wycieczki
Przygoda w Oranienburgu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Onopiuk, klasa IIc   
środa, 06 grudnia 2017 14:29

W dniach 9-12 listopada 2017 roku uczestniczyłam w wyjeździe do Oranienburga, ufundowanym przez Pana Starostę Dariusza Stopę i Pana Ludgara Weskampa, Starostę Powiatu Oberhavel, który od 15 lat współpracuje z powiatem siedleckim.
W wyjeździe wzięły udział także moje koleżanki: Zuzanna Bisek (IV LO w Siedlcach) i Julia Gajek (I LO w Siedlcach) pod opieką pani Ewy Jagiełło (IV LO w Siedlcach).
Wycieczka była nagrodą za osiągnięcia w nauce języka niemieckiego. Przygotowano dla nas bardzo ciekawy program kulturalny - zwiedziłyśmy z przewodnikiem Poczdam: pałac Sanssouci - letnią rezydencję cesarza Fryderyka Wielkiego, pałac Cecilienhof (gdzie odbyła się konferencja poczdamska) oraz zabytkową część miasta. Byłyśmy także w Berlinie, gdzie na własne oczy mogłyśmy zobaczyć miejsca, o których uczyłyśmy się z podręczników.
Dzięki temu, że w każdym z wyżej wymienionych miejsc towarzyszył nam język niemiecki, miałyśmy okazję pogłębić jego znajomość oraz przełamać barierę językową w mówieniu.
Wyjazd ten zostanie na długo w naszej pamięci. Dziękujemy Panom Starostom za umożliwienie nam przeżycia tak wspaniałej przygody w Niemczech.

 
Wycieczka na Mazury i Litwę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Kujawa   
poniedziałek, 06 listopada 2017 21:15

Dnia 25.10.2017 r. uczniowie pierwszych klas naszego liceum, wyjechali na 3-dniową wycieczkę na Mazury i Litwę. Podróż rozpoczęła się od zwiedzenia Twierdzy Osowiec, która jest najcenniejszym obiektem zabytkowym Biebrzańskiego Parku Narodowego. Dzięki ciekawym opowieściom przewodnika, wszyscy byli zainteresowani bogatą historią zabytku. Po kilku godzinach jazdy autokarem i zwiedzania pierwszoklasiści dotarli do ośrodka. Hotel Albatros i malownicza okolica zachwyciła niejednego z nich. Drugiego dnia wczesnym rankiem, grupa wyjechała na Litwę. Niedługo po przekroczeniu granicy można było podziwiać piękny krajobraz. Liczne jeziora i lasy przyciągały uwagę. Pierwszym punktem wycieczki był Zamek Książęcy w Trokach. Jest on położony na jeziorze Galwe. Licealiści dowiedzieli się jak powstał oraz jak żył w nim Książę Witold. Następnym punktem podróży był jeden z największych w Europie – park wody w Druskiennikach. Dzień zakończył się powrotem do hotelu. Ostatniego dnia uczniowie wybrali się do Klasztoru w Wigrach, gdzie poznali styl życia Kamedułów. Ostatnią atrakcją było odwiedzenie Studziennicznej. Miejscowości, która słynie z obrazu Matki Boskiej Studziennicznej oraz studni wypełnionej "cudowną wodą". Po drodze do Siedlec wycieczka zatrzymała się w Augustowie na posiłek. Podczas powrotu do domu cały autokar śpiewał i wspominał udany wyjazd. Wszyscy świetnie się bawili pod opieką nauczycieli: pani Ewy Kujawy i pani Grażyny Zdunek oraz księdza Bogumiła Lempkowskiego.

relacja fotograficzna

Poprawiony: poniedziałek, 06 listopada 2017 21:23
 
Dzień Popularyzacji Matematyki – 20.09.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Dejnek   
środa, 27 września 2017 08:50

Dzień Popularyzacji Matematyki  – 20.09.2017

W dniach 18-22 września odbyło się w Lublinie 8. Forum Matematyków Polskich. Klasy 2b i 1a wzięły udział w imprezie towarzyszącej skierowanej do młodzieży (Dzień Popularyzacji Matematyki), w ramach której przygotowano wiele wykładów, warsztatów oraz wystaw. Wszystkie zajęcia odbyły się w gmachu Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Wysłuchaliśmy wykładów:

pana dr hab. Witolda Mozgawy – „Krzywe o stałej szerokości”

pani dr Barbary Roszkowskiej-Lech (z PW) – „Liczby i tajemnice”

pana dr Waldemara Bereja – „O pięknej, lecz kłopotliwej całce tęczy”.

