aktualności
Projekt Comenius "Woda daje życie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Zadrożniak   
wtorek, 29 listopada 2011 14:14

W dniach 22-26 listopada 2011 r w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach odbyło się spotkanie uczestników międzynarodowego projektu programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”. W dwuletnim projekcie pt. „ Woda daje życie” razem z naszą szkołą biorą udział szkoły ponadgimnazjalne z Lahr ( Niemcy ), Tarragona ( Hiszpania ), Goteborg ( Szwecja ), Debreczyn ( Węgry ).

W spotkaniu udział wziął również Naczelnik Wydziału Edukacji – p. Sławomir Kurpiewski, oraz przewodniczący Komisji Oświaty – p. Lech Poduch.

Główne cele projektu to promowanie postaw proekologicznych, pogłębianie świadomości na temat znaczenia wody dla rozwoju cywilizacyjnego i gospodarczego świata, dbanie o czystość wody. Projekt otrzymał akceptację i jest finansowany przez Agencję Narodową programu Comenius.

Ważnym aspektem projektu jest wymiana młodzieży, rozwijanie umiejętności językowych, wspólna praca, komunikacja na specjalnie utworzonej stronie internetowej, prowadzenie badań czystości wody w regionie, przygotowywanie publikacji i prezentacji multimedialnych dotyczących znaczenia wody w życiu codziennym, gospodarce i kulturze. Współpraca jest również promocją szkół i miast zaangażowanych w projekt.

W dniu 25 listopada 2011 koordynatorzy projektu z krajów partnerskich byli w Urzędzie Miasta na zaproszenie pana prezydenta Wojciecha Kudelskiego, który z  życzliwością odniósł się do współpracy międzynarodowej uczniów i nauczycieli.

Udział w projekcie jest możliwy dzięki wsparciu merytorycznemu pani dyrektor Urszuli Bałkowiec. Szkolnym koordynatorem projektu jest Elżbieta Zadrożniak z którą współpracują: Barbara Kodzis, Dorota Gawryluk, Dorota Karczewska, Iwona Kiersztyn.

  

fot. Dariusz Dybciak

   

fot. Elżbieta Zadrożniak

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 18:30
 
Stypendia Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Urszula Bałkowiec   
poniedziałek, 21 listopada 2011 10:34

14 listopada 2011 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2011/2012 zorganizowana przez Delegaturę w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie. Dyrektor Delegatury p. Joanna Kaniuk powitała przybyłych na uroczystość gości: Mazowieckiego Kuratora Oświaty p. Karola Semika, Prezydenta Miasta Siedlce p. Wojciecha Kudelskiego, Wicestarostę Siedleckiego p. Józefę Rychlik, Naczelnika Wydziału Edukacji p. Sławomira Kurpiewskiego, Wicedyrektor Delegatury p. Sylwię Osipiuk oraz dyrektorów szkół i rodziców wyróżnionych stypendystów.
Najlepsi  uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z rejonu Delegatury otrzymali dyplomy i gratulacje od znamienitych gości. Wśród stypendystów była uczennica naszej szkoły Magdalena Izdebska.
Uczniowie „Królówki” uświetnili tę uroczystość koncertem muzycznym.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

relacja fotograficzna

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 18:30
 
<< pierwsza < poprzednia 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 następna > ostatnia >>

Strona 140 z 170

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.