wycieczki
Wyjazd klasy 2c do Zakładów Przemysłu Chemicznego Synthos PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Sobiech   
środa, 04 lipca 2012 12:24

 W ramach projektu „Chemia – wiem, umiem, rozumiem” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej uczniowie klasy drugiej o profilu biologiczno – chemiczno – fizycznym, w trakcie roku szkolnego 2011/2012, regularnie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, które odbywały się w Instytucie Chemii na Wydziale Nauk Ścisłych UPH w Siedlcach. Celem uczestnictwa w zajęciach było zwiększenie zainteresowania uczniów biorących udział w projekcie kontynuacją kształcenia na kierunku chemia oraz rozwinięcie umiejętności laboratoryjnych związanych z wykonywaniem doświadczeń chemicznych. Zwieńczeniem projektu był dwudniowy pobyt w Krakowie połączony z wyjazdem edukacyjnym do Zakładów Przemysłu Chemicznego Synthos w Oświęcimiu. Zakłady Synthos to jeden z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Uczniowie siedleckiej Królówki pod opieką przedstawiciela działu technologicznego zwiedzali hale przemysłowe, zapoznawali się ze złożoną technologią wytwarzania produktów takich jak kauczuk i polistyreny (styropian). Młodzież mogła zobaczyć półprodukty wykorzystywane następnie w innych zakładach, do wyrobu (w przypadku kauczuku) zabawek, kabli, wykładzin podłogowych i obuwia, oraz (w przypadku styropianu) do elementów dekoracyjnych, płyt termoizolacyjnych i dźwiękochłonnych, opakowań towarowych dla towarów ze szkła lub sprzętu elektronicznego.

Młodzi chemicy pod opieką Pani Grażyny Zdunek, Pani Jolanty Kalinowskiej i Pani Heleny Żukowskiej odwiedzili Wawel, Kaplicę Zygmuntowską, Bazylikę Bożego Ciała, dzielnicę Kazimierz - Synagogę i Cmentarz żydowski oraz rynek krakowski.

Miła atmosfera, dobra pogoda i przepiękny Kraków na długo pozostaną w pamięci wszystkim uczestnikom wycieczki.

relacja fotograficzna

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:50
 
Wycieczka klasy 2c do Nałęczowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Sobiech   
środa, 04 lipca 2012 12:23

 Dnia 12 czerwca uczniowie klasy 2c wraz z wychowawcą Panią Jolantą Kalinowską oraz koordynatorką Szkoły Promocji Zdrowia Panią Małgorzatą Szczęśniak, uczestniczyli w wycieczce do Nałęczowa, zorganizowanej w celu propagowania zdrowego stylu życia. Grupa młodzieży wraz z opiekunami spędziła jeden dzień w Kompleksie Uzdrowiska Nałęczów położonym w Parku Zdrojowym. Przyszli medycy zapoznali się z bazą zabiegową Spa Nałęczów oraz z przystosowaniami dla osób leczących różnego rodzaju schorzenia w poszczególnych obiektach sanatoryjnych, poznali mechanizmy funkcjonowania aparatury służącej do wykonywania zabiegów hydroterapii, rehabilitacji i fizjoterapii tj. elektrostymulacji, masażu limfatycznego, kąpieli perełkowej, rehabilitacji ortopedycznej i balneoterapii. Uczniowie skorzystali z usług zabiegowych oraz rekreacyjnych Kompleksu Spa Nałęczów po uprzednim zwiedzeniu Pałacowych Term, Kompleksu Wodnego Atrium, Pawilonu Angielskiego, Starych Łazienek i Fortunatu. Lekcją historii był spacer z nałęczowskim przewodnikiem po alejach Parku Zdrojowego, słynącego z dobroczynnego mikroklimatu oraz wizyta w Pijalni Wód.

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:50
 
Klasa II G na Wydziałe Chemicznym Politechniki Warszawskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kania   
poniedziałek, 25 czerwca 2012 20:29

9.12.2011 r.  klasa II G uczestniczyła w zajęciach na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej zorganizowanych przez nauczyciela chemii p. Annę Kanię.

