Zaproszenie do Olimpiady Cyfrowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
środa, 25 października 2017 21:52

Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Olimpiadzie Cyfrowej.

Olimpiada Cyfrowa to konkurs interdyscyplinarny sprawdzający kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic.  Składa się z trzech etapów: testu on-line (listopad 2017 r.), mini-projektów (styczeń – luty 2018 r.) oraz zawodów finałowych (kwiecień 2018 r.).

Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomych użytkowników mediów cyfrowych, czyli takich, którzy są krytycznymi odbiorcami informacji i którzy rozumieją język mediów. Przestrzegają standardów etycznych oraz dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci. W sposób przemyślany kształtują swój wizerunek i relacje. Świadomi użytkownicy są kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Dostrzegają i rozumieją prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów.

Laureaci otrzymają indeksy jednych z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce - Collegium Civitas i Akademii Leona Koźmińskiego - wraz z rocznym czesnym oraz przywileje podczas rekrutacji na studia w wybranych uczelniach.

Informacje o Olimpiadzie znajdziecie na stronie: http://olimpiadacyfrowa.pl/.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Olimpiadzie.

Zgłoszenia do 10 listopada.

Formularz zgłoszeniowy

Poprawiony: czwartek, 26 października 2017 20:50
 
KTO CZYTA ŻYJE PODWÓJNIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Mydlak   
środa, 25 października 2017 10:07

Kto czyta żyje podwójnie.

Przeżyjmy to razem w piątek 27 października jako Dzień z książką z nowo zakupionymi książkami

w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

· Będziemy czytać fragmenty książek przy kawie i herbacie.

· Będzie możliwość przejrzenia nowych pozycji książkowych.

Zaczynamy również akcję „Daj książce drugie życie”, która będzie polegać na przekazaniu swojej zaczytanej książki innym czytelnikom.

Książka za książkę.

Akcję zaczynamy również w piątek i prowadzimy przez cały miesiąc w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy całą społeczność szkoły .Nauczyciele bibliotekarze.

Poprawiony: środa, 25 października 2017 12:36
 
Dzień Papieski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Wetoszka   
poniedziałek, 23 października 2017 21:19

W ramach obchodów XVII Dnia Papieskiego w szkole, w dn. 23 października odbył się Apel poświęcony osobie naszego wielkiego Rodaka - św. Jana Pawła II. W programie było przypomnienie spotkań Papieża z młodymi podczas Światowych Dni Młodzieży, wystąpienie stypendystek Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, które są uczennicami naszej szkoły, elementy muzyczne w wykonaniu chórzystów, w tym wspólnie zaśpiewana Barka przy akompaniamencie saksofonu. Ponadto, w nawiązaniu do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego: „Idźmy naprzód z nadzieją”, młodzież wypowiadała  myśli św. Jana Pawła II o nadziei w 6-ciu językach obcych, których obecnie uczy się w naszej szkole.

relacja fotograficzna

Poprawiony: poniedziałek, 23 października 2017 21:22
 
Inauguracja Roku Sportowego 2017/2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Prekurat   
niedziela, 22 października 2017 21:13

29 września w Szkole Podstawowej nr 5 Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach uroczyście zainaugurował otwarcie Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018.

Dzień ten był również okazją do podsumowania i nagrodzenia statuetkami i pucharami sportowców, trenerów i szkoły z miasta i powiatów za najlepsze osiągnięcia sportowe w roku minionym.
W klasyfikacji szkół Ponadgimnazjalnych najbardziej usportowioną szkołą w regionie okazał się ZSP nr 1 w Garwolinie, natomiast zaszczytne II miejsce przypadło naszej szkole - II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach. Na III miejscu uplasował się popularny " Elektryk" czyli ZSP nr 1 w Siedlcach.
Ta bardzo wysoka lokata "Królówki" (wyższa niż w roku ubiegłym) nie byłaby możliwa bez pracy i zaangażowania przede wszystkim nauczycieli wychowania fizycznego, poświęcenia i talentu naszych uczniów - sportowców, oraz wyrozumiałości i cierpliwości innych nauczycieli uczących w szkole.
Za to wszystko i tym wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu serdeczne podziękowania składają odbierający puchar - p. dyrektor Agnieszka Borkowska oraz przewodniczący UKS p. Artur Prekurat.

 
Europejski Dzień Języków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Cichy   
piątek, 20 października 2017 16:28

Europejski Dzień Języków

Propagowanie wartości płynących z nauki języków obcych Królówka rozpoczęła już od pierwszych dni września 2017 r. Europejskie święto języków przyjęło rożne formy:

  • 3 września młodzież i nauczyciele uczestniczyli w ciekawych warsztatach prowadzonych przez anglojęzycznych wolontariuszy w ramach programu Euroweek - Szkoła Liderów.

· 15 września 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość podsumowania projektu Erasmus+ ”Fit for work in Europe”. W murach szkoły gościliśmy Prezydenta Miasta Siedlce p. Wojciecha Kudelskiego, Prezesa Centrum Medyczno-Diagnostycznego p. Pawła Żuka, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy p. Ewę Marchel oraz nauczycieli z krajów biorących udział w projekcie.

Za projekt ten nasze liceum otrzymało certyfikat „European Language Label”. Certyfikat odebrały Dyrektor Szkoły p. Agnieszka Borkowska i koordynator projektu - p. Elżbieta Zadrożniak.

· W dniach 25.09.-29.09.2017 r. młodzież pod opieką p. Justyny Kosieradzkiej i p. Anety Sysik przebywała w Oranienburgu, gdzie realizowany był projekt polsko-niemiecki w ramach corocznej wymiany ze szkołą partnerską Runge- Gymnasium.

· 29 września 2017 r. uczniowie klas Id i If pod opieką p. Doroty Cichy uczestniczyli w interesujących i bardzo motywujących warsztatach językowych zorganizowanych przez p. Annę Kizeweter, właścicielkę Deutsche Schule w Siedlcach. Niezwykle twórcze zajęcia, przebiegające w przyjaznej atmosferze bardzo podobały się uczniom. Zakończenie warsztatów odbyło się na słodko, degustacją, specjalnie na tę okoliczność upieczonych ciasteczek z wróżbami. Jeden z uczniów miał wyjątkowe szczęście i zamiast wróżby znalazł w swoim ciastku kupon na darmowy kurs języka niemieckiego.

relacja fotograficzna

· 22 września 2017 r. w Auli Wydziału Humanistycznego UPH odbyła się II edycja warsztatów z okazji XVI Europejskiego Dnia Języków. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I f, II f pod opieką p. Anny Kamińskiej, p. Ewy Kujawy i p. Andrzeja Sobieszuka. Mogli oni zapoznać się z możliwościami, jakie dają najnowocześniejsze technologie w dziedzinie nauki języków obcych. Uczniowie poznali programy komputerowe do tworzenia map myśli oraz przećwiczyli zapamiętywanie informacji z zastosowaniem wybranych mnemotechnik.

Uczniowie klasy III e wykonali gazetki okolicznościowe w języku francuskim i niemieckim.

· 11 października 2017 r. na zaproszenie p. Doroty Cichy absolwent Królówki, a obecnie student drugiego roku Lingwistyki Stosowanej na UW Maciej Kołodziejak spotkał się z uczniami klasy I f, przedstawiając korzyści płynące z nauki języków obcych.

Celem wszelkich działań podjętych z okazji Europejskiego Dnia Języków jest ukazanie pozytywnych aspektów różnorodności językowej i podniesienie świadomości dotyczącej wagi nauki języków.

Dorota Cichy

Poprawiony: niedziela, 22 października 2017 21:35
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 159

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.