Ślubowanie i otrzęsiny klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Sobiech   
wtorek, 18 października 2011 19:00

30 września w naszym liceum odbyło się uroczyste przyjęcie klas pierwszych do grona społeczności szkolnej.

Na początku przedstawiciele klas złożyli ślubowanie w obecności dyrekcji, wychowawców i nauczycieli. Później rozpoczęły się otrzęsiny zorganizowane przez młodzież z klasy IIg pod kierunkiem wychowawczyni Pani Moniki Kamont. Motywem przewodnim wspólnej zabawy były telewizyjne teleturnieje. Wiele emocji wzbudziły kalambury, ubijanie białka, czy śpiewanie znanych przebojów. Uczniowie wykazali się wielką wyobraźnią, kreatywnością i poczuciem humoru. Zwycięzca – klasa Ig – przygotuje otrzęsiny w następnym roku.

Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce.

 

relacja fotograficzna

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 18:35
 
Mazowiecka Inauguracja Roku Szkoły z Pasją PDF Drukuj Email
Wpisany przez Urszula Bałkowiec   
czwartek, 29 września 2011 10:39

Rok szkolny 2011/2012 został ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej Rokiem Szkoły z Pasją.

26 września w naszej szkole odbyła się Mazowiecka Inauguracja Roku Szkoły z Pasją z udziałem instytucji publicznych i organizacji pozarządowych.
W uroczystości uczestniczyli: Przewodniczący Rady Miasta Siedlce - p. Piotr Karaś, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce - p. Bogumił Kacprzak, Naczelnik Wydziału Edukacji - p. Sławomir Kurpiewski, Pełnomocnik Wojewody Mazowieckiego ds. Organizacji Pozarządowych - p. Iza Siender, Dyrektor Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego - p. Andrzej Silny, Mazowiecki Wicekurator Oświaty - p. Mariusz Dobijański, Dyrektor Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Kuratorium Oswiaty - p. Joanna Kaniuk oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i dyrektorzy siedleckich szkół. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentacje multimedialne przygotowane przez: Regionalne Centrum Wolontariatu w Warszawie, Fundację Orange, Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Promyk Dnia.

Przedstawiciele 18 organizacji pozarządowych złożyli podpis pod Listem intencyjnym zawiązujacym Koalicję Regionalną na rzecz wszechstronnego rozwoju uczniów w województwie mazowieckim.

Rok Szkoły z Pasją ma na celu zapewnienie odpowiedniego do potrzeb i możliwości rozwoju każdego ucznia. Szkoła to nie tylko lekcje. Szkoła umożliwia również
prowadzenie ciekawych działań pozalekcyjnych, współtworzonych przez organizacje pozarządowe. Jest to jeden ze sposobów wzbogacenia
oferty szkoły o elementy, dzięki którym dzieci i młodzież uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości
na potrzeby innych, wolontariatu, rozwijają swoje pasje i talenty.

relacja fotograficzna

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 18:35
 
Festiwal Piosenki Europejskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Marciniuk   
środa, 28 września 2011 07:27

  Joanna Ługowska z klasy Ib i Szymon Pasterski z klasy IIIF reprezentowali naszą szkołę na Festiwalu Piosenki Europejskiej, który odbył się w dniu 26 września w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. W festiwalu brali udział uczniowie siedleckich szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Joanna Ługowska zaśpiewała piosenkę w języku angielskim pt. "No one", a Szymon Pasterski wykonał utwór w języku włoskim zatytułowany ''Elisa-Eppure Sentire" przy akompaniamencie gitary. Joanna Ługowska zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:23
 
Młodzi głosują! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Zienkiewicz   
poniedziałek, 26 września 2011 11:27

W tym roku nasza szkoła włączyła się do akcji społecznej Młodzi głosują organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie Wam wyrażenia Waszych sympatii lub antypatii politycznych poprzez oddanie głosu w Młodzieżowych Wyborach Parlamentarnych.

Nie szkodzi, że nie jesteś pełnoletni – w naszych wyborach cenzus wieku nie obowiązuje. Jedyne, czego potrzebujesz, aby otrzymać kartę go głosowania, to ważna legitymacja szkolna lub identyfikator, którym wylegitymujesz się przed komisją wyborczą, w dniu wyborów już 30 września 2011 roku.

Nie wiesz, na kogo głosować? Odwiedź stronę internetową www.latarnikwyborczy.pl i przekonaj się, z którym z kandydatów jest Ci po drodze. A może chcesz zaangażować się w naszą akcję w inny sposób? Posiadasz, zdjęcia, rysunki, wycinki z gazet kojarzące się z tematyką wyborów? Stwórz z nami collage, którym będziemy mogli pochwalić się na oficjalnej stronie internetowej akcji www.ceo.org.pl/mlodzi. Być może zajmujesz się fotografią, grafiką? Zrób kilka zdjęć lub nakręć krótki film dokumentujący przebieg akcji Młodzi głosują w naszej szkole. Każda Twoja pomoc jest dla nas ważna.

Pamiętaj – akcja Młodzi głosują rusza już w poniedziałek 26 września, a jej kulminacyjnym punktem będą wybory przeprowadzone w dniu 30 września 2011 roku!

 

 

 

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 18:36
 
Zmiany w planie lekcji I semestru 2011/12 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Sobiech   
wtorek, 13 września 2011 14:42

Zmiany w planie lekcji - zobacz.

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 18:38
 
<< pierwsza < poprzednia 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 następna > ostatnia >>

Strona 140 z 159

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.