wycieczki
KRÓLÓWKA W LONDYNIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
czwartek, 12 kwietnia 2012 21:36

Wycieczka do Londynu odbyła się w dniach 20-24 marca 2012 r.

Organizator naszej wycieczki p. Elżbieta Zadrożniak zaplanowała nam bardzo intensywną wędrówkę po stolicy Wielkiej Brytanii. W ciągu pięciu dni pobytu zwiedziłyśmy najpiękniejsze miejsca tego ogromnego, tętniącego życiem miasta. Zwiedziłyśmy Tower – potężną średniowieczną twierdzę monarchów angielskich, opactwo Westminsterskie- ogromną budowlę gotycką, miejsce koronacji władców Anglii, przepiękną katedrę St. Pauls - miejsce pochówku wybitnych postaci brytyjskiej polityki i kultury (Nelson, Welington), British Museum gdzie obejrzeć można najpiękniejsze artystyczne „zdobycze” Imperium Brytyjskiego. Pogoda nam dopisała, było słonecznie i ciepło. Po intensywnym zwiedzaniu regenerowałyśmy siły na Oxford Street…na zakupach. Było wspaniale! W następnym roku też się wybieramy.

Barbara Kodzis

 

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:51
 
Wycieczka klas 2B i 1A do Wilna i nie tylko PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczniowie klasy 2B   
wtorek, 07 czerwca 2011 10:00

30 maja 2011 r. wyruszyliśmy na naszą czterodniową wyprawę. Cel podróży - Wilno.

Organizatorem wyjazdu był ks. Marek Chomiuk. Jak napisał w programie wycieczki: Wilno budzi entuzjazm, potrafi rozkołysać duszę w każdym wrażliwym, szlachetnym przybyszu. Poznać Wilno to znaczy pokochać je na zawsze.

W podróży do Wilna byliśmy w wielu urokliwych miejscach naszego kraju: Grabarka - święte miejsce prawosławnych, Bohuniki - meczet, jurta tatarska, cmentarz muzułmański, Supraśl - prawosławny monastyr i muzeum ikon.

Wilno nas zauroczyło. Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rosie, katedra, pałac prezydencki, kościół Św. Ducha, gdzie znajduje się oryginalny obraz „Jezu, ufam Tobie", Uniwersytet Wileński, cela Konrada, Ostra Brama. 

W tym wspaniałym stanie ducha pojechaliśmy do Trok. Wieczorny spacer po mostach, wokół zamku Witolda, jezioro Galve.

W Trokach zwiedzaliśmy też muzeum Karaimów, wywodzących się  z  plemion  tureckich  zamieszkujących  kiedyś   Krym, którzy wraz  z  Tatarami   zostali  tu ściągnięci  przez  Księcia  Witolda  i  stanowili  jego  gwardię  przyboczną. Do  dziś  żyją  ich  potomkowie  i  stanowią zamkniętą  społeczność,  nie  przyjmują  neofitów.

W środę opuszczaliśmy gościnną Litwę.

W Polsce znów mnóstwo pięknych miejsc na naszej trasie - Sejny (z cudowną figurą Matki Boskiej Sejneńskiej, św. Agatą), Tykocin ( synagoga, muzeum Glogera).

Wyprawa była udana, dużo zobaczyliśmy, doświadczyliśmy, nauczyliśmy się.

Dziękujemy ks. Markowi i naszym paniom wychowawczyniom: p. Grażynie Sobiech i p. Joannie Dejnek za dyskretną acz bardzo baczną opiekę w dzień i w nocy.

W relacji fotograficznej zamieściliśmy tylko mały fragmencik naszych spotkań z Litwą i Polską zatrzymanych w kadrze aparatu fotograficznego.

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:51
 
Wycieczki klasy 2 C PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Kujawa   
poniedziałek, 06 czerwca 2011 11:55

11 marca 2011 r. klasa II c była na spektaklu LES MISERABLES – to musical wszech czasów oparty na ponadczasowej powieści Wiktora Hugo „Nędznicy”.
Opiekunami byli p. Ewa Kujawa i ks. Waldemar Kułak

W marcu 2011 klasy 2C i 2E były na nagraniu programu "Jaka to melodia" w TVP 1. Wróciliśmy pełnu niezapomnianych wrażeń.

Opiekunami grupy były p. Ewa Kujawa, p. Aneta Rolińska-Graczyk i p. Ewa Zalewska

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:51
 
Wycieczka klasy IE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Marciniuk   
wtorek, 08 lutego 2011 16:47

Dnia 2 lutego klasa Ie z wychowawcą - Panią Anną Marciniuk oraz Panią Mołgorzatą Serzysko-Zdanowską udała się na długo oczekiwaną, naukowo - integracyjną wycieczkę do Warszawy. Frekwencja dopisała, nawet chorzy wstali z łóżek. Zabrakło tylko jednej z koleżanek.
Pierwszym etapem podróży było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik.Tam mogliśmy poruszać się samodzielnie i korzystać ze wszystkich eksponatów. Przeprowadzaliśmy doświadczenia i obserwowaliśmy zjawiska związane z różnymi gałęziami wiedzy, w szczególności fizyką, matematyką i anatomią. Była to zabawa połączona z nauką. Największym zainteresowaniem cieszyły się nast.eksponaty: Karuzela Cariolisa, Łoże Fakira, Schowaj się w Bańce, Camera Obscura oraz Trzęsienie Ziemi. Mnie najbardziej zaciekawiły zasady, na których stworzono laserową harfę.
Następnie udaliśmy się do galerii "Złote Tarasy", aby zjeść coś ciepłego i odpocząć. Kolejnym etapem naszej wycieczki był Teatr Roma. Tam obejrzeliśmy musical "Les Misérables" Claude-Michela Schönberga. Powstał on na podstawie powieści Wiktora Hugo "Nędznicy". Spektakl był cudowny, pełen wzruszających scen. Świetna gra aktorów (wystąpili m.in. Janusz Kruciński, Anna Gigiel, Ewa Lachowicz, Paulina Janczak, Marcin Mroziński, Łukasz Zagrobelny i Jan Rotowski), muzyka i scenografia sprawiają, że można oglądać ten spektakl wiele razy.
Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy bardzo późno do Siedlec.(opracowała: Ewelina Toczyska kl.IE)

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:51
 
Kulig klasy 2B PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Sobiech   
środa, 05 stycznia 2011 20:05

Tak, tak wreszcie pojechaliśmy na kulig. Wybieraliśmy się od początku zimy.

Po intensywnych zajęciach w szkole, 5.01.2011 r., klasa 2B pod opieką p. wychowawczyni Grażyny Sobiech i ks. Marka Chomiuka podziwiała uroki zimy w okolicach naszego pięknego miasta na corocznym kuligu.

Sanna była wspaniała, kiełbaski z ogniska - smaczne jak nigdy, zabawy na śniegu jak zwykle pełne humoru, radości (z jakim wdziękiem chłopcy przewracali się na śniegu, robiąc "kanapkę", dziewczęta romantycznie zdmuchiwały śnieżny puch z dłoni). Za rok też pojedziemy!

relacja fotograficzna

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:52
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 6

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.