Wymiana młodzieży polsko - niemieckiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Kosieradzka   
środa, 07 października 2015 12:18

Od 2009 roku nasze Królówka prowadzi wymianę z Runge-Gymnasium w Oranienburgu.

5 października 2015 przyjechała do nas 10-osobowa grupa uczniów z Niemiec. Młodzież mieszka u uczniów naszej szkoły. Wczorajszy wieczór goście spędzili w domach polskich rodzin. Zostali bardzo serdecznie przyjęci przez młodzież naszej szkoły i ich Rodziców.

Dzisiaj przed południem Pani Dyrektor Agnieszka Borkowska przywitała gości w Królówce i zaprezentowała obiekt szkolny. Następnie grupa uczestniczyła w zajęciach integracyjnych i dydaktycznych. Niemieccy uczniowie obserwowali i - w miarę możliwości językowych - aktywnie uczestniczyli w lekcjach historii, wychowania fizycznego, matematyki, religii, języka polskiego, języków obcych i geografii.  Popołudnie młodzież spędziła w Domu Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach, wspólnie grillując, bawiąc się w podchody, grając w siatkówkę i rozmawiając. Nasi i niemieccy uczniowie nie mieli żadnych barier językowych - wprawdzie dominował angielski, ale słychać było rozmowy również w językach niemieckim i francuskim. Pierwszy wspólnie spędzony dzień skończył się po godzinie 18, po powrocie z Chlewisk do Siedlec.

 

Justyna Kosieradzka

Poprawiony: poniedziałek, 12 października 2015 19:25
 

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.