wycieczki
Wycieczka klasy 1 E do Warszawy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Mędza   
wtorek, 11 kwietnia 2017 17:32

W dniu 24.03.2017 r. klasa 1E, pod opieką p. prof. Doroty Gawryluk i p. prof. Jolanty Olszewskiej uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki, gdzie zwiedziliśmy wystawę „Życie. Instrukcja” poświęconej twórczości Georges’a Pereca, francuskiego pisarza, eksperymentalisty w literaturze. Jego książka „Życie - instrukcja obsługi” stała się inspiracją dla wielu artystów, a wkrótce i dla nas. Po obejrzeniu wystawy sami zrobiliśmy artystyczną książkę.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, gdzie spotkaliśmy się z Panią Krystyną Budnicką, ocalałą z Holocaustu. Była to dla nas żywa lekcja historii, za którą serdecznie dziękujemy. Inne fakty z historii Żydów w Polsce poznaliśmy podczas zwiedzania ekspozycji muzealnej.
Dopełnieniem wycieczki był miło spędzony wieczór w Teatrze Dramatycznym na spektaklu „Cabaret” w reżyserii Eweliny Pietrowiak, który został zrealizowany na podstawie książki „Pożegnanie z Berlinem”. Spektakl opowiadał o przedwojennym Berlinie. Warto wspomnieć, że w „Cabarecie” pojawiają się znane niemiecki utwory takie jak „Willkommen” czy „Money" (makes the Word go around) w przekładzie Wojciecha Młynarskiego.

Karolina Mędza I E

 

relacja fotograficzna

 
Spacerkiem po Londynie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Woźniak   
czwartek, 23 marca 2017 20:22

W dniach 17 – 21 marca pod opieką p. Elżbiety Zadrożniak i p. Anny Woźniak byliśmy na wycieczce w Londynie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Natural History Museum oraz Science Museum. W kolejnych dniach odwiedziliśmy wiele słynnych i ciekawych miejsc m. in. Opactwo Westminster, Katedrę St. Paul oraz Tower of London. Bardzo podobał nam się Buckingham Palace. Słoneczna pogoda nam dopisywała. W deszczowej atmosferze musieliśmy dotrzeć jedynie do obserwatorium astronomicznego Greenwich, przez które przechodzi południk 0. Ostatniego dnia naszej wycieczki w ramach niespodzianki byliśmy w słynnym Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Zrobiliśmy wiele zdjęć, które będą nam przypominały o pobycie w tym pięknym mieście. Ostatni wieczór spędziliśmy na Westminster gdzie podziwialiśmy budynek parlamentu, Big Ben i London Eye. Mieliśmy okazję poznać codzienne życie londyńczyków i doskonalić znajomość języka angielskiego. Nasz przewodnik w ciekawy sposób przybliżył nam historię miasta, która niejednokrotnie była dla nas zaskakująca. Londyn wywarł na nas ogromne wrażenie i mamy nadzieję na powrót tutaj w przyszłym roku.

 

Poprawiony: piątek, 24 marca 2017 22:35
 
Paryż zimą ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Kaczorek   
poniedziałek, 13 lutego 2017 11:28

W dniach od 3 do 8 lutego 2017 r. 50 uczniów Królówki pod opieką  nauczycieli z naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do stolicy Francji.

Paryż powitał nas deszczem... Nie przeszkodziło to nam jednak w intensywnym zwiedzaniu.  Już pierwszego dnia zakosztowaliśmy uroków paryskiego metra, pustego o 7 rano placu Vendome oraz ogrodów Tuileries, by  dotrzeć do jednego z najstarszych i największych muzeów na świecie - Luwru.  Podziwialiśmy słynną na cały świat Mona Lisę Leonarda da Vinci, Wenus z Milo, czy Nike z Samotraki. Po drodze mieliśmy okazję zobaczyć także kościół św. Magdaleny, w którym odbyła się msza żałobna po śmierci Fryderyka Chopina oraz pogrzeb Adama Mickiewicza. Ogromne wrażenie zrobiła na nas gotycka katedra Notre-Dame, która zachwyciła nas pięknem rozet i witraży mieniących się w świetle półmroku. Podczas naszej wycieczki nie zabrakło także czasu na odwiedzenie najbardziej rozpoznawalnej budowli na świecie- Wieży Eiffla, z której mogliśmy podziwiać paryską panoramę. Nasze zainteresowanie wzbudził także Łuk Triumfalny, wzniesiony na Polach Elizejskich oraz wzgórze Montmarte z bazyliką  Sacre-Coeur na szczycie. Kolejnym punktem programu był cmentarz Pere - Lachaise, z którego udaliśmy się wprost na rejs statkiem po Sekwanie. W Centrum Pompidou zaś podziwialiśmy dzieła sztuki współczesnej, m.in. takich artystów jak Pablo Pisasso, Andy Warhol, Katarzyna Kobro. Spacer po Ogrodach Luksemburskich, zwiedzanie Dzielnicy Łacińskiej, Panteonu oraz pobyt w nowoczesnej dzielnicy La Defence zakończył naszą wizytę w Paryżu, który mimo początkowo mało sprzyjającej pogody zachwycił nas swoim urokiem i atmosferą.

