wycieczki
Klasa II G na Wydziałe Chemicznym Politechniki Warszawskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kania   
poniedziałek, 25 czerwca 2012 20:29

9.12.2011 r.  klasa II G uczestniczyła w zajęciach na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej zorganizowanych przez nauczyciela chemii p. Annę Kanię.

Uczniowie wysłuchali wykładu p. prof. Fedoryńskiego na temat budowy związków organicznych, uczestniczyli również w zajęciach laboratoryjnych. Obejrzeli wiele ciekawych doświadczeń, wiele eksperymentów wykonywali samodzielnie. Mogli przez kilka godzin poczuć się studentami Politechniki Warszawskiej. Zwiedzili niemalże wszystkie pracownie Wydziału Chemicznego, zapoznali się z tematyką badań naukowych prowadzonych w tych pracowniach.

relacja fotograficzna

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:50
 
Z COMENIUSEM na Węgrzech 19.05 - 25.05 2012r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Sobiech   
poniedziałek, 04 czerwca 2012 21:32

    W ramach europejskiego Programu „Uczenie się przez całe życie” finansowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji uczniowie siedleckiej Królówki wraz z koordynatorem projektu Elżbietą Zadrożniak oraz nauczycielami współpracującymi w projekcie uczestniczyli w spotkaniu w partnerskiej szkole im. Betlena Gabora w Debreczynie. Spotkanie było realizacją projektu „Woda daje życie”. W Partnerskim Projekcie Szkół realizowanym od września 2011 roku uczestniczy młodzież licealna z: Hiszpanii, Niemiec, Polski, Szwecji i Węgier. Tematem przewodnim spotkania w Debreczynie był problem zanieczyszczeń wody. Przedstawione tam prezentacje obejmowały przede wszystkim wyniki badań składu chemicznego wody w wybranych rzekach (Francoli, Schutter, Dunaj, Liwiec, Gotta) oraz opis organizmów żywych znajdujących się w badanej wodzie. Zaprezentowano także relacje zdjęciowe i krótkie filmy ukazujące proces pobierania wody i organizmów żywych w niej zamieszkujących oraz badań jej składu. Prezentacje dotyczyły także roli i znaczenia wody w każdym z regionów reprezentowanych przez uczniów. Uczestnicy spotkania wzięli udział z zajęciach dydaktycznych w szkole i w terenie. Zobaczyli Park Narodowy Hortobagy. Uczestnicy zwiedzili również Budapeszt, Debreczyn i Tokaj, pływali statkiem po Dunaju i Cisie.

   Nasi uczniowie mieszkający u swoich węgierskich kolegów mieli okazję zapoznać się z ich życiem codziennym i zwyczajami. Nauczyciele wymienili doświadczenia dotyczące procesów dydaktycznych w poszczególnych krajach.

      Zachwycił nas profesjonalizm, życzliwość i gościnność naszych węgierskich Gospodarzy, to dzięki Nim spotkanie było tak bardzo udane i owocne.

 Kolejne spotkanie w ramach realizacji projektu odbędzie się w listopadzie w Hiszpanii.

B. Kodzis

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:51
 
KRÓLÓWKA W LONDYNIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
czwartek, 12 kwietnia 2012 21:36

Wycieczka do Londynu odbyła się w dniach 20-24 marca 2012 r.

Organizator naszej wycieczki p. Elżbieta Zadrożniak zaplanowała nam bardzo intensywną wędrówkę po stolicy Wielkiej Brytanii. W ciągu pięciu dni pobytu zwiedziłyśmy najpiękniejsze miejsca tego ogromnego, tętniącego życiem miasta. Zwiedziłyśmy Tower – potężną średniowieczną twierdzę monarchów angielskich, opactwo Westminsterskie- ogromną budowlę gotycką, miejsce koronacji władców Anglii, przepiękną katedrę St. Pauls - miejsce pochówku wybitnych postaci brytyjskiej polityki i kultury (Nelson, Welington), British Museum gdzie obejrzeć można najpiękniejsze artystyczne „zdobycze” Imperium Brytyjskiego. Pogoda nam dopisała, było słonecznie i ciepło. Po intensywnym zwiedzaniu regenerowałyśmy siły na Oxford Street…na zakupach. Było wspaniale! W następnym roku też się wybieramy.

Barbara Kodzis

 

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:51
 
Wycieczka klas 2B i 1A do Wilna i nie tylko PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczniowie klasy 2B   
wtorek, 07 czerwca 2011 10:00

30 maja 2011 r. wyruszyliśmy na naszą czterodniową wyprawę. Cel podróży - Wilno.

Organizatorem wyjazdu był ks. Marek Chomiuk. Jak napisał w programie wycieczki: Wilno budzi entuzjazm, potrafi rozkołysać duszę w każdym wrażliwym, szlachetnym przybyszu. Poznać Wilno to znaczy pokochać je na zawsze.

W podróży do Wilna byliśmy w wielu urokliwych miejscach naszego kraju: Grabarka - święte miejsce prawosławnych, Bohuniki - meczet, jurta tatarska, cmentarz muzułmański, Supraśl - prawosławny monastyr i muzeum ikon.

Wilno nas zauroczyło. Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rosie, katedra, pałac prezydencki, kościół Św. Ducha, gdzie znajduje się oryginalny obraz „Jezu, ufam Tobie", Uniwersytet Wileński, cela Konrada, Ostra Brama. 

W tym wspaniałym stanie ducha pojechaliśmy do Trok. Wieczorny spacer po mostach, wokół zamku Witolda, jezioro Galve.

W Trokach zwiedzaliśmy też muzeum Karaimów, wywodzących się  z  plemion  tureckich  zamieszkujących  kiedyś   Krym, którzy wraz  z  Tatarami   zostali  tu ściągnięci  przez  Księcia  Witolda  i  stanowili  jego  gwardię  przyboczną. Do  dziś  żyją  ich  potomkowie  i  stanowią zamkniętą  społeczność,  nie  przyjmują  neofitów.

W środę opuszczaliśmy gościnną Litwę.

W Polsce znów mnóstwo pięknych miejsc na naszej trasie - Sejny (z cudowną figurą Matki Boskiej Sejneńskiej, św. Agatą), Tykocin ( synagoga, muzeum Glogera).

Wyprawa była udana, dużo zobaczyliśmy, doświadczyliśmy, nauczyliśmy się.

Dziękujemy ks. Markowi i naszym paniom wychowawczyniom: p. Grażynie Sobiech i p. Joannie Dejnek za dyskretną acz bardzo baczną opiekę w dzień i w nocy.

W relacji fotograficznej zamieściliśmy tylko mały fragmencik naszych spotkań z Litwą i Polską zatrzymanych w kadrze aparatu fotograficznego.

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:51
 
Wycieczki klasy 2 C PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Kujawa   
poniedziałek, 06 czerwca 2011 11:55

11 marca 2011 r. klasa II c była na spektaklu LES MISERABLES – to musical wszech czasów oparty na ponadczasowej powieści Wiktora Hugo „Nędznicy”.
Opiekunami byli p. Ewa Kujawa i ks. Waldemar Kułak

W marcu 2011 klasy 2C i 2E były na nagraniu programu "Jaka to melodia" w TVP 1. Wróciliśmy pełnu niezapomnianych wrażeń.

Opiekunami grupy były p. Ewa Kujawa, p. Aneta Rolińska-Graczyk i p. Ewa Zalewska

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:51
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.