Opuściliśmy zajęcia z głowami napełnionymi nowo nabytą wiedzą. Trójkąt Reuleaux, kongruencje, tęcza mgielna...  Z pewnością takie wydarzenia przyczyniają się do poszerzenia horyzontów młodych umysłów i służą poznaniu przedmiotów ścisłych z innej perspektywy.

Wydarzenie to było początkiem projektu realizowanego (w sposób ciągły i cykliczny) w czasie roku szkolnego przy współpracy nauczycieli i pracowników naukowych uczelni regionu (UMCS, Politechnika, KUL).

Oczekujemy na kolejne tego typu wyjazdy.

Uczniowie 2b

 

 
Wycieczka klasy 1 E do Warszawy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Mędza   
wtorek, 11 kwietnia 2017 17:32

W dniu 24.03.2017 r. klasa 1E, pod opieką p. prof. Doroty Gawryluk i p. prof. Jolanty Olszewskiej uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki, gdzie zwiedziliśmy wystawę „Życie. Instrukcja” poświęconej twórczości Georges’a Pereca, francuskiego pisarza, eksperymentalisty w literaturze. Jego książka „Życie - instrukcja obsługi” stała się inspiracją dla wielu artystów, a wkrótce i dla nas. Po obejrzeniu wystawy sami zrobiliśmy artystyczną książkę.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, gdzie spotkaliśmy się z Panią Krystyną Budnicką, ocalałą z Holocaustu. Była to dla nas żywa lekcja historii, za którą serdecznie dziękujemy. Inne fakty z historii Żydów w Polsce poznaliśmy podczas zwiedzania ekspozycji muzealnej.
Dopełnieniem wycieczki był miło spędzony wieczór w Teatrze Dramatycznym na spektaklu „Cabaret” w reżyserii Eweliny Pietrowiak, który został zrealizowany na podstawie książki „Pożegnanie z Berlinem”. Spektakl opowiadał o przedwojennym Berlinie. Warto wspomnieć, że w „Cabarecie” pojawiają się znane niemiecki utwory takie jak „Willkommen” czy „Money" (makes the Word go around) w przekładzie Wojciecha Młynarskiego.

Karolina Mędza I E

 

relacja fotograficzna

 
Spacerkiem po Londynie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Woźniak   
czwartek, 23 marca 2017 20:22

W dniach 17 – 21 marca pod opieką p. Elżbiety Zadrożniak i p. Anny Woźniak byliśmy na wycieczce w Londynie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Natural History Museum oraz Science Museum. W kolejnych dniach odwiedziliśmy wiele słynnych i ciekawych miejsc m. in. Opactwo Westminster, Katedrę St. Paul oraz Tower of London. Bardzo podobał nam się Buckingham Palace. Słoneczna pogoda nam dopisywała. W deszczowej atmosferze musieliśmy dotrzeć jedynie do obserwatorium astronomicznego Greenwich, przez które przechodzi południk 0. Ostatniego dnia naszej wycieczki w ramach niespodzianki byliśmy w słynnym Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Zrobiliśmy wiele zdjęć, które będą nam przypominały o pobycie w tym pięknym mieście. Ostatni wieczór spędziliśmy na Westminster gdzie podziwialiśmy budynek parlamentu, Big Ben i London Eye. Mieliśmy okazję poznać codzienne życie londyńczyków i doskonalić znajomość języka angielskiego. Nasz przewodnik w ciekawy sposób przybliżył nam historię miasta, która niejednokrotnie była dla nas zaskakująca. Londyn wywarł na nas ogromne wrażenie i mamy nadzieję na powrót tutaj w przyszłym roku.

 

Poprawiony: piątek, 24 marca 2017 22:35
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.