Dzięki tej podróży nabraliśmy ochoty na kolejne wspólne wyprawy  w celu zwiedzania świata.

Elwira Kaczorek I e

 
WYCIECZKA KLASY 3E DO KRAKOWA I CZĘSTOCHOWY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Gawryluk   
wtorek, 29 listopada 2016 20:18

W dniach 17 - 18 listopada klasa matematyczno-geograficzna pojechała na wycieczkę do Krakowa, byłej stolicy Polski, miejsca związanego z patronką naszej szkoły, KRÓLEM POLSKI - ŚWIĘTĄ JADWIGĄ. Zwiedzaliśmy Wawel, Kościół Mariacki i Muzeum Podziemi Rynku. W piątek pojechaliśmy do Częstochowy gdzie  razem z pozostałymi maturzystami naszej szkoły wzięliśmy udział we Mszy Świętej i Drodze Krzyżowej odprawionych w ramach corocznej Pielgrzymki Maturzystów. Wróciliśmy pełni wrażeń, uduchowieni... z nadzieją na pozytywne wyniki matury..

 

relacja fotograficzna

 
Tatry z klasą IIa i innymi miłośnikami górskich wędrówek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Drabik   
środa, 05 października 2016 17:23

W dniach od 27 do 30 września grupa młodzieży z klas: IIa, b, c, f i Id wybrała się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Zakopanego.  Pomysłodawcą całej wyprawy był miłośnik gór ksiądz Bogumił Lempkowski, który wraz z p. Dorotą Drabik i p. Joanną Podniesińską sprawował opiekę nad uczestnikami. Zaraz po przyjeździe mieliśmy okazję zapoznać się z pyszną kuchnią regionalną (nawet osoby nie jedzące mięsa miały specjalnie dla siebie przygotowane dania). Po kolacji ciekawi i pełni nowych sił wybraliśmy się do centrum Zakopanego, by w pełni poczuć góralskie klimaty. Następnego dnia po pożywnym śniadanku wybraliśmy się na górskie szlaki, podążając za przewodnikiem TOPR. Założyliśmy plecaki i dotarliśmy do Kuźnic skąd z entuzjazmem wyruszyliśmy w kierunku naszego pierwszego celu – Doliny Jaworzynki i Przełęczy Między Kopami, położonej na wysokości 1499 m n.p.m. Po drodze mogliśmy podziwiali przepiękne widoki. Podczas przerw na odpoczynek robiliśmy setki zdjęć, gdyż chcieliśmy zatrzymać tą niesamowitą atmosferę Tatr chociaż na fotografii. Słuchaliśmy ciekawych opowieści przewodnika, po czym ruszyliśmy w kierunku Hali Gąsiennicowej. Słynne schronisko „Murowaniec” przywitało nas gościnnie, posililiśmy się, wyrównaliśmy oddech. Stąd obserwowaliśmy przepiękną panoramę. Na wyciągnięcie ręki mieliśmy: Kościelec, Świnicę, Kasprowy Wierch oraz osławioną Orlą Perć. Po chwili odpoczynku wybraliśmy się w dalszą wędrówkę i wkrótce naszym oczom ukazała się tafla Czarnego Stawu Gąsienicowego – 1620 m. n.p.m.- polodowcowego jeziora położonego w klasycznym kotle lodowcowym, o których uczymy się na lekcjach geografii. Dla takich widoków i takiej atmosfery warto było ty dotrzeć. Wielu z nas prawdziwie urzekły przepiękne widoki skalistych szczytów okalających błękitne, przejrzyste wody jeziora. Droga powrotna była równie urokliwa i wiodła przez Boczań (1224 m. n.p.m.) Po wielu godzinach wędrówki, w trakcie których pan przewodnik ciekawie opowiadał nam o mijanych przez nas miejscach, wreszcie dotarliśmy do schroniska. Tego dnia wszyscy byliśmy zmęczeni.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.