Młodzież z Oranienburga z kolejną wizytą w Królówce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Kosieradzka   
niedziela, 11 czerwca 2017 22:13

Wymiana uczniów naszego liceum i Runge-Gymnasium w Oranienburgu w Niemczech stała się już tradycją. Również w tym roku szkolnym w dniach 29.05.2017 – 02.06.2017 odbyło się spotkanie młodzieży obu szkół. 11-osobowa grupa uczniów z Niemiec pod opieką nauczycieli Pani Manueli Malon-Willisch i Pana Martina Erdmanna przyjechała do Siedlec na zaproszenie Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego, Pani Agnieszki Borkowskiej. 11 uczennic Królówki przyjęło w swoich domach koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły. Młodzież zaangażowała się we wspólne działania projektowe – przygotowanie prezentacji multimedialnych na temat podobieństw i różnic obu narodów, dotyczących takich aspektów jak edukacja, formy spędzania czasu wolnego, relacje rodzinne i przyjacielskie, formy porozumiewania się, plany na przyszłość, kulinaria, architektura. Uczniowie pracowali w 4- lub 6-osobowych grupach polsko-niemieckich, dzieląc się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wiedzą o krajach partnerskich. Efektem pracy były bardzo interesujące prezentacje, które uczniowie przedstawili na zakończenie spotkania. Uczniowie polscy i niemieccy integrowali się również podczas innych wspólnych przedsięwzięć – wycieczki do Kazimierza Dolnego, zajęć sportowo-tanecznych przygotowanych przez nauczycielkę wychowania fizycznego, Panią Jolantę Kalinowską, oraz szkolny zespół Cheerleaders, wyjścia na kręgle i do siedleckiej „Wagarowni” oraz grillowania nad Zalewem Siedleckim. Ważnym punktem programu wymiany była wizyta w Urzędzie Miasta i spotkanie z Prezydentem Miasta Siedlce, Panem Wojciechem Kudelskim. Grupie polsko-niemieckiej towarzyszyła Wicedyrektor naszego liceum, Pani Małgorzata Kotarska. Pan Prezydent przedstawił informacje o kierunkach rozwoju Siedlec i ważnej roli młodzieży w kształtowaniu przyszłości miasta, a następnie odpowiedział na pytania gości. Niemieccy uczniowie byli zainteresowani m.in. tym, ile kobiet-radnych liczy Rada Miasta czy funkcjonowaniem siedleckiego więzienia, które jest dla odwiedzających osobliwością ze względu na położenie w centrum miasta.  Wymianę obu szkół przygotowały i koordynowały nauczycielki, Pani Dorota Cichy i Pani Justyna Kosieradzka. Pobyt niemieckiej młodzieży był możliwy dzięki życzliwości i gościnności rodzin naszych uczennic, za co serdecznie dziękujemy w imieniu Dyrekcji II Liecum Ogólnokształcącego. Program został zrealizowany dzięki dofinansowaniu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 

relacja fotograficzna

Poprawiony: niedziela, 11 czerwca 2017 22:24
 

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.