język polski
Narodowe czytanie Lalki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
poniedziałek, 07 września 2015 16:05

 

5 września cała Polska brała udział w cyklicznej akcji „Narodowe czytanie”. W tym roku czytaliśmy dzieło Bolesława Prusa „Lalka”. W Siedlcach rozpoczęliśmy lekturę od godz. 13. Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego – prof. nzw. dr hab Tamara Zacharuk. zaprosiła wszystkich miłośników powieści do ogrodu przy Pałacu Ogińskich. Znaleźli się wśród nich wiceprezydent Miasta Siedlce - p. J. Głowacki, radni i posłowie na Sejm.

Nie mogło podczas takiego wydarzenia kulturowego zabraknąć Królówki! Szkołę reprezentowały uczennice klas humanistycznych: Karolina Soczewka(kl. IIIh), Dominika Artc (kl. IIIh), Marta Kiełczykowska (kl. IId), Klaudia Siestrzewitowska ( Kl. IId) i Wiktoria Lewandowska ( kl. IId). Dziewczęta czytały fragment „Pamiętnika starego subiekta”. Słuchanie „Lalki” w ich wydaniu to była prawdziwa przyjemność! Uczennicom dziękujemy za piękne czytanie, a wszystkich, którzy „Lalki” jeszcze nie znają zachęcamy do lektury. „Lalki” nie znać to wstyd…Poprawiony: poniedziałek, 05 października 2015 16:48
 
Nasza uczennica finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Kamont   
czwartek, 23 kwietnia 2015 22:08

Z radością informujemy, że Barbara Bukatczuk, uczennica klasy IIId, otrzymała tytuł finalistki  XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Finałowe zmagania odbyły się w dniach  16-18 kwietnia 2015 r. w Konstancinie i Warszawie. Opiekunem uczennicy jest p. Monika Kamont.

Serdecznie gratulujemy!

 

 
V Dyktando Siedleckie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mirosława Postrzygacz   
wtorek, 21 kwietnia 2015 20:06

Miło nam poinformować, iż Marek Polak z klasy 2B uzyskał tytuł Wicemistrza Ortografii 2015 w V Dyktandzie Siedleckim, natomiast Michał Świercz z klasy 2D i Natalia Świerczewska z klasy 3C otrzymali wyróżnienia.

Poprawiony: czwartek, 23 kwietnia 2015 22:20
 
Osiągnięcia młodzieży w XLV Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Kamont   
wtorek, 17 marca 2015 22:58

W tym roku szkolnym aż czterech naszych uczniów – Barbara Bukatczuk i Adrian Olizaruk z klasy IIId, Julia Mroczyńska z klasy IIIe i Magdalena Janaszek z klasy IIIh – zostało zakwalifikowanych do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W części I zadaniem młodzieży było napisanie pracy z historii literatury o charakterze interpretacyjnym lub rozprawki oraz testu z nauki o języku. W naszym okręgu mazowieckim, wśród 19 osób, które uzyskały najwyższe wyniki i przeszły do części ustnej, znaleźli się – Barbara Bukatczuk, Julia Mroczyńska i Adrian Olizaruk. Do ostatniego, ogólnopolskiego etapu została zakwalifikowana Barbara Bukatczuk. Opiekunami uczniów są: Małgorzata Kotarska, Anna Pawlik i Monika Kamont. Wszystkim gratulujemy a Basi życzymy powodzenia w finale!

 
Finalistki Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Kamont   
niedziela, 30 czerwca 2013 14:32

Po raz kolejny uczniowie naszego liceum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Humanistycznej Logos. Celem konkursu jest propagowanie kultury języka polskiego wśród młodzieży oraz rozwijanie umiejętności poprawnego posługiwania się językiem w różnych sytuacjach komunikacyjnych. Ostatni etap konkursu odbył się w Warszawie w Polskiej Akademii Nauk. Dwie uczennice: Ewelina Hackiewicz z klasy Id i Ewa Mikonowicz z klasy IIIg uzyskały tytuł finalisty. Opiekunem uczennic jest pani Monika Kamont.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 7

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.