język polski
JULIA WNUK - finalistką ogólnopolskiego konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Kamont   
środa, 21 czerwca 2017 12:26

Od kilku lat uczniowie naszego liceum biorą udział w konkursach polonistycznych organizowanych przez Centrum Edukacji Humanistycznej „Logos”. Ich celem jest propagowanie kultury języka polskiego wśród młodzieży.

W tym roku tytuł finalistki uzyskała Julia Wnukuczennica klasy Ic. Doskonale poradziła sobie z trudnymi zagadnieniami ze składni, frazeologii i leksyki. Serdecznie gratulujemy Julii i dziękujemy Pani Mirosławie Postrzygacz za przygotowanie uczennicy.

 

Poprawiony: środa, 21 czerwca 2017 20:28
 
VII Dyktando Siedleckie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mirosława Postrzygacz   
środa, 05 kwietnia 2017 08:28

3 kwietnia w Królówce odbył się etap VII Dyktanda Siedleckiego dla szkół ponadgimnazjalnych. Udział wzięli uczniowie z 7 siedleckich szkół ponadgimnazjalnych, w sumie 20 uczniów. Tekst dyktanda przygotował Pan Prof. Feliks Krzywicki - długoletni nauczyciel Królówki. Dyktando odczytał aktor - p. Maciej Czapski.

Trzeba przyznać, że dyktando było arcytrudne.

Ze zwycięzcami spotkamy się 11 kwietnia o godz. 10.00 w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Siedlcach.

 
Konkurs Herbertowski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Kamińska - Kuć   
środa, 22 marca 2017 09:55

Z przyjemnością informujemy, że uczennica Królówki Julia Bielińska z kl. I c uzyskała wyróżnienie w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim w kategorii plastycznej za interpretację wiersza Zbigniewa Herberta pt.:"Serce". Gratulujemy sukcesu!

Ewa Kamińska - Kuć

 

Poprawiony: środa, 22 marca 2017 16:11
 
Też witaliśmy starszą panią... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Kamińska - Kuć   
czwartek, 15 grudnia 2016 15:35

Grupa teatralna Królówki pracuje nad spektaklem "Wizyta starszej pani" na podstawie  sztuki F. Dűrematta. W związku  z tym młodzież wraz opiekunami -  P. Profesor Ewą Kamińska - Kuć i P. Profesorem M. Soćką zaplanowała wyjazd  do Teatru Dramatycznego na tę właśnie sztukę w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. Ciekawym doświadczeniem jest oczywiście konfrontacja własnej wizji postaci z kreacją na scenie, ale jeszcze większym przeprowadzenie happeningu na dworcu i w pociągu. Królewscy aktorzy przywitali na dworcu PKP "starszą panią" wielkim transparentem, w pociągu zrobili próbę, do której dołączyli  też podróżni.

Emocje wywołane spektaklem w Teatrze Dramatycznym towarzyszyły grupie aż do powrotu do domu.

relacja fotograficzna

Poprawiony: środa, 21 grudnia 2016 19:49
 
Królówka na XXVI Spotkaniach Recytatorów i Śpiewających Poezję „Zaduszki” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mirosława Postrzygacz   
piątek, 18 listopada 2016 14:03

Miejski Ośrodek Kultury zorganizował w miniony czwartek 8 listopada XXVI Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję „Zaduszki”. Impreza poświęcona jest twórcom, którzy już nie żyją, ale uczestnicy mogli wybierać jedynie wśród tekstów napisanych po 1945 roku.
W konkursowych zmaganiach wzięło udział 29. recytatorów i 11 osób śpiewających. Uczestnicy przyjechali nie tylko z Siedlec, ale także z Mińska Mazowieckiego, Sokołowa Podlaskiego, Łochowa, Siennicy i Garwolina. W kategorii recytacji naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice wyłonione w wewnętrznych eliminacjach spośród ośmiu osób, które zaprezentowały ciekawe propozycje artystyczne. Jury miało nie lada kłopot. Ostatecznie wytypowane zostały: Aleksandra Fiuk z kl. 2d (opiekun – P. Monika Kamont), Katarzyna Kordecka z kl. 1e (opiekun – P. Małgorzata Kotarska), Kamila Soćko z kl. 1a (opiekun – P. Mirosława Postrzygacz) i Diana Woźniak z kl. 3h (opiekun- P. Anna Pawlik). W kategorii piosenki Królówkę reprezentowała Olga Ślepowrońska z kl. 2a
Nasze uczennice, które dokonały dojrzałego wyboru tekstów i pięknie je zaprezentowały  zostały docenione przez jury składające się ze znakomitych fachowców. I tak, w kategorii recytacje  Katarzyna Kordecka zdobyła II miejsce a Kamila Soćko otrzymała wyróżnienie. Wśród śpiewających Olga Ślepowrońska uplasowała się na III miejscu.
Serdecznie gratulujemy dziewczynom i  ich opiekunkom sukcesu i życzymy, aby obcowanie z poezją dopełniało życie i czyniło je piękniejszym.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.