Rozprawa sądowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 20:51

Dzisiejszy dzień w Sądzie Rejonowym w Siedlcach należał do młodzieży Królówki. Uczniowie klas II pod bacznym okiem p. Prof. Barbary Kodzis przez pół roku przygotowywali się do symulacji procesu  karnego. Symulacja oparta była na motywach rzeczywistego procesu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktami procesowymi, w praktyce wykorzystać kodeks karny i kodeks postępowania karnego. Finał tej pracy  obserwowaliśmy  dzisiaj. Młodzież doskonale weszła w swoje role, a proces,  z zachowaniem powagi sytuacji, był profesjonalinie przeprowadzony. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt,  Pani Prezes Sądu Rejonowego w Siedlcach Agnieszki Tomasiewicz - Celińskiej oraz naszym Absowentom za fachową pomoc.

Uczestnikami rozprawy byli uczniowie klasy II b i II d: Agnieszka Bajdecka, Karol Białecki, Krzysztof Bobryk, Patryk Krasuski, Aleksandra Kudelska, Artur Maciołek, Julian Maciejewski, Maria Najfeld, Wiktoria Tryniszewska, Dominik Wysocki,Jakub Wielgórski, Martyna Zaniuk.

Zachęcamydo obejrzenia relacji na stronie Tuba Siedlec

http://www.tubasiedlec.pl/aktualnosci/czytaj/2680/Mlodziezowy-wymiar-sprawiedliwosci-Pierwsza-w-Siedlcach-symulacja-rozprawy

 

Poprawiony: poniedziałek, 12 czerwca 2017 22:09
 
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w wakacje - list Minister Edukacji Narodowej z dnia 12.06.2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Borkowska   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 19:14

 

Poprawiony: poniedziałek, 12 czerwca 2017 19:43
 
Młodzież z Oranienburga z kolejną wizytą w Królówce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Kosieradzka   
niedziela, 11 czerwca 2017 22:13

Wymiana uczniów naszego liceum i Runge-Gymnasium w Oranienburgu w Niemczech stała się już tradycją. Również w tym roku szkolnym w dniach 29.05.2017 – 02.06.2017 odbyło się spotkanie młodzieży obu szkół. 11-osobowa grupa uczniów z Niemiec pod opieką nauczycieli Pani Manueli Malon-Willisch i Pana Martina Erdmanna przyjechała do Siedlec na zaproszenie Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego, Pani Agnieszki Borkowskiej. 11 uczennic Królówki przyjęło w swoich domach koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły. Młodzież zaangażowała się we wspólne działania projektowe – przygotowanie prezentacji multimedialnych na temat podobieństw i różnic obu narodów, dotyczących takich aspektów jak edukacja, formy spędzania czasu wolnego, relacje rodzinne i przyjacielskie, formy porozumiewania się, plany na przyszłość, kulinaria, architektura. Uczniowie pracowali w 4- lub 6-osobowych grupach polsko-niemieckich, dzieląc się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wiedzą o krajach partnerskich. Efektem pracy były bardzo interesujące prezentacje, które uczniowie przedstawili na zakończenie spotkania. Uczniowie polscy i niemieccy integrowali się również podczas innych wspólnych przedsięwzięć – wycieczki do Kazimierza Dolnego, zajęć sportowo-tanecznych przygotowanych przez nauczycielkę wychowania fizycznego, Panią Jolantę Kalinowską, oraz szkolny zespół Cheerleaders, wyjścia na kręgle i do siedleckiej „Wagarowni” oraz grillowania nad Zalewem Siedleckim. Ważnym punktem programu wymiany była wizyta w Urzędzie Miasta i spotkanie z Prezydentem Miasta Siedlce, Panem Wojciechem Kudelskim. Grupie polsko-niemieckiej towarzyszyła Wicedyrektor naszego liceum, Pani Małgorzata Kotarska. Pan Prezydent przedstawił informacje o kierunkach rozwoju Siedlec i ważnej roli młodzieży w kształtowaniu przyszłości miasta, a następnie odpowiedział na pytania gości. Niemieccy uczniowie byli zainteresowani m.in. tym, ile kobiet-radnych liczy Rada Miasta czy funkcjonowaniem siedleckiego więzienia, które jest dla odwiedzających osobliwością ze względu na położenie w centrum miasta.  Wymianę obu szkół przygotowały i koordynowały nauczycielki, Pani Dorota Cichy i Pani Justyna Kosieradzka. Pobyt niemieckiej młodzieży był możliwy dzięki życzliwości i gościnności rodzin naszych uczennic, za co serdecznie dziękujemy w imieniu Dyrekcji II Liecum Ogólnokształcącego. Program został zrealizowany dzięki dofinansowaniu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 

relacja fotograficzna

Poprawiony: niedziela, 11 czerwca 2017 22:24
 
Obchody Dnia Patronki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mirosława Postrzygacz   
piątek, 09 czerwca 2017 20:38

