historia i WOS
Warsztaty Sejmowe Międzynarodowego Instytutu Demokracji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Lipińska   
wtorek, 13 marca 2012 21:52

Drodzy Uczniowie!

W dniu 27 marca (wtorek) 2012 roku, w godzinach 10.00 - 14.00 w Warszawie w budynku Sejmu RP odbedzie się kolejne spotkanie z cyklu warsztatów sejmowych adresowanych do młodych ludzi z całego kraju, w wieku od 17 do 35 lat.

Tematem przyszłych zajęć będzie Aktywizacja społeczna jako instrument społecznego nadzoru nad funkcjonowaniem instytucji państwowych.

W warsztacie weźmie udział Stefan Niesiołowski, były wicemarszałek Sejmu RP.

Osoby chętne do udziału w warsztatach prosimy o wpisanie sie na liście wywieszonej na gablocie ogłoszeń szkolnych przy pokoju nauczycielskim do środy 14 marca. Ponadto konieczne jest zarejestrowanie się na stronie internetowej www.mid.edu.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Koszt wyjazdu wyniesie około 25 złotych. Szczegółowe informacje uzyskać można pisząc pod adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:15
 
XVIII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży - szkoła demokracji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Lipińska   
poniedziałek, 27 lutego 2012 22:06

Drodzy Uczniowie!

W tym roku odbędzie się XVIII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży - szkoła demokracji.

Projekt ma na celu rozpowszechnienie wśród uczniów wiedzy o możliwościach podejmowania aktywności społecznej w swoich szkołach i zwiększenia wiedzy o szkolnych instytucjach demokratycznych. Działania w ramach projektu pozwolą młodym ludziom na podjęcie dyskusji o mozliwościach i barierach wpływania przez nich na życie szkoły.

W tym roku zadaniem osób chętnych do wzięcia udziału w Sesji Sejmu jest przeprowadzenie w swoich szkołach debat na temat szkolnej demokracji i samorządności. Realizatorzy najciekawszych projektów zostaną zaproszeni do udziału w XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca 2012 roku w Warszawie, aby debatować o tym, jak instytucje demokratyczne i samorządowe mogą funkcjonować we współczesnej szkole.

Do udziału w projekcie mogą się zgłaszać dwuosobowe zespoły uczniów i uczennic. Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dnia 25 marca 2012 roku.

Organizatorem projektu jest Kancelaria Sejmu RP, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Jeśli jesteście zainteresowani uczestnictwem w tym przedsięwzięciu, zgłoście się do nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie. Pamietajcie, że termin rejestracji zespołów upływa 25 marca! 

 

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:15
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 17

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.