wycieczki
Wycieczka do Berlina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Kujawa   
czwartek, 26 lutego 2015 19:53

Dnia  13-14 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli (Pani Ewy Kujawy, Pana Pawła  Jóźwika oraz Pana Wojciecha Grudnia) udali się na wycieczkę do Berlina.

 

W planach mieliśmy zwiedzanie miasta z panią przewodnik. Zobaczyliśmy: Reichstag, pozostałości muru berlińskiego oraz Bramę Brandenburską. Odwiedziliśmy również Muzeum Pergamońskie, które słynie ze zbiorów starożytnej architektury oraz hellenistycznej rzeźby.

 

Następny dzień spędziliśmy w parku rozrywki Tropical Islands potocznie zwanym ,,Tropikalną Wyspą”.

 

Zrelaksowani i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną, aby rano dotrzeć do domu. 

 

 
Zwiedzamy Londyn ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elzbieta Zadrożniak   
środa, 11 czerwca 2014 16:58

Już po raz kolejny grupa młodzieży naszego liceum zwiedziła Londyn - stolicę Wielkiej Brytanii. Wycieczka odbyła się w dniach 9 - 13.04.2014. Słoneczna wiosenna pogoda sprzyjała zwiedzaniu miasta. Zrealizowaliśmy wszystkie punkty programu - poczynając od Twierdzy Tower, Katedry St. Paul’s, Katedry Westminster,  londyńskiego City a kończąc na bardzo ciekawych ekspozycjach w Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki oraz w British Muzeum. Atrakcją była wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds oraz oglądanie panoramy miasta z London Eye. Odwiedziliśmy dzielnicę Nothing Hill Gate i spacerowaliśmy  po Portobello Market - najsłynniejszym targowisku w Londynie. Zrobiliśmy również zakupy w najsłynniejszym i najdroższym domu towarowym w Londynie - Harrod’s. :)

Za rok znowu tu wrócimy …

 

Elżbieta Zadrożniak - organizator wycieczki

 

Poprawiony: środa, 11 czerwca 2014 17:06
 
Wycieczka krajoznawcza klas IIe i IIg w Góry Świętokrzyskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Gawryluk   
niedziela, 30 czerwca 2013 14:36

Na początku czerwca (5 – 6 – 7) klasy IIe i IIg wraz z wychowawczyniami paniami Dorotą Gawryluk i Małgorzatą Kotarską wyruszyły na wycieczkę krajoznawczą w Góry Świętokrzyskie. Rozpoczęliśmy w Kielcach od amfiteatru w kamieniołomie „Kadzielnia” i starówki kieleckiej. Nocując w Świętej Katarzynie nie mogliśmy ominąć lokalnego muzeum minerałów. Wielkie wrażenie wywarła na nas wizyta w klasztorze sióstr  bernardynek. Mieliśmy również przyjemność zwiedzić Sanktuarium Święty Krzyż wraz z Muzeum Misyjnym, Rezerwat Archeologiczny Krzemionki Opatowskie oraz Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie.  I chociaż NAM pogoda sprzyjała, to po wcześniejszych, dwutygodniowych opadach wejście na Łysicę pozostanie z pewnością niezapomnianym (!!!) przeżyciem.

relacja fotograficzna

Poprawiony: wtorek, 02 lipca 2013 09:20
 
Z wizytą na Wyspach Brytyjskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Kodzis   
poniedziałek, 22 kwietnia 2013 21:56

Już po raz kolejny grupa młodzieży naszego liceum miała okazję zwiedzić Londyn - stolicę Wielkiej Brytanii. Wycieczka, zorganizowana przez nauczycielkę  języka angielskiego p. Elżbietę Zadrożniak, odbyła się w dniach 17 - 21.03.2013. Zwiedzanie było bardzo intensywne i chociaż pogoda była typowo angielska, nie stanowiła przeszkody w podziwianiu uroków miasta. Zrealizowaliśmy wszystkie punkty programu - poczynając od Twierdzy Tower, Katedry Westminster a kończąc na bardzo ciekawych ekspozycjach w Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki oraz w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Poza tym mieliśmy okazję przyjrzeć się bardzo wesołej paradzie Irlandczyków w dniu św. Patryka. Humory nam dopisywały, mimo maleńkich niedogodności pogodowych, wróciliśmy pełni zapału do kolejnego wyjazdu do Anglii.

Barbara Kodzis

 
Królówka w Parlamencie Europejskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Zienkiewicz, Iwona Sierant   
poniedziałek, 25 marca 2013 23:05

Dzień uroczystego zakończenia roku szkolnego 2011 – 2012 był dla obecnej klasy 2 h pełen pozytywnych wrażeń. Mogliśmy w końcu nie tylko pochwalić się otrzymanymi świadectwami z czerwonym paskiem, ale także dowiedzieliśmy się o czekającej nas w przyszłym roku wyprawie. Dzięki osiągnięciu dobrego wyniku w konkursie wiedzy o Europie i Unii Europejskiej Euroscola otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w młodzieżowych obradach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Korzystając z okazji postanowiliśmy odwiedzić także Paryż.


 Po długich przygotowaniach, w poniedziałkowy wieczór 11 marca, wyruszyliśmy wreszcie w drogę. Po wielogodzinnej podróży autokarem, zatrzymując się na krótkie zwiedzanie katedry w Akwizgranie, gdzie spoczywają szczątki Karola Wielkiego, dotarliśmy do stolicy Francji.

Poprawiony: poniedziałek, 25 marca 2013 23:25
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 6

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.