VI edycja ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX.pl Reaktywacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Sobiech   
poniedziałek, 12 grudnia 2016 18:17

 

Konkurs matematyczny składa się z dwóch etapów.

Pierwszy odbywa się za pośrednictwem strony internetowej konkursu http://www.matmix.pl/, a drugi – finał – odbywa się w XL LO w Warszawie. W pierwszym etapie uczniowie, po wcześniejszym zarejestrowaniu i zalogowaniu, udzielają na stronie internetowej konkursu odpowiedzi na pojawiające się raz w tygodniu zestawy zadań testowych. Zadania prezentowane są w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Stopień trudności zadań wzrasta w miarę zbliżania się do końca konkursu. Najwytrwalsi i najlepsi uczestnicy przechodzą do drugiego etapu, który odbywa się w XL LO im. S. Żeromskiego w Warszawie. Finaliści rozwiązują test wielokrotnego wyboru, co pozwala wyłonić spośród nich zwycięzców. Wtedy też następuje zakończenie konkursu i wręczenie nagród uczestnikom finału.

Z roku na rok konkurs staje się coraz bardziej popularny. W I edycji wzięło w nim udział 2,5 tys. uczniów z całej Polski, w II edycji było ich ponad 3,5 tys., a w kolejnych 5-6 tysięcy.

Poprawiony: poniedziałek, 12 grudnia 2016 18:29
 
Charytatywny Koncert Talentów w Prusie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Marciniuk   
poniedziałek, 12 grudnia 2016 22:26

W dniu 8 grudnia, kolejny rok z rzędu, włączyliśmy się do udziału w Charytatywnym Koncercie Talentów, zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach. Dochód z Koncertu został przeznaczony na mikołajkowe i świąteczne prezenty dla dzieci z Domu Dziecka w Siedlcach. Naszą szkołę reprezentowała Olga Ślepowrońska z klasy IIA śpiewając piosenkę Aliciii Keys pt. 'If I Ain't Got You'. Oryginalność wykonania, przepięknie brzmiący głos Olgi oraz jej nienaganna angielska wymowa spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

Poprawiony: wtorek, 13 grudnia 2016 17:51
 
Koncert charytatywny w Prusie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kalinowska   
poniedziałek, 12 grudnia 2016 18:33

W tym roku, tak jak i w latach ubiegłych, Królówka włączyła się w charytatywną akcję zorganizowaną z okazji Mikołajek przez  I LO im. B. Prusa.  8 grudnia 2016 Szkolny Zespół Cheerleaders z Królówki zaprezentował układ taneczny z pomponami. Nasze dziewczęta zatańczyły wspaniale, a publiczność przyjęła ich występ entuzjastycznie.  
Opiekunem grupy jest nauczyciel wychowania fizycznego Jolanta Kalinowska.

relacja fotograficzna

Poprawiony: poniedziałek, 12 grudnia 2016 20:13
 
Mikołajki w szpitalu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Kodzis   
poniedziałek, 12 grudnia 2016 11:11


Mikołajkową radość można czerpać zzarówno z brania prezentów, jak i z ich dawania. Z taką myślą my - wolontariusze z klasy IId - wybraliśmy się do maluchów z oddziału dziecięcego Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Pod czujnym okiem p. Elżbiety Piechockiej zostały wykonane piękne świąteczne bombki i choinkowe dekoracje, które już niedługo zawisną na oddziałowym świątecznym drzewku. Każdy z uczestników wzniósł się na wyżyny własnej kreatywności. Dobrą zabawę mieli nie tylko najmłodsi pacjenci szpitala, ale także my, licealiści. Wspólnie daliśmy sobie to, o czym przypominają nam nadchodzące święta - najważniejszy dla nas jest drugi człowiek i jego obecność. Dzieci zaraziły nas swoim optymizmem i niespożytymi siłami, więc do swoich zajęć wróciliśmy z naładowanymi mikołajową energią bateriami.

Dziękujemy za możliwość odwiedzin MSW w Siedlcach Dyrekcji placówki i oddziałowej oddziału dziecięcego Pani mgr Małgorzacie Ułanowskiej za pomoc i mikołajkową atmosferę.

Poprawiony: poniedziałek, 12 grudnia 2016 18:10
 
Projekt „Informatyka Specjalnością Młodych Polaków” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Sobiech   
niedziela, 11 grudnia 2016 20:59

 

Fundacja Rozwoju Informatyki, Olimpiada Informatyczna, Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz  Ministerstwo Cyfryzacji proponują młodzieży udział w projekcie „Informatyka Specjalnością Młodych Polaków”.

W projekcie przewidziano szereg aktywności dla początkujących, średniozaawansowanych, zaawansowanych młodych pasjonatów informatyki.

W ofercie uczniowie znajdą:

  • internetowy superkonkurs łamigłówek i zagadek
  • kółka stacjonarne
  • kursy
  • konferencje
  • konsultacje mailowe i czatowe.

Zachęcam uczniów naszej szkoły do odwiedzenia strony projektu http://www.ismpol.pl/ oraz www.facebook.com/ISMPol, może znajdziecie tam coś dla siebie i dołączycie do projektu.

 

 

Poprawiony: niedziela, 11 grudnia 2016 21:40
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 136

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.