Pielgrzymka maturzystów "Królówki" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogumił Lempkowski   
środa, 23 listopada 2016 21:24

18 listopada 2016 roku 161 maturzystów wraz z wychowawcami i katechetami  autokarami  wyruszyło na doroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Podczas Mszy św. sprawowanej m.in. przez ks. Radoslawa Pietruczuka i ks. Bogumiła Lempkowskiego w intencji maturzystów  modliliśmy się nie tylko o pomyślne zdanie matury, lecz przede wszystkim dziękowaliśmy za lata nauki i dobro, które w czasie pobytu w Królówce otrzymaliśmy. Prosiliśmy Pana Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Polski o dobre przygotowanie się do egzaminów maturalnych, o pomyślność w czasie ich trwania, a także o światło Ducha Świętego przy wyborze studiów i drogi życiowej. Powierzyliśmy całe dorosłe życie młodzieży naszej szkoły i przyszłość  Królówki opiece Matki Bożej. Po Mszy św. poszliśmy na Drogę Krzyżową, która była czasem refleksji i pokuty. Był też czas na osobistą modlitwę w sanktuarium, zwiedzanie czy  kupno pamiątek.
Ta pielgrzymka dała również początek modlitwy za  nasze Liceum, albowiem każdego 8 dnia miesiąca  w parafii św. Jana Pawła II w Siedlcach (ul. Rakowiecka 30)  o godz. 18.00 przez cały rok liturgiczny począwszy od adwentu będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny  i całej społeczności II Liceum Ogólnokształcącego im. św. Królowej Jadwigi.  Zapraszam na pierwszą z 12 mszy św. 8 grudnia 2016 roku (czwartek). 
Ks. Bogumił Lempkowski

 

 

Poprawiony: sobota, 26 listopada 2016 09:30
 

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.