Kolejna edycja projektu ekologicznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Zdunek   
niedziela, 24 października 2010 13:47

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach  już po raz trzeci przystąpiło do realizacji projektu „Ekologia - wybór przyszłości”. III etap projektu również jest finansowany przez: Miasto Siedlce (w kwocie 25 000 zł) i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ( w kwocie 13 800 zł).

 

 

 

 

 

 

 

Za cele projektu postawiliśmy sobie:

− Podniesienie świadomości ekologicznej dzieci, młodzieży i dorosłych;
− Kształtowanie trwałych postaw proekologicznych u uczniów i dorosłych;
− Wdrażanie uczniów do prac badawczych;
− Wzrost świadomości potrzeby stałego monitoringu środowiska;
− Podniesienie poczucia wpływu na środowisko oraz odpowiedzialności za jego stan;
− Utworzenie przed naszą Szkoła "zielonej klasy";

Realizacja projektu obejmuje szereg działań podejmowanych przez uczniów i nauczycieli naszej Szkoły przy współpracy z pracownikami naukowymi Instytutu Biologii Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego.

wrzesień 2010

Celem wdrażania młodzieży do prowadzenia badań oraz monitorowania stanu środowiska naturalnego  uczniowie klas: II g oraz III c,  pod kierunkiem pracowników naukowych Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego i nauczycieli naszej Szkoły, badali jakość wód rzecznych Liwca i Muchawki. Wyniki ich badań zostaną zaprezentowane podczas konferencji podsumowującej realizację projektu 9 grudnia 2010 r.

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:04
 

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.