Jak co roku, 8 czerwca, czyli w rocznicę kanonizacji Patronki, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach obchodziło swoje święto. Dzień Patronki ustanowiony został w 2000r. W ciągu kilkunastu lat uczniowie Królówki obchodzili Święto Szkoły bardzo różnie – były prezentacje sceniczne, skecze, pikniki a nawet wyjazd wszystkich uczniów i nauczycieli do Pratulina; zdarzały się też obchody skromniejsze, zawsze jednak królewska społeczność uczestniczyła we Mszy św. ofiarowanej w intencji Szkoły.

Tegoroczne obchody miały wyjątkowo uroczysty i dostojny charakter, ponieważ właśnie 8 czerwca 2017r. mija 20 lat od kanonizacji jedynej i niezwykłej kobiety, która była królem Polski. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracyjni naszej szkoły zwartą kolumną przeszli do kościoła p.w. św. Stanisława BM, gdzie o godz. 9.00 odprawiona została msza św., która koncelebrowali: ks. kan. Adam Patejuk – proboszcz parafii św. Stanisława i niegdysiejszy katecheta królówkowy, ks. dr kan. Piotr Paćkowski – rektor Seminarium Duchownego w Opolu, absolwent i przyjaciel Królówki, ks. Marek Chomiuk – długoletni i nieoceniony prefekt i organizator rajdów rowerowych w II LO, ks. Bogumił Lempkowski – aktualny prefekt oraz ks. Radosław Pietruczuk – aktualny katecheta w naszej szkole.
Wśród zgromadzonych w świątyni znaleźli się także: p. Wojciech Kudelski- Prezydent Siedlec, p. Anna Sochacka- w-ce Prezydent miasta, a niegdyś dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. św. Królowej Jadwigi i zaprzyjaźnieni ze szkołą dobroczyńcy. Oprawą liturgiczną i muzyczną mszy zajęli się uczniowie i trzeba przyznać, że zrobili to po mistrzowsku. Homilię wygłosił ks. Bogumił. Odwołał się w niej do zasług św. Jadwigi dla Polski i Kościoła, do tradycji Królówki i osobistych doświadczeń.
Druga część uroczystości rozpoczęła się barwnym korowodem, na czele którego szedł towarzyszący Królowej Jadwidze sztandar szkoły. W orszaku królewskim, przy skocznych dźwiękach średniowiecznej muzyki, podążali przemieszani ze sobą gości, dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły. Wszystkim udzielił się nastrój radosnej swobody.
W szkole czekało mnóstwo atrakcji. Podczas akademii można było wysłuchać występów szkolnego chóru, przemówień p. dyr. Agnieszki Borkowskiej i prezydenta Wojciecha Kudelskiego. Głodnych wiedzy historycznej i kulturowej usatysfakcjonowały z pewnością wykłady ks. dra Piotra Paćkowskiego i p. Doroty Pikuli – kustosz Muzeum Diecezjalnego, zaś ciekawi szkolnych obyczajów i tradycji z uwagą przysłuchiwali się wystąpieniom ks. Marka Chomiuka i w-ce prezydent Anny Sochackiej. Wiele atrakcji czekało też w sali lustrzanej, zamienionej, dzięki pomysłowi i wielotygodniowej pracy p. Elżbiety Piechockiej i kierowanych przez nią uczniów, w swoistą wystawę historyczną. Można tam było uzupełnić wiedzę na temat Patronki i jej epoki, pograć w gry komputerowe czy też posłuchać muzyki w świetnie zaaranżowanym studiu. O wspomnianych atrakcjach poinformowali zebranych przygotowujący je uczniowie.

http://www.tubasiedlec.pl/aktualnosci/czytaj/2667/Licealisci-z-Krolowki-obchodzili-Dzien-Patrona-zdjecia

Relacja fotograficzna p. Grzegorza Łagodzina

 

 

 

Poprawiony: niedziela, 18 czerwca 2017 21:58
 
Finalista Olimpiady Losy Oręża PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
niedziela, 04 czerwca 2017 20:50

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 2 f Hubert Jastrzębski został finalistą X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1769 -1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i naszą". Gratulujemy!

Huberta do olimpiady przygotowywały p. Prof. Barbara Kodzis i p. Prof. Piechocka

 

Poprawiony: poniedziałek, 05 czerwca 2017 20:02
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 149

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.