język polski
Spotkanie poetyckie z o.Wacławem Oszajcą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
czwartek, 02 czerwca 2016 10:37

20 maja w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się Finał Siedleckich Dni Twórczości Literackiej. Uroczystość uświetnił swoją obecnością poeta o. Wacław Oszajca. Na spotkanie i podsumowanie przedsięwzięcia z naszej szkoły wybrały się klasy humanistyczne Id i II d z Panią Profesor Ewą Kamińską – Kuć. Oprócz radości ze spotkania z wyjątkowym człowiekiem i poetą, byliśmy dumni, że wśród młodych, dobrze zapowiadających się poetów jest nasza uczennica i stypendystka Prezydenta Miasta Siedlce – Gabrysia Garbaczewska.

Poprawiony: wtorek, 07 czerwca 2016 17:32
 
Zdobyliśmy tytuł "Szkoły Mistrzów Ortografii 2016" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Sobiech   
środa, 13 kwietnia 2016 17:19

11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Siedlcach odbyło się uroczyste ogłoszenie zwycięzców

VI Dyktanda Siedleckiego.

Laureatami w kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne zostali uczniowie naszego liceum:

I miejsce Julian Maciejewski z kl. 1D  - Mistrz Ortografii 2016

II miejsce Dominika Drozdowska z kl. 1F - Wicemistrz Ortografii 2016.

Nasza szkoła zdobyła tytuł

Szkoły Mistrzów Ortografii 2016.

Poprawiony: wtorek, 07 czerwca 2016 14:32
 
Finalistki XLVI OLiJP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
niedziela, 10 kwietnia 2016 20:12

Z przyjemnością informujemy, że  także w tym roku uczennice Królówki zostały Finalistkami XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Uczennice klas humanistycznych Michalina Leńska z klasy III h i Kamila Wożniak z klasy II d w czwartek w Konstancinie zmagały się wraz z uczniami z całej Polski z tematami centralnego etapu olimpiady. Tytuł finalisty pozwala na zwolnienie dziewcząt ze wszystkich egzaminów maturalnych z języka polskiego. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy innych uczniów do spróbowania swoich sił w kolejnej edycji OLiJP. Tematy etapu szkolnego pojawią się już w czerwcu.

Poprawiony: wtorek, 07 czerwca 2016 14:31
 
Dyktando Siedleckie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mirosława Postrzygacz   
poniedziałek, 14 marca 2016 14:22

Szanowni Państwo
Formuła Dyktanda Siedleckiego przewiduje w tym roku również udział Rodziców uczniów szkół siedleckich (miejsce zamieszkania Rodzica nie ma znaczenia).
Zapraszamy Państwa serdecznie do wzięcia udziału w tych zawodach i udowodnienia swoim dzieciom, że ortografia nie jest dyscypliną trudną do opanowania. Rodzic musi spełnić tylko jeden warunek - nie może posiadać polonistycznego   wykształcenia.
VI Dyktando Siedleckie dla Rodziców uczniów zostanie przeprowadzone 1 kwietnia 2016 r. o godz. 16.00 (czas trwania ok. 30-40 minut) w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. 10 Lutego 18.

Zgłoszenia swojego udziału w dyktandzie należy nadsyłać do p. Mirosławy Postrzygacz za pośrednictwem Librusa, podając następujące dane:
Imię i nazwisko Rodzica*
Imię, nazwisko i klasa Ucznia*
Zawód wyuczony Rodzica*
Zawód wykonywany Rodzica
*/ dane oznaczone gwiazdką są obowiązkowe
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 21 marca 2016r. W przypadku bardzo dużej liczby zgłoszeń przeprowadzimy szkolne eliminacje, o których terminie powiadomimy zainteresowane osoby.
Gorąco zachęcamy Państwa do wzięcia udziału we wspólnej ortograficznej zabawie. Dla Laureatów przewidziane są nagrody, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy i upominki.
Z poważaniem
Mirosława Postrzygacz
(koordynator na poziomie szkół średnich)

 

Zapraszamy serdecznie Uczniów Królówki do wzięcia udziału w VI Dyktandzie Siedleckim i udowodnienia, że ortografia może nie sprawiać trudności. Każdą szkołę średnią może reprezentować troje uczniów, dlatego szkolne eliminacje przeprowadzone zostaną 16. kwietnia (środa) na 4. godzinie lekcyjnej w sali lustrzanej.

Finały VI Dyktanda Siedleckiego dla uczniów szkół średnich zostaną przeprowadzone 1 kwietnia 2016 r. o godz. 10.00 w sali lustrzanej naszej szkoły (czas trwania ok. 30-40 minut).  Zgłoszenia udziału w dyktandzie należy przekazać swoim nauczycielom polonistom do godz. 15.00 we wtorek. 
Dla Laureatów przewidziane są nagrody, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Z poważaniem
Mirosława Postrzygacz

Poprawiony: poniedziałek, 14 marca 2016 20:56
 
Filip Springer w Królówce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
środa, 27 stycznia 2016 18:21

25 stycznia w Królówce gościliśmy wyjątkowego gościa. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu naszej Absolwentki - Pani Julianny Jonek - obecnie redaktor naczelnej wydawnictwa Dowody na Istnienie - z młodzieżą klas humanistycznych spotkał się Filip Springer. Dla tych, którzy śledzą współczesną literaturę - nazwisko znane, choć to jeden z najmłodszych w Polsce pisarzy reportażystów. W 2012 r. książka Filipa Springera Miedzianka. Historia znikania znalazła się wśród 7 nominowanych do finału książek Literackiej Nagrody Nike. Fascynaci współczesnym reportażem z pewnością słyszeli takie tytuły jak 13 pieter, Wanna z kolumnadą.

Wczoraj jednak spotkaliśmy się, by porozmawiać... I rozmawialiśmy o tym, jak rodzi się pomysł na książkę - reportaż, co sprawia, że ludzie przed reporterem się otwierają, jak wygląda praca reportera i na czym polega proces dokumentacji. I, jak się okazało, nic nie przychodzi łatwo, wszytko okupione jest długoletnią i żmudną czasami pracą. Kluczem do sukcesu jest wrażliwość, ciekawość świata i umiejętność patrzenia.

Pan Filip Springer pozyskał Królówkową młodzież, na początku onieśmieloną, szczerością i bezpośredniością. Bez wahania i sprzeciwu uczniowie wzięli udział w tworzeniu kolejnego projektu - Miasto Archipelag, dotyczącego byłych miast wojewódzkich. Jak wyglądają, jaka jest przestrzeń owych miast, czym zajmują się ich mieszkańcy i o czym marzą  - to wszytko interesuje naszego Gościa. Nam zadano zaś pytania nietypowe: Jaki zapach, kolor i smak mają Siedlce? Odpowiedzi, których udzielili uczestnicy spotkania, Filip Springer umieści na swoim FB.

Bardzo dziękuję Pani Juliannie Jonek, że znalazła czas i miała tyle determinacji,by zorganizować dla młodzieży Królówki spotkanie z  pisarzem, ale przede wszystkim ciekawym człowiekiem i wyjątkową osobowością, nie tylko literacką...

Mamy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować spotkania literackie w Królówce w równie interesującym gronie.

Małgorzata Kotarska

Poprawiony: piątek, 29 stycznia 2016 12:03
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 8

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.