promocja zdrowia
Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia Zielonka 2014r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kalinowska   
poniedziałek, 23 czerwca 2014 21:19

 

30.05.2014r. klasy 1c i 2c brały udział w kolejnej Olimpiadzie Szkół Promocji Zdrowia. Królówka w ogólnej punktacji zajęła V miejsce .Olimpiada przebiegała w kilku etapach. Pierwszy etap to wiedza na temat przewodni Olimpiady. Najlepsi przechodzą do kolejnego etapu. Drugi etap to prezentacja multimedialna. Ostatni etap to konkurencje sportowe oraz konkurencja udzielania pierwszej pomocy.

 

W tym roku Olimpiada rozgrywała się pod hasłem "Uzależnij się od szczęścia".

 

Wszystkim uczniom zaangażowanym w przebieg Olimpiady oraz nauczycielom wychowania fizycznego bardzo gratulujemy i dziękujemy.

 

Zapraszamy do galerii foto.

 
Szkolny Dzień Promocji Zdrowia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kalinowska   
czwartek, 08 maja 2014 16:46

18.04.2014 r. klasa 2c pod opieką p. Jolanty Kalinowskiej przygotowała  w naszej szkole kolejny Dzień Promocji Zdrowia.

 

Społeczność szkolna miała okazję poznać smaki sałatek i surówek „domowej roboty”. Można było posmakować aż kilkanaście rodzajów przekąsek. Jabłuszko i marchewka oczywiście GRATIS!!! Chętnych nie brakowało.

 

Uczennica 2c Małgorzata Grochowska przygotowała referat dotyczący piramidy żywienia. Jest wiele nowości. Referat odczytała ucz. Agnieszka Bronisz.

 

Sałatki i surówki cieszą się powodzeniem i bardzo cieszymy się, że możemy przekazać podstawowe wiadomości z zakresu zdrowego odżywania i mamy nadzieję na dalszą kontynuację.

 

Zapraszamy do galerii foto.

relacja fotograficzna

 
Dzień Promocji Zdrowia w II LO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kalinowska   
poniedziałek, 09 grudnia 2013 18:05

15 listopada 2013r. w naszej szkole odbył się kolejny Dzień Promocji Zdrowia przygotowany przez kl. 2c i p. Jolantę Kalinowską.

Uczniowie z biol.-chem. przygotowali dla społeczności szkolnej sałatki do degustacji, które cieszyły się ogromnym powodzeniem, do tego marcheweczka gratis i jabłuszko. Przygotowane smakołyki przez ucz. 2c były tak różnorodne,  że każdy mógł wybrać coś dla siebie. Ponadto ucz. Małgorzata Grochowska przygotowała referat na temat szkodliwości fast-foodów na organizm człowieka.

Dzień Promocji Zdrowia w Królówce to promowanie zdrowego stylu życia poprzez zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną czego przykładem jest 2c. Mamy nadzieję, że w następnym roku ten sukces powtórzy kolejna klasa.

 

relacja fotograficzna

Poprawiony: poniedziałek, 09 grudnia 2013 18:15
 
XIII OLIMPIADA SZKÓŁ PROMOCJI ZDROWIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kalinowska   
czwartek, 20 czerwca 2013 13:15

07.06.2013r. w Radomiu odbyła się XIII Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia pod hasłem „Czy starości należy się bać?”.

Uczniowie naszej szkoły poraz kolejny w tej rywalizacji wzięli udział zdobywając zaszczytne II miejsce.

Do Olimpiady przystąpiło pięć innych miast z województwa mazowieckiego: Ostrołęka,Warszawa Barska, Radom, Płock, Ciechanów.

Konkurencje sportowe młodzież trenowała pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego: Jolanty Kalinowskiej, Jolanty Olszewskiej, Krzysztofa Dudy, Andrzeja Sobieszuka i Artura Prekurata.

Z zakresu pierwszej pomocy oraz poszczególne etapy z wiedzy teoretycznej uczniowie II LO przygotowani zostali przez koordynatorów promocji zdrowia w Wojewódzkim Szpitalu: p. Grażynę Skolimowską i p. Anetę Urban. Wszystkim osobom startującym GRATULUJEMY! I zapraszamy do relacji foto.

 
Niebywały sukces uczniów Królówki! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kalinowska, Anna Marciniuk   
piątek, 08 czerwca 2012 15:20

Dnia 25 maja  w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce odbyła się XII Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia. Tegoroczne zmagania przebiegły  pod hasłem „Bez tytoniu w dorosłe życie”. W rywalizacji,  nie tylko sportowej, udział wzięło ponad 350 uczestników programu „Szkoły Promocji Zdrowia”  z Siedlec, Ostrołęki, Ciechanowa, Płocka, Radomia i Warszawy. Skok przez skakankę parami, sprawnościowy tor przeszkód, slalom z piłkami, rzut do celu oraz strzał do bramki oto konkurencje sportowe, z którymi zmierzyła się młodzież.

Jak co roku w zmaganiach wzięli udział również uczniowie Królówki z klasy I i II c. W ogólnej klasyfikacji to właśnie uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni i zdobyli I miejsce! Oczywiście nie byłoby to możliwe bez odpowiedniego przygotowania i ciężkiej pracy zarówno uczestników samych zawodów jak i nauczycieli wychowania fizycznego. Już wiele tygodni przed Olimpiadą na lekcjach wf-u oraz w każdej wolnej chwili ćwiczyliśmy, pod bacznym okiem pań: Jolanty Kalinowskiej, Ewy Kujawy, Jolanty Olszewskiej oraz panów: Andrzeja Sobieszuka i  Krzysztofa Dudy. Oprócz tego w Zielonce wspierały nas psychicznie, kibicowały i udzielały rad panie: Anna Lipińska, Małgorzata Szczęśniak i Agnieszka Łukasiuk.

Oprócz konkurencji sportowych zorganizowano także konkurs udzielania pierwszej pomocy oraz wybrano najlepsze prezentacje związane z głównym tematem olimpiady (II miejsce zajęła uczennica klasy Ic – Marta Szewczak). Nie mogło też zabraknąć artystycznego akcentu. W muzycznych zmaganiach Królówkę znakomicie reprezentowali Natalia Sisik oraz Paweł Odoszewski, którzy wykonali utwór  „Stacyjka zdrój”.

Tegoroczną Olimpiadę Szkół Promocji Zdrowia bez wątpienia można uznać za niezwykle udaną. Uczniowie Królówki wspaniale zaprezentowali się zarówno pod względem sportowym jak i artystycznym. Pokazali co to znaczy zdrowa rywalizacja, wzajemne wsparcie w drużynie. Mamy nadzieję, że kolejna olimpiada również przyniesie takie sukcesy!

relacja fotograficzna

Poprawiony: wtorek, 07 czerwca 2016 19:07
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.