Pierwszy dzień zawodów finałowych XXXVIII Olimpiady Geograficznej w Królówce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Bareja   
piątek, 20 kwietnia 2012 16:43

 

20 kwietnia był pierwszym dniem zawodów finałowych XXXVIII Olimpiady Geograficznej.

W tym roku zawody te odbywają się w naszej szkole. Uroczyste rozpoczęcie odbyło się o godzinie 9.30. Wzięli w nim udział uczniowie - uczestnicy zawodów - najlepsi młodzi geografowie z całej Polski, członkowie Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej - jurorzy na czele z przewodnicząca - Panią Prof. Teresą Madeyską, członkowie Komitetów Okręgowych, nauczyciele geografii - uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach olimpiady.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Pani Anna Sochacka - Wiceprezydent Miasta Siedlce, Pan Bogumił Kacprzak - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce, Pan Lech Poduch - Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta Siedlce, Pan Andrzej Kopiec - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach - współorganizator zawodów.

 

Po oficjalnym powitaniu uczniowie przystąpili do pisemnej części zawodów, która polegała na rozwiązaniu trzech testów, na każdy test przeznaczone było 45 minut. Następnie...

zawodnicy wzięli udział w konkursie terenowym, który odbywał się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Bema oraz w parku. Pogoda płatała figle, ale młodzi geografowie wykazali się hartem ducha.

Wieczorem uczniowie uczestniczyli w wykładach, oglądali prezentację multimedialną z samotnej wyprawy rowerowej Jakuba Postrzygacza (absolwenta naszej szkoły) przez Camming Stock Route (Australia), także spotkali się z uczestnikami międzynarodowych zawodów geograficznych.

 

fot. Grzegorz Łagodzin

Jutro uczniów czekają zajęcia terenowe.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników, a szczególnie za ucznia naszej szkoły - Pawła Mikołajczuka.

Poprawiony: poniedziałek, 06 stycznia 2014 12:30
 

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.