informatyka
Bezpłatny dostęp do zasobów oprogramowania MSDNAA (Microsoft) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Sobiech   
środa, 29 października 2014 19:37

W związku z udziałem naszego Liceum w programie IT-SZKOŁY uczniowie i nauczyciele będą mogli uzyskać dostęp do zasobów MSDNAA (mogą pozyskać darmowe kopie pewnej części oprogramowania firmy Microsoft).

Procedura uzyskania dostępu do zasobów MSDNAA (Microsoft) przez uczniów oraz nauczycieli biorących udział w Programie IT Szkoła Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki.

1. Zarejestrowanie szkoły przez nauczyciela informatyki w Programie IT Szkoła (wykaz szkół zarejestrowanych w Programie jest dostępny na stronie http://it-szkola.edu.pl/slist) - warunek spełniony

2. Indywidualna rejestracja w Programie IT Szkoła przez nauczycieli i uczniów.
Uwaga: uczniowie w procesie rejestracji są zobowiązani dokonać „przypisania” do nauczyciela oraz wpisać nazwę szkoły zgodną z wykazem jak w punkcie 1.

3. Realizacja przez każdego ucznia, który chce uzyskać dostęp do zasobów MSDNAA, co najmniej trzech kursów (realizacja kursu oznacza wykonanie testu do kursu z wynikiem pozytywnym i uzyskanie prawa do wystawienia certyfikatu za kurs) w terminie do 5 listopada 2014 (indywidualny wykaz zrealizowanych kursów dostępny na stronie http://it-szkola.edu.pl/usr,zrealizowane).

4.  W dniach 6-7 listopada według stanu na dzień 5 listopada 2014 r., zostaną sporządzone listy uczniów, którzy będą spełniali warunki 2 i 3.

5. Decyzją Rektora uczniom tym zostanie nadany od dnia 7 listopada status studenta Programu IT Szkoła Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki na I semestr w roku akademickim 2014/2015.

6. Na  podstawie decyzji Rektora uczniowie/studenci Programu IT Szkoła przy użyciu  loginów IT Szkoła uzyskają dostęp do zasobów MSDNAA.

7.  Nauczyciele informatyki oraz nauczyciele innych przedmiotów zarejestrowani w systemie IT Szkoła i nie posiadający „przypisanych” uczniów proszeni są o przesłanie indywidualnej prośby o uzyskanie dostępu do MSDNAA, z podaniem nazwy przedmiotu, który wykładają oraz krótkim uzasadnieniem, do jakich celów w trakcie lub poza zajęciami lekcyjnymi będą ich używać Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Poprawiony: środa, 29 października 2014 19:54
 
Godzina Kodowania w ramach Tygodnia Informatyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Sobiech   
poniedziałek, 09 grudnia 2013 18:18

Trwa Computer Science Education Week.

Zachęcamy do wzięcia udziału w w Godzinie Kodowania w ramach Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week, 9-15 grudnia), który wspierają m.in. Bill Gates, Mark Zuckerberg, Chris Bosh, will.i.am, przekonując w swoich wypowiedziach o ogromnej roli programowania we współczesnych czasach, bez względu na dziedzinę życia.

Godzina Kodowania to możliwość zasmakowania prawdziwej informatyki w czasie 60 minut.

Wcześniej można się przygotować rozwiązując różne łamigłówki. Udział można brać będąc w szkole lub na uczelni, w miejscu pracy, w domu lub w dowolnym innym miejscu, gdzie jest dostęp do Internetu z komputera lub urządzenia mobilnego. Większość tekstów i wypowiedzi przełożono na język polski.

Przekazujemy tę informację uczniom, studentom, nauczycielom, każdemu w wieku między 6 a 106 lat.


Kolejne kroki postępowania są opisane tutaj:
http://godzinakodowania.pl/

Poprawiony: poniedziałek, 09 grudnia 2013 18:30
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 18

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.