Turniej Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Olszewska   
środa, 16 listopada 2016 12:57

14 listopada 2016 roku nasza szkoła była organizatorem IX edycji Międzyszkolnego Turnieju Niepodległości w Piłce Siatkowej Dziewcząt o Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców. Udział w nim wzięły dwie drużyny z naszej szkoły oraz reprezentacje z I LO im. B. Prusa, IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego, I Katolickiego LO im. Świętej Rodziny oraz ZSP nr3 im. Stanisława Staszica.

Dyrektor Królówki - Pani Agnieszka Borkowska uroczyście otworzyła turniej, życząc ducha sportowej rywalizacji i niezapomnianych wrażeń. Po zaciętej rywalizacji grupowej do finału awansowały oba zespoły z „Królówki”, a o miejsce trzecie zagrały dziewczęta z „Prusa” i ”Żółkiewskiego”. Drużyny grały z dużym zaangażowaniem, zacięcie walcząc  o każdy punkt. Mecze niejednokrotnie dostarczyły wielu ciekawych siatkarskich akcji na wysokim poziomie technicznym i taktycznym.

Kolejność końcowa turnieju:

I miejsce -  „Królówka I” grająca w składzie: Skolimowska Jagoda, Więckowska Klaudia (kl. 2b), Biardzka Julka, Borkowska Natalia, Chmielak Katarzyna, Roguska Eliza (kl. 2c), Czaplicka Ada (kl. 2e), Ostas Karolina (kl. 2f), Wąsak Ewelina (kl. 3c), Kulik Sylwia, Sztukiewicz Emilia (kl. 3e), Świeczak Martyna (kl. 3f).

II miejsce- „Królówka II” grająca w składzie: Bajena Patrycja, Bielińska Julia, Bizowska Julia, Schabowska Weronika (kl. 1c), Sójka Gabrysia (kl. 1e), Anna Klimek (kl. 1g), Sokołowska Weronika

III miejsce -   „Prus”

IV miejsce-  „Żółkiewski”

V miejsce -     „Katolik”

VI miejsce -   „Samochodówka”

Zwycięska drużyna otrzymała puchar, który wręczyła Przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewa Łyś , a najlepsze zawodniczki turnieju (Czaplicka Ada, Biardzka Julia, Chmielak Katarzyna, Skolimowska Jagoda, Roguska Eliza, Wąsak Ewelina, Harke Oliwia) nagrodzone zostały statuetkami i nagrodami rzeczowymi.

Obie Królewskie drużyny siatkarskie trenują pod opieką p. Jolanty Olszewskiej.

Rywalizację sportową uświetnił występ szkolnego zespołu cheerleaders  pod kierunkiem p. Jolanty Kalinowskiej.

Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania za zaangażowanie oraz duch fair-play.

 

 

relacja fotograficzna

Poprawiony: poniedziałek, 28 listopada 2016 10:59
 

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.