wycieczki
Wycieczka krajoznawcza klas IIe i IIg w Góry Świętokrzyskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Gawryluk   
niedziela, 30 czerwca 2013 14:36

Na początku czerwca (5 – 6 – 7) klasy IIe i IIg wraz z wychowawczyniami paniami Dorotą Gawryluk i Małgorzatą Kotarską wyruszyły na wycieczkę krajoznawczą w Góry Świętokrzyskie. Rozpoczęliśmy w Kielcach od amfiteatru w kamieniołomie „Kadzielnia” i starówki kieleckiej. Nocując w Świętej Katarzynie nie mogliśmy ominąć lokalnego muzeum minerałów. Wielkie wrażenie wywarła na nas wizyta w klasztorze sióstr  bernardynek. Mieliśmy również przyjemność zwiedzić Sanktuarium Święty Krzyż wraz z Muzeum Misyjnym, Rezerwat Archeologiczny Krzemionki Opatowskie oraz Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie.  I chociaż NAM pogoda sprzyjała, to po wcześniejszych, dwutygodniowych opadach wejście na Łysicę pozostanie z pewnością niezapomnianym (!!!) przeżyciem.

relacja fotograficzna

Poprawiony: wtorek, 02 lipca 2013 09:20
 
Z wizytą na Wyspach Brytyjskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Kodzis   
poniedziałek, 22 kwietnia 2013 21:56

Już po raz kolejny grupa młodzieży naszego liceum miała okazję zwiedzić Londyn - stolicę Wielkiej Brytanii. Wycieczka, zorganizowana przez nauczycielkę  języka angielskiego p. Elżbietę Zadrożniak, odbyła się w dniach 17 - 21.03.2013. Zwiedzanie było bardzo intensywne i chociaż pogoda była typowo angielska, nie stanowiła przeszkody w podziwianiu uroków miasta. Zrealizowaliśmy wszystkie punkty programu - poczynając od Twierdzy Tower, Katedry Westminster a kończąc na bardzo ciekawych ekspozycjach w Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki oraz w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Poza tym mieliśmy okazję przyjrzeć się bardzo wesołej paradzie Irlandczyków w dniu św. Patryka. Humory nam dopisywały, mimo maleńkich niedogodności pogodowych, wróciliśmy pełni zapału do kolejnego wyjazdu do Anglii.

Barbara Kodzis

 
Królówka w Parlamencie Europejskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Zienkiewicz, Iwona Sierant   
poniedziałek, 25 marca 2013 23:05

Dzień uroczystego zakończenia roku szkolnego 2011 – 2012 był dla obecnej klasy 2 h pełen pozytywnych wrażeń. Mogliśmy w końcu nie tylko pochwalić się otrzymanymi świadectwami z czerwonym paskiem, ale także dowiedzieliśmy się o czekającej nas w przyszłym roku wyprawie. Dzięki osiągnięciu dobrego wyniku w konkursie wiedzy o Europie i Unii Europejskiej Euroscola otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w młodzieżowych obradach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Korzystając z okazji postanowiliśmy odwiedzić także Paryż.


 Po długich przygotowaniach, w poniedziałkowy wieczór 11 marca, wyruszyliśmy wreszcie w drogę. Po wielogodzinnej podróży autokarem, zatrzymując się na krótkie zwiedzanie katedry w Akwizgranie, gdzie spoczywają szczątki Karola Wielkiego, dotarliśmy do stolicy Francji.

Poprawiony: poniedziałek, 25 marca 2013 23:25
Więcej…
 
Wyjazd klasy 2c do Zakładów Przemysłu Chemicznego Synthos PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Sobiech   
środa, 04 lipca 2012 12:24

 W ramach projektu „Chemia – wiem, umiem, rozumiem” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej uczniowie klasy drugiej o profilu biologiczno – chemiczno – fizycznym, w trakcie roku szkolnego 2011/2012, regularnie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, które odbywały się w Instytucie Chemii na Wydziale Nauk Ścisłych UPH w Siedlcach. Celem uczestnictwa w zajęciach było zwiększenie zainteresowania uczniów biorących udział w projekcie kontynuacją kształcenia na kierunku chemia oraz rozwinięcie umiejętności laboratoryjnych związanych z wykonywaniem doświadczeń chemicznych. Zwieńczeniem projektu był dwudniowy pobyt w Krakowie połączony z wyjazdem edukacyjnym do Zakładów Przemysłu Chemicznego Synthos w Oświęcimiu. Zakłady Synthos to jeden z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Uczniowie siedleckiej Królówki pod opieką przedstawiciela działu technologicznego zwiedzali hale przemysłowe, zapoznawali się ze złożoną technologią wytwarzania produktów takich jak kauczuk i polistyreny (styropian). Młodzież mogła zobaczyć półprodukty wykorzystywane następnie w innych zakładach, do wyrobu (w przypadku kauczuku) zabawek, kabli, wykładzin podłogowych i obuwia, oraz (w przypadku styropianu) do elementów dekoracyjnych, płyt termoizolacyjnych i dźwiękochłonnych, opakowań towarowych dla towarów ze szkła lub sprzętu elektronicznego.

Młodzi chemicy pod opieką Pani Grażyny Zdunek, Pani Jolanty Kalinowskiej i Pani Heleny Żukowskiej odwiedzili Wawel, Kaplicę Zygmuntowską, Bazylikę Bożego Ciała, dzielnicę Kazimierz - Synagogę i Cmentarz żydowski oraz rynek krakowski.

Miła atmosfera, dobra pogoda i przepiękny Kraków na długo pozostaną w pamięci wszystkim uczestnikom wycieczki.

relacja fotograficzna

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:50
 
Wycieczka klasy 2c do Nałęczowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Sobiech   
środa, 04 lipca 2012 12:23

 Dnia 12 czerwca uczniowie klasy 2c wraz z wychowawcą Panią Jolantą Kalinowską oraz koordynatorką Szkoły Promocji Zdrowia Panią Małgorzatą Szczęśniak, uczestniczyli w wycieczce do Nałęczowa, zorganizowanej w celu propagowania zdrowego stylu życia. Grupa młodzieży wraz z opiekunami spędziła jeden dzień w Kompleksie Uzdrowiska Nałęczów położonym w Parku Zdrojowym. Przyszli medycy zapoznali się z bazą zabiegową Spa Nałęczów oraz z przystosowaniami dla osób leczących różnego rodzaju schorzenia w poszczególnych obiektach sanatoryjnych, poznali mechanizmy funkcjonowania aparatury służącej do wykonywania zabiegów hydroterapii, rehabilitacji i fizjoterapii tj. elektrostymulacji, masażu limfatycznego, kąpieli perełkowej, rehabilitacji ortopedycznej i balneoterapii. Uczniowie skorzystali z usług zabiegowych oraz rekreacyjnych Kompleksu Spa Nałęczów po uprzednim zwiedzeniu Pałacowych Term, Kompleksu Wodnego Atrium, Pawilonu Angielskiego, Starych Łazienek i Fortunatu. Lekcją historii był spacer z nałęczowskim przewodnikiem po alejach Parku Zdrojowego, słynącego z dobroczynnego mikroklimatu oraz wizyta w Pijalni Wód.

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:50
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 5

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.