język polski
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
wtorek, 08 września 2015 16:22

Nauczyciele poloniści serdecznie  zachęcają młodzież Królówki do wzięcia udziału w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego.

Zaproszenie skierowane jest do uczniów wszystkich klas, nie tylko humanistycznych. Niech zachętą dla Was, poza satysfakcją,  będzie ubiegłoroczny sukces Basi Bukatczuk, która otrzymała tytuł finalistki  XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz perspektywa zwolnienia z egzaminu maturalnego z języka polskiego i wpis 100% z języka polskiego na świadectwie!

Wszystkich chętnych kierujemy do nauczycieli polonistów a szczegółowe informacje można odnaleźć na stronie : http://www.olijp.pl

Poprawiony: poniedziałek, 05 października 2015 16:47
 
Narodowe czytanie Lalki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
poniedziałek, 07 września 2015 16:05

 

5 września cała Polska brała udział w cyklicznej akcji „Narodowe czytanie”. W tym roku czytaliśmy dzieło Bolesława Prusa „Lalka”. W Siedlcach rozpoczęliśmy lekturę od godz. 13. Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego – prof. nzw. dr hab Tamara Zacharuk. zaprosiła wszystkich miłośników powieści do ogrodu przy Pałacu Ogińskich. Znaleźli się wśród nich wiceprezydent Miasta Siedlce - p. J. Głowacki, radni i posłowie na Sejm.

Nie mogło podczas takiego wydarzenia kulturowego zabraknąć Królówki! Szkołę reprezentowały uczennice klas humanistycznych: Karolina Soczewka(kl. IIIh), Dominika Artc (kl. IIIh), Marta Kiełczykowska (kl. IId), Klaudia Siestrzewitowska ( Kl. IId) i Wiktoria Lewandowska ( kl. IId). Dziewczęta czytały fragment „Pamiętnika starego subiekta”. Słuchanie „Lalki” w ich wydaniu to była prawdziwa przyjemność! Uczennicom dziękujemy za piękne czytanie, a wszystkich, którzy „Lalki” jeszcze nie znają zachęcamy do lektury. „Lalki” nie znać to wstyd…Poprawiony: poniedziałek, 05 października 2015 16:48
 
Nasza uczennica finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Kamont   
czwartek, 23 kwietnia 2015 22:08

Z radością informujemy, że Barbara Bukatczuk, uczennica klasy IIId, otrzymała tytuł finalistki  XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Finałowe zmagania odbyły się w dniach  16-18 kwietnia 2015 r. w Konstancinie i Warszawie. Opiekunem uczennicy jest p. Monika Kamont.

Serdecznie gratulujemy!

 

 
V Dyktando Siedleckie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mirosława Postrzygacz   
wtorek, 21 kwietnia 2015 20:06

Miło nam poinformować, iż Marek Polak z klasy 2B uzyskał tytuł Wicemistrza Ortografii 2015 w V Dyktandzie Siedleckim, natomiast Michał Świercz z klasy 2D i Natalia Świerczewska z klasy 3C otrzymali wyróżnienia.

Poprawiony: czwartek, 23 kwietnia 2015 22:20
 
Osiągnięcia młodzieży w XLV Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Kamont   
wtorek, 17 marca 2015 22:58

W tym roku szkolnym aż czterech naszych uczniów – Barbara Bukatczuk i Adrian Olizaruk z klasy IIId, Julia Mroczyńska z klasy IIIe i Magdalena Janaszek z klasy IIIh – zostało zakwalifikowanych do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W części I zadaniem młodzieży było napisanie pracy z historii literatury o charakterze interpretacyjnym lub rozprawki oraz testu z nauki o języku. W naszym okręgu mazowieckim, wśród 19 osób, które uzyskały najwyższe wyniki i przeszły do części ustnej, znaleźli się – Barbara Bukatczuk, Julia Mroczyńska i Adrian Olizaruk. Do ostatniego, ogólnopolskiego etapu została zakwalifikowana Barbara Bukatczuk. Opiekunami uczniów są: Małgorzata Kotarska, Anna Pawlik i Monika Kamont. Wszystkim gratulujemy a Basi życzymy powodzenia w finale!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 7

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.