, 25 listopada 2011 00:00

24 XI 2011 roku,  w ramach międzynarodowego projektu Comenius „Woda daje życie” nauczyciele – koordynatorzy uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Celem wyjazdu było:

  • obejrzenie regulacji Wisły
  • ocena stanu wody – w nawiązaniu do opadów z ostatnich 2 miesięcy
  • oglądanie lokalnych studni oligoceńskich w Warszawie oraz ujęcia wody komunalnej [stuletnie filtry warszawskie tzw. Gruba Kaśka]
  • oglądanie Skarpy Wiślanej – zapoznanie gości z problemem osuwania się Skarpy i zagrożenia dla zabytków Starego Miasta [ zwł. Kościoła św. Anny]
  • omówienie i obejrzenie usytuowania murów obronnych Starego Miasta oraz położenia Zamku Królewskiego na skarpie Wiślanej
  • zwiedzanie galerii sztuki w Zamku Królewskim- szczególnie malarstwa XVII- XVIII wiecznego – motywów akwatycznych w malarstwie [m.in. Canaletta]
  • zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik – a szczególnie działów poświęconych znaczeniu wody dla istnienia życia na ziemi.

(Zdjęcia znajdują się w galerii)

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:59
 
Wizyta przygotowawcza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
czwartek, 01 września 2011 00:00

W dniach 9-13 stycznia 2011r w Lahr ( Niemcy ) odbyła się wizyta przygotowawcza dotycząca przygotowania wniosku dla międzynarodowego partnerskiego projektu szkół pt. „Water gives life” w ramach Programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”.
W czerwcu nasz wniosek uzyskał akceptację Agencji Narodowej Programu Comenius i rozpoczęliśmy dwuletni projekt  2011-2013.
 Biorą w nim udział szkoły z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Szwecji, Węgier.
Głównym celem projektu jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystości wody w życiu człowieka.

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 20:00
 


 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.