aktualności
Festiwal Kultury 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
środa, 14 czerwca 2017 19:57

14 czerwca 2017 w Królówce odbył się już po raz piąty Festiwal Kultury. Celem festiwalu jest przypomnienie nam wszystkim, że człowiek jest istotą zakorzenioną w kulturze, tworzy ją i obcuje z nią na co dzień. Przedsięwzięcie ma charakter cykliczny, a jego mottem przewodnim jest parafraza myśli Kartezjusza Tworzę, więc jestem…

W tym roku szkolnym młodzież zajęła się malarstwem. Uczniowie tworzyli tzw. obraz zatrzymany. Połączenie formy teatralnej, malarskiej i muzycznej dało niesamowity efekt. Obrazy Szkoła ateńska ( Rafael Santi), Stańczk ( Jan Metejko), Gra w szachy (Sofonisba Anguissola), Szkatułka ( Władysław Czachórski), Śniadanie wioślarzy ( August Renoir) zyskały nowe życie. Młodzież potrafiła także stworzyć collage.

Inspiracją dla nas był w tym roku renesansowy obraz Gra w szachy Sofonisby Anguissoli, którego treści alegoryczne odkrywały przed nami uczennice klasy humanistycznej. Wiedzą podzieliła się z nami kustosz Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach – p. Dorota Pikula, która zaszczyciła też swoją obecnością na festiwalu.

Poprzednie festiwale dotyczyły filmu – komedii i dokumentu, mody, malarstwa. Co przyniesie rok następny? Tego nie wiemy, pewne jest to, że młodzież Królówki nie zawiedzie …

Nagrodę główną otrzymała klasa I b, która zaprezentowała Śniadanie wioślarzy , II miejsce zajęła klasa I d, prezentująca Grę w szachy. Decyzja Jury pokryła się z decyzja widowni, która przyznała Nagrodę Publiczności.

Dziękujemy wszystkim za doskonałą zabawę i prawdziwe zaangażowanie w projekt.

http://www.tubasiedlec.pl/aktualnosci/czytaj/2693/Obraz-zatrzymany-w-Krolowce

relacja fotograficzna

 

Poprawiony: niedziela, 18 czerwca 2017 22:21
 
Rozprawa sądowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 20:51

Dzisiejszy dzień w Sądzie Rejonowym w Siedlcach należał do młodzieży Królówki. Uczniowie klas II pod bacznym okiem p. Prof. Barbary Kodzis przez pół roku przygotowywali się do symulacji procesu  karnego. Symulacja oparta była na motywach rzeczywistego procesu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktami procesowymi, w praktyce wykorzystać kodeks karny i kodeks postępowania karnego. Finał tej pracy  obserwowaliśmy  dzisiaj. Młodzież doskonale weszła w swoje role, a proces,  z zachowaniem powagi sytuacji, był profesjonalinie przeprowadzony. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt,  Pani Prezes Sądu Rejonowego w Siedlcach Agnieszki Tomasiewicz - Celińskiej oraz naszym Absowentom za fachową pomoc.

Uczestnikami rozprawy byli uczniowie klasy II b i II d: Agnieszka Bajdecka, Karol Białecki, Krzysztof Bobryk, Patryk Krasuski, Aleksandra Kudelska, Artur Maciołek, Julian Maciejewski, Maria Najfeld, Wiktoria Tryniszewska, Dominik Wysocki,Jakub Wielgórski, Martyna Zaniuk.

Zachęcamydo obejrzenia relacji na stronie Tuba Siedlec

http://www.tubasiedlec.pl/aktualnosci/czytaj/2680/Mlodziezowy-wymiar-sprawiedliwosci-Pierwsza-w-Siedlcach-symulacja-rozprawy

 

Poprawiony: poniedziałek, 12 czerwca 2017 22:09
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 157

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.