Siedlce i Oranienburg – projekt polsko-niemiecki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Kosieradzka   
poniedziałek, 13 lutego 2012 23:40

Od 2008 roku II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi prowadzi wymianę młodzieży z partnerską szkołą niemiecką – Gimnazjum im. F. F. Runge w Oranienburgu niedaleko Berlina. W tym roku szkolnym uczniowie z Polski i Niemiec, w dwunastoosobowych grupach, biorą udział w projekcie  edukacyjnym podejmującym problem stereotypów narodowych. Celem współpracy jest przede wszystkim poznanie kultury, historii i codziennego życia obu narodów, przełamywanie negatywnych stereotypów i wzajemnych uprzedzeń , oraz rozwijanie umiejętności językowych. Od grudnia do maja młodzież opracowuje zagadnienia dotyczące różnych dziedzin życia, które są zamieszczone na platformie internetowej http://www.lo-net2.de. W czerwcu obie grupy spotkają się w naszym liceum na pięciodniowych warsztatach. W projekcie biorą udział uczennice z klas I. i II. pod opieką nauczycieli Moniki Kamont, Anny Lipińskiej, Anny Woźniak i Justyny Kosieradzkiej.

Uczniów zainteresowanych językiem niemieckim zachęcamy do poczytania informacji na temat ulubionych miejsc w Polsce uczennic naszej szkoły – dziewczyny przygotowały prezentację po niemiecku.

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:08
 

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.