Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w wakacje - list Minister Edukacji Narodowej z dnia 12.06.2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Borkowska   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 19:14

 

Poprawiony: poniedziałek, 12 czerwca 2017 19:43
 
Młodzież z Oranienburga z kolejną wizytą w Królówce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Kosieradzka   
niedziela, 11 czerwca 2017 22:13

Wymiana uczniów naszego liceum i Runge-Gymnasium w Oranienburgu w Niemczech stała się już tradycją. Również w tym roku szkolnym w dniach 29.05.2017 – 02.06.2017 odbyło się spotkanie młodzieży obu szkół. 11-osobowa grupa uczniów z Niemiec pod opieką nauczycieli Pani Manueli Malon-Willisch i Pana Martina Erdmanna przyjechała do Siedlec na zaproszenie Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego, Pani Agnieszki Borkowskiej. 11 uczennic Królówki przyjęło w swoich domach koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionej szkoły. Młodzież zaangażowała się we wspólne działania projektowe – przygotowanie prezentacji multimedialnych na temat podobieństw i różnic obu narodów, dotyczących takich aspektów jak edukacja, formy spędzania czasu wolnego, relacje rodzinne i przyjacielskie, formy porozumiewania się, plany na przyszłość, kulinaria, architektura. Uczniowie pracowali w 4- lub 6-osobowych grupach polsko-niemieckich, dzieląc się doświadczeniami, spostrzeżeniami i wiedzą o krajach partnerskich. Efektem pracy były bardzo interesujące prezentacje, które uczniowie przedstawili na zakończenie spotkania. Uczniowie polscy i niemieccy integrowali się również podczas innych wspólnych przedsięwzięć – wycieczki do Kazimierza Dolnego, zajęć sportowo-tanecznych przygotowanych przez nauczycielkę wychowania fizycznego, Panią Jolantę Kalinowską, oraz szkolny zespół Cheerleaders, wyjścia na kręgle i do siedleckiej „Wagarowni” oraz grillowania nad Zalewem Siedleckim. Ważnym punktem programu wymiany była wizyta w Urzędzie Miasta i spotkanie z Prezydentem Miasta Siedlce, Panem Wojciechem Kudelskim. Grupie polsko-niemieckiej towarzyszyła Wicedyrektor naszego liceum, Pani Małgorzata Kotarska. Pan Prezydent przedstawił informacje o kierunkach rozwoju Siedlec i ważnej roli młodzieży w kształtowaniu przyszłości miasta, a następnie odpowiedział na pytania gości. Niemieccy uczniowie byli zainteresowani m.in. tym, ile kobiet-radnych liczy Rada Miasta czy funkcjonowaniem siedleckiego więzienia, które jest dla odwiedzających osobliwością ze względu na położenie w centrum miasta.  Wymianę obu szkół przygotowały i koordynowały nauczycielki, Pani Dorota Cichy i Pani Justyna Kosieradzka. Pobyt niemieckiej młodzieży był możliwy dzięki życzliwości i gościnności rodzin naszych uczennic, za co serdecznie dziękujemy w imieniu Dyrekcji II Liecum Ogólnokształcącego. Program został zrealizowany dzięki dofinansowaniu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 

relacja fotograficzna

Poprawiony: niedziela, 11 czerwca 2017 22:24
 
Obchody Dnia Patronki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mirosława Postrzygacz   
piątek, 09 czerwca 2017 20:38

Jak co roku, 8 czerwca, czyli w rocznicę kanonizacji Patronki, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach obchodziło swoje święto. Dzień Patronki ustanowiony został w 2000r. W ciągu kilkunastu lat uczniowie Królówki obchodzili Święto Szkoły bardzo różnie – były prezentacje sceniczne, skecze, pikniki a nawet wyjazd wszystkich uczniów i nauczycieli do Pratulina; zdarzały się też obchody skromniejsze, zawsze jednak królewska społeczność uczestniczyła we Mszy św. ofiarowanej w intencji Szkoły.

