Języki obce
Europejski Dzień Języków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Cichy   
piątek, 20 października 2017 16:28

Europejski Dzień Języków

Propagowanie wartości płynących z nauki języków obcych Królówka rozpoczęła już od pierwszych dni września 2017 r. Europejskie święto języków przyjęło rożne formy:

  • 3 września młodzież i nauczyciele uczestniczyli w ciekawych warsztatach prowadzonych przez anglojęzycznych wolontariuszy w ramach programu Euroweek - Szkoła Liderów.

· 15 września 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość podsumowania projektu Erasmus+ ”Fit for work in Europe”. W murach szkoły gościliśmy Prezydenta Miasta Siedlce p. Wojciecha Kudelskiego, Prezesa Centrum Medyczno-Diagnostycznego p. Pawła Żuka, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy p. Ewę Marchel oraz nauczycieli z krajów biorących udział w projekcie.

Za projekt ten nasze liceum otrzymało certyfikat „European Language Label”. Certyfikat odebrały Dyrektor Szkoły p. Agnieszka Borkowska i koordynator projektu - p. Elżbieta Zadrożniak.

· W dniach 25.09.-29.09.2017 r. młodzież pod opieką p. Justyny Kosieradzkiej i p. Anety Sysik przebywała w Oranienburgu, gdzie realizowany był projekt polsko-niemiecki w ramach corocznej wymiany ze szkołą partnerską Runge- Gymnasium.

· 29 września 2017 r. uczniowie klas Id i If pod opieką p. Doroty Cichy uczestniczyli w interesujących i bardzo motywujących warsztatach językowych zorganizowanych przez p. Annę Kizeweter, właścicielkę Deutsche Schule w Siedlcach. Niezwykle twórcze zajęcia, przebiegające w przyjaznej atmosferze bardzo podobały się uczniom. Zakończenie warsztatów odbyło się na słodko, degustacją, specjalnie na tę okoliczność upieczonych ciasteczek z wróżbami. Jeden z uczniów miał wyjątkowe szczęście i zamiast wróżby znalazł w swoim ciastku kupon na darmowy kurs języka niemieckiego.

relacja fotograficzna

· 22 września 2017 r. w Auli Wydziału Humanistycznego UPH odbyła się II edycja warsztatów z okazji XVI Europejskiego Dnia Języków. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I f, II f pod opieką p. Anny Kamińskiej, p. Ewy Kujawy i p. Andrzeja Sobieszuka. Mogli oni zapoznać się z możliwościami, jakie dają najnowocześniejsze technologie w dziedzinie nauki języków obcych. Uczniowie poznali programy komputerowe do tworzenia map myśli oraz przećwiczyli zapamiętywanie informacji z zastosowaniem wybranych mnemotechnik.

Uczniowie klasy III e wykonali gazetki okolicznościowe w języku francuskim i niemieckim.

· 11 października 2017 r. na zaproszenie p. Doroty Cichy absolwent Królówki, a obecnie student drugiego roku Lingwistyki Stosowanej na UW Maciej Kołodziejak spotkał się z uczniami klasy I f, przedstawiając korzyści płynące z nauki języków obcych.

Celem wszelkich działań podjętych z okazji Europejskiego Dnia Języków jest ukazanie pozytywnych aspektów różnorodności językowej i podniesienie świadomości dotyczącej wagi nauki języków.

Dorota Cichy

Poprawiony: niedziela, 22 października 2017 21:35
 
II miejsce w Regionalnym Konkursie Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej Loreley” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Drabik   
czwartek, 20 kwietnia 2017 22:18

Miło jest mi poinformować, że uczennica Aleksandra Onopiuk z klasy Ic zajęła II miejsce w  Regionalnym Konkursie  Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej Loreley”, który został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i I LO im. B. Prusa w Siedlcach. Tematem tegorocznej edycji była twórczość Friedricha Schillera. Uczestnicy mieli do zaprezentowania dwa utwory: jeden wiersz i fragment prozy. Oceniana była nie tylko znajomość utworów, ale także  prawidłowa wymowa, intonacja, melodia i ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością i wręcz kunsztem aktorskim, dlatego też miło nam, że nasza uczennica została dostrzeżona. Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów.

 
Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w Konkursie "Strofy pod samowarem" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Wojciechowska   
czwartek, 16 marca 2017 20:59

Dnia 11 marca 2017 roku odbył się XIV KONKURS RECYTACJI POEZJI ROSYJSKIEJ „STROFY POD SAMOWAREM”.

 

Organizatorem konkursu jest Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, koordynatorem konkursu jest pani mgr Ewa Jagiełło - doradca metodyczny języka rosyjskiego. Konkurs obejmuje recytację poezji rosyjskiej w oryginale. Takiego trudnego zadania podjęli się uczniowie naszej szkoły: Magda Płatek z klasy I g i Patryk Chmielak z klasy II b, który za recytację wiersza Aleksandra Puszkina „Sztylet” («Кинжал») zdobył pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Poziom konkursu był bardzo wysoki, więc już udział w nim jest sukcesem.

Za I miejsce Patryk otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Poprawiony: czwartek, 16 marca 2017 21:09
 
V Regionalne Dyktando Języka Niemieckiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Kosieradzka   
poniedziałek, 06 marca 2017 15:36

Dnia 6 lutego 2017 w Gimnazjum im. 6. Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego odbyło się V Regionalne Dyktando Języka Niemieckiego. Organizatorem Konkursu było Gimnazjum oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, oddział Siedlce.  W dyktandzie wzięło udział trzech uczniów naszego liceum. Chociaż nasi uczniowie nie uzyskali wyróżnień, było to dla wszystkich uczestników szczególne wydarzenie, ponieważ obecnością swoją wszystkich piszących zaszczyciła Pani Prezydentowa – Agata Kornhauser-Duda. Oczytała także tekst dyktanda. W spotkaniu uczestniczyły również Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Pani Teresa Wargocka i Pani Aurelia Michałowska -  Mazowiecki Kurator Oświaty.

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 13 marca 2017 15:13
 
V REGIONALNE DYKTANDO JĘZYKA NIEMIECKIEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Kosieradzka   
czwartek, 19 stycznia 2017 09:31

Dnia 9 stycznia 2017 w naszym liceum odbył się szkolny etap V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego, organizowanego przez Gimnazjum im. 6. Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego w Kałuszynie oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Etap szkolny został przygotowany i przeprowadzony przez p. Dorotę Cichy i p. Justynę Kosieradzką. Wzięło w nim udział 12 uczniów, spośród których troje zakwalifikowało się etapu finałowego. Są to uczniowie klasy II c - Zuzanna Mroczek, Jan Kulisiewicz i Grzegorz Szostak. Gratulujemy zwycięzcom i życzmy bardzo dobrych wyników na kolejnym etapie!

Poprawiony: czwartek, 19 stycznia 2017 11:32
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.