Gościnnie w szkole niemieckiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Kosieradzka   
poniedziałek, 09 października 2017 16:31

Grupa uczennic naszego liceum spędziła ostatni tydzień września w Oranienburgu, pracując z rówieśnikami z Gimnazjum im. F. F. Runge nad projektem pt. „Poznajemy Berlin z innej strony”. Młodzież pracowała w grupach dwuosobowych. Każda polsko-niemiecka para miała za zadanie udać się do innej dzielnicy Berlina i podczas zwiedzania zrobić zdjęcia interesujących, zwracających szczególną uwagę miejsc, obiektów i sytuacji. Następnie na podstawie zebranego materiału uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne. Na zakończenie projektu każda para prezentowała 24 slajdy, komentując każdy z nich w języku angielskim przez 30 sekund. Uczniowie znakomicie wywiązali się z tego zadania – przedstawili ciekawy materiał pokazujący Berlin nie tylko jako metropolię europejską i  atrakcję turystyczną, ale również jako miejsce, w którym żyją, uczą się i pracują obywatele Niemiec.  Gospodarze zapewnili naszej grupie również inne atrakcje – zajęcia w parku linowym w Hennigsdorf, wizytę w kręgielni w centrum sportowym TURM w Oranienburgu oraz wspólny wieczór przy ognisku. Obowiązkowym punktem spotkania był udział w zajęciach lekcyjnych – nasza młodzież uczyła się m.in. matematyki po niemiecku. Dziewczęta mieszkały u rodzin swoich koleżanek i kolegów ze szkoły partnerskiej, dzięki czemu mogły sprawdzić swoją znajomość języków obcych oraz poznać codzienne życie i zwyczaje panujące w rodzinie niemieckiej.

 

Uczniowie polscy i niemieccy wracają z tych spotkań zawsze pełni różnych wrażeń i spostrzeżeń, które – mamy nadzieję – pomogą lepiej poznać i zrozumieć kultury i obyczaje naszych narodów, kształtując jednocześnie postawę tolerancji  i wzajemnego szacunku.

 

Program spotkania został opracowany i przeprowadzony przez nauczycieli Gimnazjum w Oranienburgu – Panią Manuelę Malon-Willisch i Pana Martina Erdmanna. Opiekę nad polską grupą sprawowali nauczyciele naszego liceum – Pani Aneta Sysik i Pani Justyna Kosieradzka. Wymiana szkół była możliwa dzięki dofinansowaniu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

relacja fotograficzna

 

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.