Języki obce
Euroweek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
czwartek, 14 maja 2015 15:40

My uczniowie Królówki po raz kolejny  wzięliśmy  udział w obozie językowym Euroweek - Szkoła Liderów. Obóz miał miejsce w Długopolu Dolnym w Kotlinie Kłodzkiej  w dniach 27 kwietnia - 1 maja 2015 roku.

Wolontariusze różnych narodowości m.in. z Azerbejdżanu, Turcji, Chin, Indonezji, Filipin, Łotwy, czy Rumunii zapoznali nas z kulturą odległych krajów. Wykłady prowadzone w języku angielskim pozwoliły na udoskonalenie zdolności językowych. Mieliśmy  okazję sprawdzić swoje umiejętności w praktyce oraz zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie. Oprócz świetnej zabawy i pogłębienia swojej wiedzy o świecie  zostaliśmy przeszkoleni m. in. w: Leadership,  programach „Erasmus+”, prowadzeniu autoprezentacji. Wyjazd urozmaiciła nam interesująca wycieczka do serca regionu - Kłodzka. Mieliśmy okazję zwiedzać lochy znajdującej się tam twierdzy. Największą atrakcją okazało się przejście ciemnymi korytarzami, czasami mierzącym jedynie metr wysokości.

Obóz  Euroweek dostarczył nam mnóstwo cennych doświadczeń. Będziemy  go miło wspominać. Chętnie wrócimy do Kotliny Kłodzkiej ponownie i szczerze polecamy wzięcie udziału w projekcie młodszym kolegom.

 

Uczestnicy wyjazdu

Poprawiony: czwartek, 14 maja 2015 16:06
 
Puszkiniana 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Czmoch   
środa, 22 kwietnia 2015 17:30

30 marca 2015 r. w siedzibie Stowarzyszenia Współpracy Polska - Wschód odbyła się XXX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytacji Poezji i Prozy Aleksandra Puszkina i Adama Mickiewicza "Puszkiniana 2015".

Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Bielińska z kl. 2C i Katarzyna Krasnodębska z kl. 3B.

Kasia otrzymała wyróżnienie.

 

Poprawiony: poniedziałek, 19 października 2015 18:52
 
Uczestniczyliśmy w obsłudze włoskiej Szkoły Ewangelizacji Sentinelle del Mattino di Pasqua PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ada Szmidt, Albert Kuś, Marian Soćko   
środa, 01 kwietnia 2015 00:11

W dniach 12–15 marca  uczestniczyliśmy w obsłudze włoskiej Szkoły Ewangelizacji Sentinelle del Mattino di Pasqua w Siedlcach. Nasza praca polegała na towarzyszeniu gościom podczas ich pobytu w naszym mieście. Dokładniej, było to tłumaczenie na żywo, wszystkich ich wystąpień: w prowadzonych przez nich rekolekcjach wielkopostnych w Samochodówce (czwartek i piątek), podczas wywiadu w Katolickim Radiu Podlasie, podczas spotkań modlitewnych, posiłków i na spacerze. Można powiedzieć, że to było prawdziwe immersione totale - full immersion in italian language. Wspaniałe doświadczenie językowe, intelektualne a także duchowe.

Poprawiony: czwartek, 02 kwietnia 2015 22:26
Więcej…
 
Konkurs wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych Domeykiada PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Lipińska   
wtorek, 17 marca 2015 22:47

W wtorek, 17 marca w godzinach 10.40 - 12.20 odbył się konkurs wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych Domeykiada.

Wzięły w nim udział uczennice z klas: 2g, 2h, 2f, 1e.

 
Światowy Dzień Pizzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marian Soćko   
wtorek, 17 marca 2015 20:43

Dnia 09/02/2015r. z okazji Światowego Dnia Pizzy zostaliśmy zaproszeni przez siedlecką Brofakturę na Pizza School  lekcję praktyczną pieczenia pizzy.
Restauracja bardzo ładnie przygotowała się do przyjęcia młodzieży. Zastaliśmy nakryte  odświętnie stoły, bar nie kusił alkoholami ponieważ z niego zniknęły na czas lekcji. Przywitał nas pan Mariusz Orzełowski  i pokazał nam bardzo interesujący film opowiadający historię siedleckiej hali handlowej a następnie rozpoczęła się lekcja. Mistrz kuchni, pan Jarosław Roszak opowiedział nam skąd się wzięła jego pizza, o jej włoskich korzeniach, przedstawił jej charakterystykę. Wkrótce potem mogliśmy poczuć jej smak. Po zaspokojeniu pierwszego głodu i naszej ciekawości przeszliśmy do praktyki. Przedstawiciele grup uczniów , pod okiem kucharza stroili przygotowane ciasto pizzy. Mogliśmy dotknąć, poczuć, ocenić jak wyglądają prawdziwe składniki pizzy. Uczniowie były bardzo sprawni w jej przygotowaniu. Następnie pizza szła do pieca a potem bardzo szybko znikała z naszych talerzy.
Pan kucharz opowiadał nam z fascynacją o gotowaniu i zachęcał do kucharzenia także w domu. Zarówno swoim wyglądem (wysoka, spiczasta kucharska czapka, i postura osobista) jak i fachowością po prostu zachwycał. Zresztą całe otoczenie wprowadzało niecodzienny, świąteczny nastrój.
Sfotografowaliśmy się razem, dostaliśmy miłe upominki i dyplomy uczestnictwa, i już żwawym krokiem mogliśmy wrócić do Królówki na następne lekcje. Tymi szczęściarzami były grupy Leonardo (1e, 1g) i Petrarca (2d, 2e, 2g). Jak widać próbujemy się zbliżyć do włoskiej kultury  na każdym możliwym polu.

relacja fotograficzna

Poprawiony: wtorek, 17 marca 2015 20:53
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 13

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.