Europejski Dzień Języków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Cichy   
piątek, 20 października 2017 16:28

Europejski Dzień Języków

Propagowanie wartości płynących z nauki języków obcych Królówka rozpoczęła już od pierwszych dni września 2017 r. Europejskie święto języków przyjęło rożne formy:

  • 3 września młodzież i nauczyciele uczestniczyli w ciekawych warsztatach prowadzonych przez anglojęzycznych wolontariuszy w ramach programu Euroweek - Szkoła Liderów.

· 15 września 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość podsumowania projektu Erasmus+ ”Fit for work in Europe”. W murach szkoły gościliśmy Prezydenta Miasta Siedlce p. Wojciecha Kudelskiego, Prezesa Centrum Medyczno-Diagnostycznego p. Pawła Żuka, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy p. Ewę Marchel oraz nauczycieli z krajów biorących udział w projekcie.

Za projekt ten nasze liceum otrzymało certyfikat „European Language Label”. Certyfikat odebrały Dyrektor Szkoły p. Agnieszka Borkowska i koordynator projektu - p. Elżbieta Zadrożniak.

· W dniach 25.09.-29.09.2017 r. młodzież pod opieką p. Justyny Kosieradzkiej i p. Anety Sysik przebywała w Oranienburgu, gdzie realizowany był projekt polsko-niemiecki w ramach corocznej wymiany ze szkołą partnerską Runge- Gymnasium.

· 29 września 2017 r. uczniowie klas Id i If pod opieką p. Doroty Cichy uczestniczyli w interesujących i bardzo motywujących warsztatach językowych zorganizowanych przez p. Annę Kizeweter, właścicielkę Deutsche Schule w Siedlcach. Niezwykle twórcze zajęcia, przebiegające w przyjaznej atmosferze bardzo podobały się uczniom. Zakończenie warsztatów odbyło się na słodko, degustacją, specjalnie na tę okoliczność upieczonych ciasteczek z wróżbami. Jeden z uczniów miał wyjątkowe szczęście i zamiast wróżby znalazł w swoim ciastku kupon na darmowy kurs języka niemieckiego.

relacja fotograficzna

· 22 września 2017 r. w Auli Wydziału Humanistycznego UPH odbyła się II edycja warsztatów z okazji XVI Europejskiego Dnia Języków. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I f, II f pod opieką p. Anny Kamińskiej, p. Ewy Kujawy i p. Andrzeja Sobieszuka. Mogli oni zapoznać się z możliwościami, jakie dają najnowocześniejsze technologie w dziedzinie nauki języków obcych. Uczniowie poznali programy komputerowe do tworzenia map myśli oraz przećwiczyli zapamiętywanie informacji z zastosowaniem wybranych mnemotechnik.

Uczniowie klasy III e wykonali gazetki okolicznościowe w języku francuskim i niemieckim.

· 11 października 2017 r. na zaproszenie p. Doroty Cichy absolwent Królówki, a obecnie student drugiego roku Lingwistyki Stosowanej na UW Maciej Kołodziejak spotkał się z uczniami klasy I f, przedstawiając korzyści płynące z nauki języków obcych.

Celem wszelkich działań podjętych z okazji Europejskiego Dnia Języków jest ukazanie pozytywnych aspektów różnorodności językowej i podniesienie świadomości dotyczącej wagi nauki języków.

Dorota Cichy

Poprawiony: niedziela, 22 października 2017 21:35
 
Zamiast kwiatka niosę pomoc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Kamińska - Kuć   
środa, 18 października 2017 18:39

Od tego roku szkolnego w Królówce dziala Szkolne Koło Polskiej Akcji Humanitarnej. Jedną z pierwszych akcji uczniowie przeprowadzili w porozumieniu z całą społecznością szkolną. Z okazji Dnia Nauczyciela  Uczniowie i Nauczyciele podarowali pomoc głodującym w Somalii. Ogólnopolskiej akcji, o ktorej można przeczytać na stronie PAH, przyświeca hasło Zamiast kwiatka niosę pomoc.

Szkolne Koło PAH dziękuje całej społeczności szkolnej za hojność i serce. Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom za otwartość i poparcie, a Uczniom i Rodzicom za szczodrość (największą w kl. III g). Przekazaliśmy  na pomoc dla głodujących w Somalii 2269,19 zł !
Swoim postępowaniem godnie naśladujecie naszą patronkę św. Królową Jadwigę, która wspierała ubogich.
Dobro dzielone z innymi się mnoży!
opiekun Koła Ewa Kamińska - Kuć

 
Zagłosujmy na projekt Beehive Net – elektroniczna pomoc w służbie pszczelarza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
poniedziałek, 16 października 2017 14:00

Michał  Radkowski z IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego i Michał Żmijewski z "Elektryka" startują w konkursie "Innowator Jutra", w którym internauci wyłaniają młodą osobowość mogącą zmienić świat. Ich projekt pt. Beehive Net – elektroniczna pomoc w służbie pszczelarza pozwala na lepsze zarządzanie pasiekami przemysłowymi i ruchomymi.

Głosować można na kandydatów, którymi są Młodzi Naukowcy w wieku 13-20 lat, uczestnicy krajowego finału Konkursu Naukowego E(x)plory 2017.  Organizatorem Plebiscytu jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, która w ramach programu E(x)plory, od 6 lat wspiera młode talenty i polskie innowacje.

Głosy na projekt młodych siedlczan można oddawać poprzez internet i stronę: www.innowatorjutra.pl.

Głosowanie trwa od 11 do 20 października (do godz. 12.00). Projekt licealistów z zaprzyjaźnionych szkół wyróżniony został spośród 30 projektów z całej Polski. Finał konkursu odbędzie się 20 października w Gdyni.

Zachęcamy wszystkich uczniów oraz nauczycieli do oddania głosów w Konkursie na Michała Radkowskiego i Michała Żmijewskiego.

Informacja na ten temat jest też opublikowana na stronie internetowej Miasta Siedlce:

http://www.siedlce.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=5311&menu_id=0

 

Poprawiony: wtorek, 17 października 2017 00:15
 
Informacja dyrektor szkoły o polisie ubezpieczeniowej dla uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Borkowska   
środa, 11 października 2017 16:41

Szanowni Państwo,

 

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Siedlcach informuje, że w roku szkolnym 2017/2018 polisa ubezpieczeniowa, decyzją Rodziców, została wykupiona w Towarzystwie Ubezpieczeniowym COMPENSA.

 

Warunki ubezpieczenia

 

Poprawiony: środa, 11 października 2017 16:47
 
Zaproszenie na II Ogólnopolską Konferencję Rad Rodziców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Borkowska   
środa, 11 października 2017 14:34

 

więcej

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 156

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.