język polski
Wydarzenie kulturowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
czwartek, 10 września 2015 14:00

Królówka otrzymała zaproszenie od Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Regionalnego na autorskie spotkanie z pisarzem  i felietonistą Jackiem Dehnelem. Wydarzenie ma miejsce 28 września o godz. 10.00. Wybrane klasy Królówki udadzą się na spotkanie pod opieką nauczycieli. Zachęcamy jednak też tych, którzy w tym czasie nie mają lekcji!

Poprawiony: poniedziałek, 05 października 2015 16:47
 
Zaproszenie na wernisaż PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
czwartek, 10 września 2015 12:30

18 września o godz. 18.00 (piątek) w Muzeum Regionalnym w Siedlcach odbędzie się wernisaż otwierający wystawę Barbary Wachowicz "Żar słowa i treści rozsądek" poświęcony Cyprianowi Kamilowi Norwidowi. Uroczystość uświetni p. Anna Seniuk w roli Pani na Korczewie i p. Adam Marjański w roli Norwida. Zapowiada się naprawdę niezwykłe wydarzenie. Zachęcam wszystkich uczniów Królówki, aby wybrali się  na spotkanie. Nie może Was tam zabraknąć!

Poprawiony: poniedziałek, 05 października 2015 16:47
 
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
wtorek, 08 września 2015 16:22

Nauczyciele poloniści serdecznie  zachęcają młodzież Królówki do wzięcia udziału w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego.

Zaproszenie skierowane jest do uczniów wszystkich klas, nie tylko humanistycznych. Niech zachętą dla Was, poza satysfakcją,  będzie ubiegłoroczny sukces Basi Bukatczuk, która otrzymała tytuł finalistki  XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz perspektywa zwolnienia z egzaminu maturalnego z języka polskiego i wpis 100% z języka polskiego na świadectwie!

Wszystkich chętnych kierujemy do nauczycieli polonistów a szczegółowe informacje można odnaleźć na stronie : http://www.olijp.pl

Poprawiony: poniedziałek, 05 października 2015 16:47
 
Narodowe czytanie Lalki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
poniedziałek, 07 września 2015 16:05

 

5 września cała Polska brała udział w cyklicznej akcji „Narodowe czytanie”. W tym roku czytaliśmy dzieło Bolesława Prusa „Lalka”. W Siedlcach rozpoczęliśmy lekturę od godz. 13. Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego – prof. nzw. dr hab Tamara Zacharuk. zaprosiła wszystkich miłośników powieści do ogrodu przy Pałacu Ogińskich. Znaleźli się wśród nich wiceprezydent Miasta Siedlce - p. J. Głowacki, radni i posłowie na Sejm.

Nie mogło podczas takiego wydarzenia kulturowego zabraknąć Królówki! Szkołę reprezentowały uczennice klas humanistycznych: Karolina Soczewka(kl. IIIh), Dominika Artc (kl. IIIh), Marta Kiełczykowska (kl. IId), Klaudia Siestrzewitowska ( Kl. IId) i Wiktoria Lewandowska ( kl. IId). Dziewczęta czytały fragment „Pamiętnika starego subiekta”. Słuchanie „Lalki” w ich wydaniu to była prawdziwa przyjemność! Uczennicom dziękujemy za piękne czytanie, a wszystkich, którzy „Lalki” jeszcze nie znają zachęcamy do lektury. „Lalki” nie znać to wstyd…Poprawiony: poniedziałek, 05 października 2015 16:48
 
Nasza uczennica finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Kamont   
czwartek, 23 kwietnia 2015 22:08

Z radością informujemy, że Barbara Bukatczuk, uczennica klasy IIId, otrzymała tytuł finalistki  XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Finałowe zmagania odbyły się w dniach  16-18 kwietnia 2015 r. w Konstancinie i Warszawie. Opiekunem uczennicy jest p. Monika Kamont.

Serdecznie gratulujemy!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 8

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.