Uczniowie wysłuchali wykładu p. prof. Fedoryńskiego na temat budowy związków organicznych, uczestniczyli również w zajęciach laboratoryjnych. Obejrzeli wiele ciekawych doświadczeń, wiele eksperymentów wykonywali samodzielnie. Mogli przez kilka godzin poczuć się studentami Politechniki Warszawskiej. Zwiedzili niemalże wszystkie pracownie Wydziału Chemicznego, zapoznali się z tematyką badań naukowych prowadzonych w tych pracowniach.

relacja fotograficzna

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:50
 
Z COMENIUSEM na Węgrzech 19.05 - 25.05 2012r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Sobiech   
poniedziałek, 04 czerwca 2012 21:32

    W ramach europejskiego Programu „Uczenie się przez całe życie” finansowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji uczniowie siedleckiej Królówki wraz z koordynatorem projektu Elżbietą Zadrożniak oraz nauczycielami współpracującymi w projekcie uczestniczyli w spotkaniu w partnerskiej szkole im. Betlena Gabora w Debreczynie. Spotkanie było realizacją projektu „Woda daje życie”. W Partnerskim Projekcie Szkół realizowanym od września 2011 roku uczestniczy młodzież licealna z: Hiszpanii, Niemiec, Polski, Szwecji i Węgier. Tematem przewodnim spotkania w Debreczynie był problem zanieczyszczeń wody. Przedstawione tam prezentacje obejmowały przede wszystkim wyniki badań składu chemicznego wody w wybranych rzekach (Francoli, Schutter, Dunaj, Liwiec, Gotta) oraz opis organizmów żywych znajdujących się w badanej wodzie. Zaprezentowano także relacje zdjęciowe i krótkie filmy ukazujące proces pobierania wody i organizmów żywych w niej zamieszkujących oraz badań jej składu. Prezentacje dotyczyły także roli i znaczenia wody w każdym z regionów reprezentowanych przez uczniów. Uczestnicy spotkania wzięli udział z zajęciach dydaktycznych w szkole i w terenie. Zobaczyli Park Narodowy Hortobagy. Uczestnicy zwiedzili również Budapeszt, Debreczyn i Tokaj, pływali statkiem po Dunaju i Cisie.

   Nasi uczniowie mieszkający u swoich węgierskich kolegów mieli okazję zapoznać się z ich życiem codziennym i zwyczajami. Nauczyciele wymienili doświadczenia dotyczące procesów dydaktycznych w poszczególnych krajach.

      Zachwycił nas profesjonalizm, życzliwość i gościnność naszych węgierskich Gospodarzy, to dzięki Nim spotkanie było tak bardzo udane i owocne.

 Kolejne spotkanie w ramach realizacji projektu odbędzie się w listopadzie w Hiszpanii.

B. Kodzis

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:51
 
KRÓLÓWKA W LONDYNIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
czwartek, 12 kwietnia 2012 21:36

Wycieczka do Londynu odbyła się w dniach 20-24 marca 2012 r.

Organizator naszej wycieczki p. Elżbieta Zadrożniak zaplanowała nam bardzo intensywną wędrówkę po stolicy Wielkiej Brytanii. W ciągu pięciu dni pobytu zwiedziłyśmy najpiękniejsze miejsca tego ogromnego, tętniącego życiem miasta. Zwiedziłyśmy Tower – potężną średniowieczną twierdzę monarchów angielskich, opactwo Westminsterskie- ogromną budowlę gotycką, miejsce koronacji władców Anglii, przepiękną katedrę St. Pauls - miejsce pochówku wybitnych postaci brytyjskiej polityki i kultury (Nelson, Welington), British Museum gdzie obejrzeć można najpiękniejsze artystyczne „zdobycze” Imperium Brytyjskiego. Pogoda nam dopisała, było słonecznie i ciepło. Po intensywnym zwiedzaniu regenerowałyśmy siły na Oxford Street…na zakupach. Było wspaniale! W następnym roku też się wybieramy.

Barbara Kodzis

 

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:51
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 6

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.