Tegoroczne obchody miały wyjątkowo uroczysty i dostojny charakter, ponieważ właśnie 8 czerwca 2017r. mija 20 lat od kanonizacji jedynej i niezwykłej kobiety, która była królem Polski. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracyjni naszej szkoły zwartą kolumną przeszli do kościoła p.w. św. Stanisława BM, gdzie o godz. 9.00 odprawiona została msza św., która koncelebrowali: ks. kan. Adam Patejuk – proboszcz parafii św. Stanisława i niegdysiejszy katecheta królówkowy, ks. dr kan. Piotr Paćkowski – rektor Seminarium Duchownego w Opolu, absolwent i przyjaciel Królówki, ks. Marek Chomiuk – długoletni i nieoceniony prefekt i organizator rajdów rowerowych w II LO, ks. Bogumił Lempkowski – aktualny prefekt oraz ks. Radosław Pietruczuk – aktualny katecheta w naszej szkole.
Wśród zgromadzonych w świątyni znaleźli się także: p. Wojciech Kudelski- Prezydent Siedlec, p. Anna Sochacka- w-ce Prezydent miasta, a niegdyś dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. św. Królowej Jadwigi i zaprzyjaźnieni ze szkołą dobroczyńcy. Oprawą liturgiczną i muzyczną mszy zajęli się uczniowie i trzeba przyznać, że zrobili to po mistrzowsku. Homilię wygłosił ks. Bogumił. Odwołał się w niej do zasług św. Jadwigi dla Polski i Kościoła, do tradycji Królówki i osobistych doświadczeń.
Druga część uroczystości rozpoczęła się barwnym korowodem, na czele którego szedł towarzyszący Królowej Jadwidze sztandar szkoły. W orszaku królewskim, przy skocznych dźwiękach średniowiecznej muzyki, podążali przemieszani ze sobą gości, dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły. Wszystkim udzielił się nastrój radosnej swobody.
W szkole czekało mnóstwo atrakcji. Podczas akademii można było wysłuchać występów szkolnego chóru, przemówień p. dyr. Agnieszki Borkowskiej i prezydenta Wojciecha Kudelskiego. Głodnych wiedzy historycznej i kulturowej usatysfakcjonowały z pewnością wykłady ks. dra Piotra Paćkowskiego i p. Doroty Pikuli – kustosz Muzeum Diecezjalnego, zaś ciekawi szkolnych obyczajów i tradycji z uwagą przysłuchiwali się wystąpieniom ks. Marka Chomiuka i w-ce prezydent Anny Sochackiej. Wiele atrakcji czekało też w sali lustrzanej, zamienionej, dzięki pomysłowi i wielotygodniowej pracy p. Elżbiety Piechockiej i kierowanych przez nią uczniów, w swoistą wystawę historyczną. Można tam było uzupełnić wiedzę na temat Patronki i jej epoki, pograć w gry komputerowe czy też posłuchać muzyki w świetnie zaaranżowanym studiu. O wspomnianych atrakcjach poinformowali zebranych przygotowujący je uczniowie.

http://www.tubasiedlec.pl/aktualnosci/czytaj/2667/Licealisci-z-Krolowki-obchodzili-Dzien-Patrona-zdjecia

Relacja fotograficzna p. Grzegorza Łagodzina

 

 

 

Poprawiony: niedziela, 18 czerwca 2017 21:58
 
Finalista Olimpiady Losy Oręża PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
niedziela, 04 czerwca 2017 20:50

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 2 f Hubert Jastrzębski został finalistą X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1769 -1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i naszą". Gratulujemy!

Huberta do olimpiady przygotowywały p. Prof. Barbara Kodzis i p. Prof. Piechocka

 

Poprawiony: poniedziałek, 05 czerwca 2017 20:02
 
Wygraliśmy pracownię komputerową! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kotarska   
poniedziałek, 29 maja 2017 13:24

Z radością i dumą informujemy, że w konkursie Cyfrowobezpieczni, do którego przystąpiliśmy we wrześniu 2016r., zdobyliśmy I miejsce w kategorii szkół licealnych. Nagrodą za I miejsce jest mobilna pracownia cyfrowa.

Konkurs ma charakter ogólnopolski, obejmuje wszystkie typy szkół (w tym roku przystapiło do konursu 177 szkół z całej Polski) i stanowi element projektu „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”, do którego nasza szkoła także przystąpiła. Projekt patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Bardzo dziękujemy wszystkim Nauczycielom za włączenie się w działania konkursowe, Rodzicom za udział w szkoleniach i spotkaniach, Uczniom za szereg różnorodnych inicjatyw podejmowanych w wielu obszarach (przedstawienia w szkole i poza nią, filmy, zajęcia z przedszkolakami, gazetki, publikacje i wiele wiele innych).

Gratulujemy sukcesu, który jest wspólnym dziełem. Oprócz niewątpliwej wartości, którą jest pracownia cyfrowa pozostaje jeszcze jedna - bardzo ważna - wspólnota. Kiedy przyświeca nam (Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom) wspólny cel, wówczas możemy osiągnąć bardzo wiele.

Dyrekcja Szkoły

Agnieszka Borkowska, Małgorzata Kotarska, Tadeusz Koczoń

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Cyfrowobezpieczni i zapoznania się z oficjalnymi wynikami konkursu.

https://www.cyfrowobezpieczni.pl/aktualnosci/85-wyniki-2-edycji-konkursu-jestesmy-cyfrowobezpieczni

 

Poprawiony: poniedziałek, 05 czerwca 2017 22:28
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 145

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.