promocja zdrowia
Klasa IIc w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Kosieradzka   
wtorek, 15 listopada 2016 17:52

W dniach 24. – 25. października 2016r. klasa IIc brała udział zajęciach w Laboratorium Symulacji Medycznych Parku Naukowo-Technologicznego w Suwałkach. Młodzież miała okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy i reagowania w sytuacjach nagłych wypadków. Ponieważ ośrodek jest doskonale wyposażony w nowoczesny sprzęt do symulacji medycznej, uczniowie odbyli serię zajęć praktycznych. Mogli między innymi prowadzić karetkę pogotowia ratunkowego, odebrać poród czy udzielić pomocy poszkodowanym w katastrofie. Laboratorium Symulacji Medycznych oferuje cykl różnych zajęć praktycznych i teoretycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są one prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia. Nasi uczniowie mogli skorzystać z oferty ośrodka w ramach zajęć promocji zdrowia i współpracy naszego liceum z Mazowieckim Szpitalem Wojewódzkim w Siedlcach. Stroną organizacyjną wyjazdu zajęła się p. Małgorzata Szczęśniak przy pomocy wychowawcy klasy p. Justyny Kosieradzkiej.

 

relacja fotograficzna

Poprawiony: piątek, 18 listopada 2016 14:41
 
Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia Ciechanów 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kalinowska   
czwartek, 16 czerwca 2016 14:03

Dnia 03 czerwca 2016 młodzież naszego liceum z klas objętych programem Promocji Zdrowia uczestniczyła w XVI Olimpiadzie Szkół Promocji Zdrowia. Tegorocznej olimpiadzie w Ciechanowie przyświecała idea walki z dopalaczami. Uczniowie wzięli udział w zróżnicowanych konkurencjach: prezentacja multimedialna na temat dopalaczy, konkurs wiedzy pod hasłem Nie daj się zwieść dopalaczom, pierwsza pomoc przedmedyczna oraz konkurencje sportowe.

Mimo że w punktacji ogólnej Królówka zajęła V miejsce, odnieśliśmy sukcesy w najważniejszych konkurencjach, czyli w tych, w których trzeba było wykazać się wiedzą czy sprawnością fizyczną. Uczennica klasy I c- Weronika Mroczek wygrała Olimpiadę Wiedzy na temat dopalaczy, drużyna sportowa okazała się niedościgniona w wyścigu bez butów i wyścigu rzędów. Świetnie skakaliśmy grupowo przez skakankę. Niestety, zabrakło mam szczęścia i nie potrafiliśmy wcelować w poprzeczkę bramki. Znakomicie spisali się kibice grupy sportowej, czyli uczniowie klas Ic i IIc, którzy zagrzewali do walki Królówkową drużynę. Dziękujemy wszystkim za sportową postawę  a nauczycielom za przygotowanie młodzieży.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i czekamy na spotkanie w przyszłym roku.

relacja fotograficzna

Poprawiony: czwartek, 16 czerwca 2016 22:00
 
Szkolny Dzień Promocji Zdrowia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kalinowska   
czwartek, 31 marca 2016 13:46

Klasa 1 c z opiekunem p. Jolantą Kalinowską po raz kolejny zorganizowała w naszej szkole Dzień Promocji Zdrowia. W Pierwszy Dzień Wiosny społeczność naszej szkoły miała okazję degustować sałatki przygotowane przez uczniów klasy 1 c. Fundusze zebrane ze sprzedaży sałatek przeznaczone zostały na słodycze dla Domu Dziecka Pod Kasztanami. W tym dniu delegacja klasy odwiedziła Dom Dziecka. Pani Dyrektor Placówki przekazała ogromne podziękowania za słodycze i pogratulowała klasie 1 c za zorganizowanie przedsięwzięcia na rzecz innych.

relacja fotograficzna

 

 

Poprawiony: piątek, 01 kwietnia 2016 22:11
 
Szkolny Dzień Promocji Zdrowia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kalinowska   
poniedziałek, 21 grudnia 2015 13:54

17 grudnia 2015 w II LO odbył się Szkolny Dzień Promocji Zdrowia. Organizatorem przedsięwzięcia była klasa 1 c (profil biologiczno - chemiczny) z nauczycielem wychowania fizycznego - Jolantą Kalinowską.

W tym dniu młodzież wraz z opiekunem popularyzowała zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie.

Uczennice klasy I c przygotowały oraz wygłosiły referat na temat syropu fruktozowo - glukozowego i skrobii modyfikowanej. Przedstawiły jak zbudowane są te związki, w jakich produktach spożywczych występują oraz omówiły ich szkodliwy wpływ na zdrowie.

Cała atrakcja czekała na uczniów Królówki na przerwach, w czasie których mieli okazję degustować sałatki i surówki przygotowane przez uczniów klasy 1 c. Można było też zmierzyć ciśnienie, wzrost, wagę oraz oznaczyć wskaźnik BMI.

relacja fotograficzna

Poprawiony: wtorek, 29 grudnia 2015 22:29
 
Jubileuszowa XV Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kalinowska   
wtorek, 09 czerwca 2015 11:50

 

Kolejny raz uczniowie naszego liceum wzięli udział  Olimpiadzie Szkół Promocji Zdrowia, zdobywając zaszczytne III miejsce.

Dnia 29.05.2015r. odbyła się jubileuszowa XV Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia w Ostrołęce pod hasłem „Podziel się życiem”.

W ramach rywalizacji były:  konkurencje sportowe, pierwsza pomoc przedmedyczna, realizacja spotu telewizyjny dotyczącego transplantologii oraz występy artystyczne.

 

Gratulacje dla wszystkich uczestników tegorocznej Olimpiady!

 

relacja fotograficzna

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.