promocja zdrowia
II Szkolny Dzień Promocji Zdrowia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kalinowska   
piątek, 06 stycznia 2012 00:00

Dnia 20.12.2011 roku w naszej szkole odbył się II Królewski Dzień Promocji Zdrowia, zorganizowany przez klasę IIc. Naszym celem było zachęcenie do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz pokazanie, jak powinniśmy dbać o stan naszego zdrowia, poprzezodpowiednie odżywianie, aktywność fizyczną czy przeprowadzanie regularnych badań. Podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie przygotowali pyszne, zdrowe sałatki, których można było skosztować za symboliczną opłatą. Oprócz tego  każda chętna osoba miała możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych, takich jak: pomiar ciśnienia, wagi, wzrostu oraz obliczanie wskaźnika BMI.

Nowością w II Dniu Promocji Zdrowia był koncert, na który przybyli szczególni goście – dzieci wraz z opiekunką z Domu Dziecka „Na Zielonym Wzgórzu” w Kisielanach. Podczas koncertu zaprezentowali się liczny artyści: Violetta Kamińska i Michał Kabat, a także Anna Karbowiak, Natalia Sysik, Emilia Onopiuk, Kuba Badurka, Kamil Januszewski, Iza Makowska, szkolny zespół Cheearleaders oraz Mirek Dyl z zespołu „0,5 gratis”. Oprócz tego uczniowie klasy II c przygotowali krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy. W trakcie występów zbierane były słodycze, z których  następnie utworzono świąteczną paczkę i przekazano zaproszonym dzieciom.

Mamy nadzieję, że zdołaliśmy zachęcić nauczycieli, uczniów oraz pracowników naszej szkoły do dbałości o swój organizm już teraz, póki jesteśmy jeszcze wszyscy zdrowi i piękni.

relacja fotograficzna

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 18:10
 
II Królewski Dzień Promocji Zdrowia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kalinowska   
niedziela, 18 grudnia 2011 19:18

20 grudnia 2011 r. odbędzie się w naszej szkole II Królewski Dzień Promocji Zdrowia.

W programie:

od godziny 1035  - ogólne badania zdrowia: pomiar ciśnienia, wagi, wzrostu, obliczanie wskaźnika BMI. Sprzedaż sałatek domowej produkcji (jedna łyżka = jedna złotówka).

od godziny 1130 - koncert, podczas którego zaprezentują się uzdolnieni uczniowie naszej szkoły. W czasie występów artystycznych zbierane będą słodycze dla dzieci z Domu Dziecka "Na Zielonym Wzgórzu" w Kisielanach. Odbędzie się także krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 18:10
 
Badania profilaktyczne w Królówce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kalinowska   
czwartek, 15 grudnia 2011 14:12

Dnia 8.12.2011 r. w naszej szkole odbyły się bezpłatne badania profilaktyczne i edukacja z zakresu zdrowego odżywiania. Badania odbyły się z ramienia „Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach” Spółka z o.o w związku z realizacją „Programu przeciwdziałania wybranym  problemom zdrowotnym w woj. mazowieckim na lata 2006-2011”, a w szczególności realizację trzeciego celu operacyjnego tj. „Zapobiegania, wczesnego wykrywania i przeciwdziałania negatywnym skutkom chorób metabolicznych ze szczególnym uwzględnieniem cukrzycy, nadwagi i otyłości”.

Do przeprowadzenia powyższej akcji włączona została klasa II c, realizująca program Promocji zdrowia, z wychowawczynią p. Jolantą Kalinowską. 

Wygłoszony został referat przez wykładowcę z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie p. Beatę Jabłonowską, na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia, sprzyjającego ograniczeniu występowania otyłości i powiązanych z nią schorzeń.

relacja fotograficzna

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 18:10
 
Światowy Dzień Serca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kalinowska   
wtorek, 18 października 2011 19:10

Dnia 23 września 2011 roku obchodzono Światowy Dzień Serca. Oddział Promocji Zdrowia Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach zorganizował akcję, mającą na celu zachętę pacjentów odwiedzających szpitalny Oddział Kardiologiczny do dbałości o zdrowie oraz kontroli własnego organizmu. Do przedsięwzięcia zaangażowały się uczennice klasy II c - Karolina Sobieszuk, Milena Barcińska oraz Agata Rawiak, wspomagając personel medyczny w wykonywaniu  czynności ambulatoryjnych. Podczas szpitalnej akcji można było zbadać poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie oraz zdiagnozować prawidłowość wagi względem wzrostu. Wielu pacjentów z entuzjazmem poddało się tym badaniom. Każdy uczestnik otrzymał  wskazówki dotyczące dbałości o zdrowie oraz materiały promocyjne, natomiast uczennice naszej szkoły uzyskały nowe doświadczenie w zakresie opieki nad pacjentem.

relacja fotograficzna

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 18:10
 
Olimpiada Promocji Zdrowia „Więcej Wiesz - Lepiej Jesz” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kalinowska   
poniedziałek, 28 marca 2011 11:07

3 marca 2011 odbył się I etap Olimpiady Promocji Zdrowia dla klas I, II, III, na temat prawidłowego odżywiania "Więcej Wiesz - Lepiej Jesz". Z klasy 1C do II etapu zakwalifikowało się 17 osób. III etap odbędzie się w Warszawie 7 kwietnia. Mamy nadzieję, że z naszej szkoły zakwalifikuje się wielu uczniów z klas Promocji Zdrowia . TRZYMAMY KCIUKI

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 18:10
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 4

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.