Zwierzęta też mają prawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Martyna Podniesińska   
piątek, 21 października 2016 18:18

Zwierzęta też mają prawa!

18 października odbyło się w naszej szkole spotkanie dotyczące praw zwierząt i obowiązków ludzi wobec zwierząt. Z inicjatywą rozmowy na ten temat wyszła pani Barbara Kodzis – rzecznik praw ucznia i założycielka Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt. Gośćmi zaproszonymi byli: lekarz weterynarii pan Krzysztof Majchrzak, dziennikarka, przyjaciółka zwierząt i absolwentka naszej szkoły pani Mariola Zaczyńska oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Siedlce pan Mariusz Myrcha. Poruszyli oni wiele ważnych kwestii dotyczących postępowania względem bezdomnych i porzuconych zwierząt, sterylizacji, żywienia a także sposobów reagowania na przemoc wobec zwierząt. Licznie zgromadzeni, uczniowie naszej szkoły chętnie włączali się w rozmowę zadając naszym Gościom wiele pytań. Dyskusji przysłuchiwał się pupil pani Marioli Zaczyńskiej – piesek rasy pomeranian, który zachwycił wszystkich swoim wyglądem i grzecznym zachowaniem. Naszych Gości pożegnaliśmy owacjami na stojąco.

Martyna Podniesińska z klasy I c

 

fot.: Kamil Grzegorczuk kl. 2e

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 24 października 2016 15:25
 

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.