sport
Turniej Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Olszewska   
czwartek, 09 listopada 2017 17:55

Dnia 8 listopada 2017 r. odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości, który został zainicjowany przez panią profesor Jolantę Olszewską.

Turniej ma na celu uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości, ale też popularyzację piłki siatkowej. Ponadto jest to przygotowanie każdej z drużyn do nadchodzących rozgrywek Licealiady.
W turnieju brały udział cztery drużyny reprezentujące Prusa (ILO), Królówkę (II LO), Żółkiewskiego (IV LO) oraz Samochodówkę (ZSP nr 3).

Grając systemem "każdy z każdym" wszystkie drużyny spotkały się ze sobą na boisku. Mecz kończył się po dwóch wygranych setach.
Po podsumowaniu rozegranych meczów pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Prusa, wicemistrzem została Królówka, na trzecim miejscu uplasował się Żółkiewski, a czwarte miejsce przypadło Samochodówce.
W oczy rzucał się mecz między Królówką - gospodarzem zawodów - a Prusem. Nasza reprezentacja dzielnie walczyła, mimo braku dwóch podstawowych zawodniczek. Zacięta rywalizacja zakończyła się wynikiem 2:1 dla I LO.
Warto nadmienić, że cały turniej uświetnił występ szkolnej drużyny cheerleaderek pod kierownictwem pani profesor Jolanty Kalinowskiej. Rolę sędziego głównego pełnił pan profesor Artur Prekurat. Incjatorką turnieju i opiekunką szkolnej drużyny była pani profesor Jolanta Olszewska.

Skład drużyny Królówki:

Styś Agata kl. I G
Bizowska Julia kl. II C
Komar Olga kl. II C
Schabowska Weronika kl. II C
Izdebska Emilia kl. II E
Sójka Gabriela kl. II E
Biardzka Julia kl. III C
Borkowska Natalia kl. III C
Chmielak Katarzyna kl. III C
Roguska Eliza kl. III C

relacja fotograficzna

Poprawiony: czwartek, 09 listopada 2017 18:05
 
Inauguracja Roku Sportowego 2017/2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Prekurat   
niedziela, 22 października 2017 21:13

29 września w Szkole Podstawowej nr 5 Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach uroczyście zainaugurował otwarcie Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018.

Dzień ten był również okazją do podsumowania i nagrodzenia statuetkami i pucharami sportowców, trenerów i szkoły z miasta i powiatów za najlepsze osiągnięcia sportowe w roku minionym.
W klasyfikacji szkół Ponadgimnazjalnych najbardziej usportowioną szkołą w regionie okazał się ZSP nr 1 w Garwolinie, natomiast zaszczytne II miejsce przypadło naszej szkole - II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach. Na III miejscu uplasował się popularny " Elektryk" czyli ZSP nr 1 w Siedlcach.
Ta bardzo wysoka lokata "Królówki" (wyższa niż w roku ubiegłym) nie byłaby możliwa bez pracy i zaangażowania przede wszystkim nauczycieli wychowania fizycznego, poświęcenia i talentu naszych uczniów - sportowców, oraz wyrozumiałości i cierpliwości innych nauczycieli uczących w szkole.
Za to wszystko i tym wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu serdeczne podziękowania składają odbierający puchar - p. dyrektor Agnieszka Borkowska oraz przewodniczący UKS p. Artur Prekurat.

 
Szkolny Turniej Piłki Siatkowej „Dwójek” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Olszewska   
wtorek, 20 czerwca 2017 12:23

Dnia 19 czerwca 2017 roku odbył się w naszej szkole  Turniej Piłki Siatkowej „Dwójek”. Celem turnieju była popularyzacja tej dyscypliny wśród uczniów. Uczestniczyło w nim dziewięć zespołów. Rywalizacja toczyła się w trzech grupach, na trzech boiskach.

 

Wyniki turnieju:

  • I miejsce - Biardzka Julia i Szostak Grzegorz
  • II miejsce  - Borkowska Natalia i Chmielak Katarzyna
  • III miejsce - Izdebska Emilia i Sójka Gabriela

Gratulujemy!!!

 

relacja fotograficzna

Poprawiony: wtorek, 20 czerwca 2017 12:28
 
Finał Międzypowiatowej "Licealiady" w Piłce Siatkowej Dziewcząt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Olszewska   
piątek, 31 marca 2017 16:26

30 marca 2017 r. w Węgrowie, po pięciu miesiącach zmagań, odbył się finał Międzypowiatowej "Licealiady" w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
Cztery najlepsze drużyny zostały wyłonione z osiemnastu zespołów, które rozpoczęły walkę w listopadzie 2016 r. Do finału prowadziło pięć rund. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Jednej z nich udało się przejść trzy rundy, druga zaś zakwalifikowała się do półfinałów, wraz z Żółkiewskim, Prusem i ZSZ Węgrów II.
Zostały rozegrane dwa mecze półfinałowe. Pierwszy z nich pomiędzy Węgrowem, a II LO w Siedlcach, Królówka zwyciężyła wynikiem 3:0, pomimo że drużyna z Węgrowa składa się z zawodniczek z całej Polski, skupionych w tzw. SOS-ie (Siatkarskim Ośrodku Szkolnym). Kolejny z meczów rozegrał się pomiędzy Prusem, a Żółkiewskim. IV LO wygrało wynikiem 3:0.
W finale spotkały się drużyny II i IV LO. Reprezentacja naszej szkoły uległa Żółkiewskiemu wynikiem 1:3.
W meczu o 3 miejsce pomiędzy I LO, a ZSZ zwyciężył Węgrów, wynikiem 3:2.
Przez całą rywalizację naszą drużynę dzielnie wspierała grupa kibiców, którym serdecznie dziękujemy.

 

 
Biegi sztafetowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kalinowska, Krzysztof Duda   
poniedziałek, 28 listopada 2016 16:10

relacja fotograficzna

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 17

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.